Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit lehet elvárni egy...

Mennyit lehet elvárni egy nagymamától? Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Vasárnapra vagyok kiírva a 2. babával, a nagyobbik kisifam 2,5 éves. Már elég nehezen bírom, jó nagy a pocakom. Az anyukám gyakran jön hozzánk, mondván, hogy segít, de sajnos ez nem igaz. Akármikor jön körbeugrálom, megkínálom, étellel, itallal, de soha nem kérdezi meg, hogy kell-e segíteni valamit. A múltkor is átjött, hogy segítsen, kérdezte mit csináljon, mondtam, hogy el kéne mosogatni, erre csak leült, és azt mondta: Áh, majd a férjed megcsinálja, ha otthon lesz...

Én amikor átmegyek hozzájuk a kicsivel, állandóan megkér, hogy segítsek a háztartásban, tegnap is én porszíoztam és mostam fel náluk. Szerintem másoknál ez nem így megy...

Amúgy 50 éves, évek óta munkanélküli, nincs semmi baja.


2013. márc. 8. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Minek mész már át takarítani, minek ugrálod körül. Lefőznek egy kávét aztán megmondanám neki, hogy most megyek a szobába pihenni. Igen lehet a munkanélküliségbe egy kicsit elkényelmesedett.
2013. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
anyukád egy önző asszony. nem tudom mennyire szeret téged, de magát sokkal jobban szereti. még ha 70 éves lenne és beteg...de bocsánat!
2013. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Semmit nem lehet elvárni!

Ha megcsinálja megcsinálja, ha nem nem!

Nem kötelessége!

Amilyen a mosdó, olyan a törölköző, legközelebb magatoknál Rajk rendet, ne nála!

2013. márc. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

elvárni nem lehet semmit, hisz "semmi köze" már ezekhez a dolgokhoz, felnőttél, magadnak szülsz. persze jól esik az ember lányának a segítség, de te az elvárást kérdezted.


viszont azt már el lehetne várni, hogy utána ne te takaríts, mondjuk mikor átmész és megkér, akkor ülj le és mond, hogy majd megcsinálod mikor elmegyünk...

sajnálom, hogy ilyen anyukád van egyébként, enyém is hasonló, csak ő nem is jön :(

2013. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van, hogy én elmosogatok anyunál, ha éppen beteg, esetleg náluk ebédeltünk. Ha ő van itt, soha nem engedném, hogy mosogasson, de szerintem nem is állna neki, mert inkább a három gyerekkel játszik addig a nappaliban.


Ha látja rajtad, hogy rád férne egy kis pihenés, segítség, akkor furcsa, hogy nem segít.

2013. márc. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A saját anyád és még nem mondtad ki, hogy "anyám, a nyakamon vagy, ha nem segítesz, legalább ne akadályozz"? Én tisztelem és szeretem az enyém, de már elküldtem volna a francba, ha így viselkedik. Az ilyen "segítség" nem hiányzik senkinek. Szerintem elképesztő, hogy nem jön rá magától. De ha nem, akkor legalább mondd ki te!
2013. márc. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, köszi a gyors válaszokat!

Az az igazság, hogy rajta kívül máshova nem igazán járunk, így gondoltam, kitakarítom az egyik szobát, mert hiába könyörgök neki 3 hónapja, hogy csináljunk már rendet, ahol szoptathatom majd a kicsit. Én nagyon igényes vagyok a rendre és a tisztaságra, ezért is takarítok, mert egyszerűen nem bírom elviselni a koszt. De anyám sajnos tojik a higiéniára..

Már sokszor a szemére vettettem ezeket, de valahogy mindig lepereg róla.

2013. márc. 8. 17:24
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
Elvárni szerintem sem lehet semmit, mert abba (gondolom) nem volt beleszólása a nagymamának, h hány gyerek legyen és biztos nem ő javasolta a kis korkülönbséget. Szóval az anyukádat ismerted, tudtad milyen, ennek tudatában alakítottátok az életeteket. Mindent meg kell tudnotok oldani egyedül is. Vegyétek úgy, h a mamának nincs kötelezettsége, szívességet tesz és meg kell neki köszönni, ha segít. Ha pedig teher a jelenléte, akkor ritkábban kell találkoznotok, legalábbis az elején.
2013. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!