Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatti depresszióm...

Hyperactyve kérdése:

Terhesség alatti depresszióm van, vagy csak túl reagálom a dolgokat?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem. Első babámat várom 27h vagyok.A párommal 3 éve vagyunk együtt nem volt betervezve a baba ő nagyon is ellenezte én még is megszerettem volna tartani, annak örülök, hogy elfogadja , hogy apa lesz de sajnos nem szeret erre a témára kitérni. Amiért teljesen kivagyok,hogy én vidéken élek ő pedig Bp-en, távkapcsolatunk volt eddig mert még tanulók vagyunk/voltunk de minden jól ment. 19 éves vagyok a sulit pedig otthagytam a borzasztó rosszullétek miatt és, hogy mindenki undorral nézett rám és egy barátom sem maradt, magántanuló lettem, és marketing tanfolyamot végzek. Ez idáig csak vizsgálatokra jártam haza Bp-ről mert ha megszülök szeretném ha a családom segitene lelki támogatást nyújtana és a párommal is úgy beszéltük meg, hogy ha júniusban vége a sulijának leköltözik hozzám. Sajnos már egy hónapja itthol vagyok mert az orvos haza rendelt, hogy jobb nekem itt stb. A barátomat pedig felfüggesztették a suliban mert sokat hiányzott nagyon rossz magatartása van. Én úgy gondolom, hogy az lenne a logikus, hogy hozzám leköltözne mert szükségem van rá, hogy velem legyen, de ő nem akarja mindig azzal jön, hogy Bp-hez annyi minden köti. Szerintem hozzánk kéne, hogy kösse minden hiszen énis hónapokat töltöttem nála ő meg 1 hetet nem bír vidéken lenni mert, hogy unalmas. Arról nem is beszélve, hogy egy éve igéri, hogy majd elvesz mert ez minden vágya. Úgy érzem magamra maradtam hiába itt a családom egyedül érzem magam sírok mindig mert szükségem lenne rá ő az első az életemben, de mintha nem érdekelném mindig azzal jön, hogy ő fiatal nem akarta a gyereket ami pedig történni fog az én hibám lesz. Annyit sírok egy nap szinte minden órában, de elhagyni meg gyenge vagyok. Mit tegyek?Sajnos egy barátnőm nincs akivel megbeszélhetnék dolgokat.
2012. ápr. 24. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

na de hol itt a depresszió?

azért a depresszió nem éppen azt jelenti, hogy sokat sírsz a barátod után, kislány, szedd már össze magad, anyuka leszel, a "semmi közepére" szülöd, legalább állj két lábon!


nagyon nehéz lesz az első pár hónap, év, beszéljétek át a barátoddal, hogy mit akartok, számíthatsz.-e rá és koncentráljatok a babára! na meg apukának nyomás a meló, csak el kéne valakinek tartania a babát, nem? inkább ezen törd a fejed, neked most ennek kell az elsőnek lennie!!!

2012. ápr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én alapjában véve azt nem értem,miért sír a nő szája,hogy a pasi 27 hét után sem akarja a gyereket,sem elköltözni,sem semmit=közös,felelősségteljes eletez ha még a hír közlésekor kijelenti,hogy nem akarja?!
2012. ápr. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valóban, mire számítottál, mikor az elején megmondta, hogy nem akarja a babát? Miből fogod eltartani, hisz egyikőtök sem dolgozott még? Abból a 37 ezer Ft-ból? Nem akar vidékre menni, mert nem akar hozzátok menni. Szerintem nem fog sem levenni téged, sem a baba megszületése után segíteni. Azt hiszem, hogy 19 évesen egyedülálló anyuka lettél. Remélem legalább a szüleid támogatnak téged, csak újra itt a példa, hogy a szülőknek szülsz. Kívánom, hogy ne legyen igazam és a párod észhez térjen és mellétek álljon!!
2012. ápr. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kicsit érzékenyebb vagy a kelletnél,ami ilyenkor persze normális a hormonok miatt.De ha már így áll hozzá,hogy ő nem akarta a babát ez már elkeserítő.Hogy fog az a szegény gyerek felnőni?Legalább te állj a sarkadra!

Ne sírasd!Vagy észhez tér vagy nem!


