Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én reagálom túl vagy...

Csak én reagálom túl vagy valós veszély? Lehet így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Babavállaláson gondolkodunk, de én eléggé szorongok. Folyamatosan a föld felmelegedéséről, irracionális időjárási jelenségekről, klímakatasztrófáról lehet hallani. Tudósok szerint, ha sürgősen nem teszünk valamit, visszafordíthatatlanná válik a folyamat (egyesek szerint már az is). A felmelegedés miatt olvadnak a sarki jégsapkák, melegednek a tengerek, fogyóban az édesvízkészlet, emiatt csökkenhet az élelmiszer, stb. Ilyen körülmények között nem felelőtlenség a gyerekvállalás? Hiszen lehet, hogy a csemetémre már nem olyan viszonylag békés élet vár, mint ránk. Ha pedig élhetetlenek lesznek a körülmények, az elől nincs menekvés. Légyszi ne olyat írjatok, hogy ne foglalkozzam ezzel, hajrá a babaprojekt, mert nem tudok nem foglalkozni vele. Tudom, hogy senki sem látnok, de szerintem nagyon aggasztó híreket látni, hallani a Föld, az emberiség jövőjéről.
2009. szept. 23. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Majd kitalálnak valamit, vagy nem. A gyerek azt fogja megszokni, ami van, neki olyan lesz a világ.

Ennyi erővel téged sem kellett volna vállalni, mert a középkorhoz képest meg lehet fulladni a levegőtől, az ózonlyuk miatt szétéget a nap, minden tiszta vegyszer és még lehetne regélni.

Ha te nem vállalsz gyereket, attól még semmivel sem lesz jobb a világ, csak neked lesz szar, mikor kilencven évesen ülsz a fotelban egyedül, megállapítod, hogy már a gyereked is 60 éves lenne, és még mindig nem égett szét a föld.

2009. szept. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nagyon keményen ír az első, de egyetértek vele. Ott voltak pl. a világháborúk, éhezések, forradalmak... mégis születtek gyerekek.Félelemekre nem szabad alapozni,mindig volt valahogy, ezután is lesz!

2009. szept. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a probléma valós, de ezzel a szorongással nem segítesz, csak esetenként magadat állítod be hülyének, nem sértésnek szánom.

Az élhetetlen körülmények a klímaváltozás nélkül is összejöhetnek. Pl elég egy hülye, és kész a polgárháború, esetleg valami nagyobb...

Voltak a világ, az emberiség történelmében szélsőséges dolgok, és túléltük.

Ideje egy jégkorszaknak, klímaváltozásnak, szélsőségnek, hogy alázatra neveljen minket a Földünk, a természet, ugyanis hálátlanok vagyunk, Igaz. Ha nekünk fejlett lényeknek, embereknek a pusztulás a jövőnk, akkor bármit teszünk, nekünk kampeca. Viszont addig is, élvezd az életet, vállalj, szülj gyereket, mert ez egy másik része, rendje a természetnek, szaporodás, élet, fajfenttartás. És ha kicsit is, de annyit tehetsz a természetért, hogy megpróbálsz környezettudatosan élni.

2009. szept. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek hosszú távú dolgok,sokkal nagyobb esélye van vmi hirtelen kitörő katasztrófának,háborúnak...de ha a környezet miatt aggódsz,akkor neveld úgy a gyereked,h ő ne pusztítsa a Földet,hanem gyógyítsa.És máris rengeteget tettél.
2009. szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! 16:45-ösnek üzenem, hogy éppen azért tettem fel a kérdést, mert nem akarok önző lenni, szülni, csak a magam örömére, hogy nekem jó legyen. Azt szeretném, ha lenne jövője annak a gyereknek. De azért köszönöm Neked is a válaszod!
2009. szept. 23. 16:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikről te beszélsz (klímaváltozás, édesvízkészlet) annyira távoli problémák, hogy te már rég köbüki leszel, mire ezek valós problémák lesznek. És akkor sem egyik napról a másikra áll be a baj, hanem folyamatosan, tehát az akkor élő embereknek lesz idejük felkészülni rá. Ezek hadd legyenek a dédunokád problémái. Igaz, a folyamat elkezdődött, de ahogy mondják, a dinók sem egy nap alatt haltak ki!
2009. szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ettől tartok,nem akartam saját örömömre babát vállalni,gondolok a jövőjükre,nem akarom,hogy egy mocskos világban nőjjenek fel.Viszont Abi jönni akart és jött,így viszont próbálok én is segíteni,hogy jobb legyen a föld:)
2009. szept. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És hány száz évig fog élni a gyereked? ...

Mert ezek a változások nem holnap, holnapután, de nem is nagoyn évtizedeken belül fognak olyan következményeket hozni, amiktől te félsz.

PErsze, más lesz, most ez van, de ki tudja mit talál ki a tudomány jövőre...

Emiatt nem kell nem szülnöd...

2009. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!