Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehete-e igényelni valamilyen...

Lehete-e igényelni valamilyen támogatást?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy terhesség alatt lehet igénybe venni valamiyen féle támogatást. Az én részemre vagy az apuka részére. Az a helyzet, hogy én nem dolgoztam még, és így semmilyen jövedelmem nincs. A párom dolgozik és ő mondta h igénybe lehet venni elvileg náluk a munkahelyen valamilyen béremelést, már a terhesség alatt is, nem csak amikor megszületik a kicsi. Erről valaki tud-e valamit?

2012. ápr. 18. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Gyemekek után adókedvezményre vagytok jogosultak a terhesség 91. napjától. Ez az első gyerekre havi 10.000 Forint SZJA kedvezmény. Szülők megoszthatják egymás között, tehát apuka is igénye veheti :-D, azt nem tudom, hogy milyen papírok kellenek hozzá, ha nem a férjed (a kérdésből nem derül ki, hogy összeházasodtatok-e), mert mi házasok vagyunk, így nálunk automatikusan elfogadták, hogy az ő babája :-D
2012. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Családi adókedvezményt vehet igénybe, ha visz róla igazolást, hogy a magzat a 90. napot betöltötte! Nem béremelés!
2012. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Értem, nem vagyunk házasok. Apasági papir van egyenlőre azzal is el lehet intézni?


Köszönöm a válaszokat! :)

2012. ápr. 18. 12:04
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok házasok, akkor a párod nem igényelheti most.
2012. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Értem :/

És akkor nincs más jutatás vagy akármi ilyen esetben a számomra, ha nekem egyáltalán nincs jövedelmem?

2012. ápr. 18. 12:10
 6/18 anonim ***** válasza:

Nincs.

És a tb-t is fizetned kell magad után a szülésig.

2012. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Csak akkor jár majd a családi adókedvezmény, ha megszületett, akkor veheti párod igénybe!
2012. ápr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 timszy25 ***** válasza:

Ha nem vagytok házasok akkor is jár a családi adókedvezmény.

Mi se vagyunk összeházasodva és a párom február óta kapja.Jövőhónapba fogok szülni tehát nem csak szülés után jár.A munkahelyén adtak egy papírt ki kellett tölteni.

Van egy olyan rész hogy házastárs/élettárs neve oda kell beírni az apa adatait.Meg van egy rész ahol te nyilatkozol hogy nincs munkahelyed és ezért az apa kéri.

Ja és nem kell hozzá apasági nyilatkozat csak egy orvosi igazolás hogy mikor fogant a baba és mikor fogsz szülni.

Mi január végén kértük már a februári fizetésével meg is kapta.Mennyi idős terhes vagy mert csak 91.naptól jár?

Remélem tudtam segíteni.

2012. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó: sajna rosszul tudod, mert a jogszabály leírja, hogy a várandós nőnek, ÉS HÁZASTÁRSÁNAK jár.

Élettársnak NEM.

Az, hogy a munkahelyeden rosszul tudják - szerencsétek van.

2012. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 timszy25 ***** válasza:
A papíron is úgy van amin igényelni kell hogy házastárs vagy élettárs adatai.
2012. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!