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne támadjátok le van elég baja szegénynek,az hogy néhányan,jól lehordjátok nem segít neki semmit,annyira rosszindulatúak vagytok,nem is értem minek válaszoltak,kivétel az utolsó válaszoló!


Kedves Kérdező!

Figyelj szeretném felajánlani,hogy írhatsz nekem bármikor privátot,meghallgatlak,és igyekszem neked minél több tanácsot adni,remélem ezzel kicsit tudok a lelkeden könnyíteni.


Röviden annyit mondanék,hogy fiatal anyuka vagyok,végzős főiskolás,barátommal nem terveztük a babát,illetve de terveztük csak kicsit későbbre.Nagy volt az ijedtség,na most mi legyen,mindketten főiskolások vagyunk,mindketten dolgoztunk a suli mellett,hogy legyen valami plusz pénzünk,én 15 éves korom óta nyaranta is dogoztam,szerettem is,és jól is jött a zsebpénz.

Elgondolkoztunk mik a lehetőségek,én akkor 20 voltam párom 19 éves,1 éve voltunk együtt,akkor költöztünk össze.

A doki azt javasolta beszéljünk a családsegítővel,még ha nem is akarjuk elvetetni,Ő minden lehetőséget részletesen elmond.Elmentünk,tényleg mindent korrekten elmondott,az abortusz kitárgyalásánál majdnem lefordultam a székről.Anyukám tudta meg elsőnek,Ő mondta először vetessük el,majd azt adjuk örökbe,hasonlóan hozzánk tanácstalan volt,mégis csak gyerekek vagyunk/voltunk valamilyen szinten,állandó állás nélkül.

Aztán a családsegítő után a párom sírva a nyakamba borult,hogy Ő nem akar engem ilyen szörnyűségnek kitenni,nem akarja ezt a kicsi életet megölni,én semmiképpen sem tudtam volna megtenni még ha kéri akkor sem,egyszerűen képtelen lennék rá.Elmondtuk a szüleinek,és az apukámnak,szüleim elváltak.Apukám roppant megértő volt,és már azt tervezte akkor hogyan oldjuk meg,párom szülei teljesen kiborultak,még azzal is megvádoltak,hogy direkt estem teherbe,hogy magamhoz kössem a párom,és hogy idióták vagyunk,hogy nem vetetjük el,szuper érzés volt mondhatom.

Idővel lecsillapodtak,megbeszéltük,hogyan képzeljük,milyen megoldást gondoltunk ki.Párom továbbra is dolgozott a suli mellett,én vizsgálatokra jártam és tovább a suliba,nem volt egyszerű a terhesség első és utolsó hónapjaiban nem voltam jól,de levizsgáztam.

Megszületett a kisfiunk,párom bent volt elem,anyukámmal a szülésnél.nekem a kórház az egy börtön volt,sok rosszindulatú,lusta nővérrel az élen.

Van egy kisöcsém,és mivel volt rengeteg ruhája,ágya,babkocsija,kádja,szekrénye,szinte mindene megkaptam apukáméktól,így ezek nem kellett megvenni.A Többit szépen beszereztem a szülésig,berendeztük a babaszobát.Szülés után hónapokig sajnos komoly depresszióba szenvedtem nem volt egyszerű,még úgy sem,hogy ott volt a párom,kisfiam lusta volt szopizni,ezzel is küzdeni kellett,de aztán az első 3 hónap után sokkal jobb lett minden anyukám az első 3 hétben rengeteget segített,majd később az anyósomék is.Suli idejére albérletben vagyunk a suli városában,majd nyáron hazaköltözünk a lakásunkba.Párommal nem rég elkezdtünk egy vállalkozást csinálni,állítólag kitartó munkával pár év alatt remek keresetet lehet elérni vele.Vannak problémák,vannak nehézségek én nem mondom,sokszor vagyunk kimerültek,fáradtak.A pénzünkből,pont kijövünk jelenleg.Kisfiam szeptembertől bölcsi lesz én megyek gyakorlatra,párom májustól kezd el egy új munkát.van dolgunk rendesen,de van időnk kikapcsolódni is.

Most hogy kisfiunk 1 éves,odajön megölel,puszit ad,mosolyog,ránk néz,mindig arra gondolunk nagyon jól dönt9öttünk,még ha nehezebb is.Tudnod kell,hogy sajnos lelkileg nagyon instabil vagyok,sajnos gyermekkoromban ért egy-két olyan dolog amit senkinek sem kívánok,és sokszor meg kell küzdenem azzal,hogy igenis talpra állok,igenis újra pozitívan gondolkodok,mikor rám tör a depresszió ami sajnos árnyékként sokszor utolér. Nagyon szeretjük a kisfiunk,igyekszünk jól nevelni,és tényleg fárasztó azért mellette sulit,csinálni,csinálni a vállalkozást, a házimunkát,de úgy gondolom megéri.Megéri dolgozni azért,hogy elérjem a céljaimat, elérjük a célunkat.Sokat segítenek a szüleink akik lelkileg és mindenhogy támogatnak minket.Gyermekkel is eltudod élni a céljaidat,megvalósíthatod álmaidat,lehet szuper állásod,ha sajnos az apa ilyen,találhatsz egy rendes szerető férjet majd,minden lehetséges ha az ember akarja és tényleg akarja.


Sajnos a barátod még nagyon gyerek,elég korán jött nektek a bab,valószínűleg nem sokat fog részt venni a bab első éveiben,reméljük később igen,vagy benő a feje lágya ,mire megszületik,végtére is Ő neki is köze van hozzá,hogy a baba megfogant,és egy érett,felelősségteljes ember tudja,hogy ha szexszel akkor bizony baba lehet belőle.

Azt mondom neked beszélgess emberekkel,állj talpra,mert ennek a pici emberkének egy anyukára van szüksége,és hidd el nekem egy fiatal anya is lehet remek anya.Ha a szüleid mellett állnak próbál abból erőt meríteni.A babának sem tesz jót ha sokat sírsz idegeskedsz.Készítsd fel magad a babára,olvass könyveket,vásároljátok meg azt amire a babának szüksége lesz,rendezzétek be a helyét,koncentrálj rá,tudom nehéz,de a barátoddal most ne törődj.Remélem segíthettem valamit! 22L

2012. ápr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Túlmisztifikáljátok az egészet.

Annyi van a háttérben, hogy még nem tudatosult benne az apaság. Még csak egy nagy pocakot lát, nem egy gyereket.

2012. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem itt csak az a kérdés, hogy a szüleid el tudnak e tartani téged és a babát is?

Ezt a semmirekellőt szerintem már most felejtsd el.

2012. ápr. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%

"koncentrálj rá,tudom nehéz,de a barátoddal most ne törődj"


Gratulálok!

Azt tanácsolod neki, hogy a férjét, barátját, akárkijét sz*rja szépen csak le és csak a gyerekkel foglalkozzon- aki meg sem született még. Tökéletes melegágya annak, hogy a pasi egy huszadlagos dolognak érezze magát, keressen egy másik nőt és otthagyja a mostanit. Ezek után meg szemét pasi, otthagyott- holott a nő rekesztette ki a világából..

20N

2012. ápr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó nem erről van szó,de most állandóan azzal van elfoglalva,hogy a barátja nem törődik vele,ez nem jó se neki,se a babának,azért mondtam neki,hogy kicsit foglalkozzon mással,attól,hogy azon idegeskedik,hogy a barátja lesz*rja még a barátja nem fog hozzá elmenni...intézze el amit kell a babakörül,ha már beszélt egy csomót a barátjával,és a fiú őt okolja mindenért,és el se megy hozzá,akkor miért törné magát még hetekig,kicsit pihenteti a dolgot,a srácnak is idő kell,talán ha tudnád értelmezni a hozzászólásom rájönnél,hogy nem arról van szó,hogy a barátja nem számít és Ő nem lényeg...
2012. ápr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
még annyit,hogy én abszolút nem értek azzal egyet,hogy a nő ne foglalkozzon a párjával,hogy kirekeszti 2. vagy 3. helyre helyezze,én mindig is foglalkoztam a párommal,ugyanannyira,mint a fiammal,ebben a helyzetben amiben a kérdező van muszáj másra is koncentrálnia még ha nehéz is,nem csak arra,hogy a barátja milyen csúnyán viselkedik vele
2012. ápr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!