Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van ha én azt szeretném,...

Mi van ha én azt szeretném, hogy az én nevemen legyen a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arról van szó, hogy nekem nagyon menő és ritka nevem van, a páromnak meg tucat neve van. Ráadásul én nagyon szeretném, ha az én nevem halna ki, így azt szeretném, ha a gyerekem az én nevemet kapná


Beszéltem már erről a párommal, és nem zavarta a dolog, ám szerintem úgyis előjön belőle a ffi öntudat, ha arra kerül a sor.


A kérdésem az, hogy hogyan lehet ezt elintézni egy házasságban hogy a gyerek az én nevemet kapja, de a férj el legyen ismerve apának?


Illetve, hogy van-e az ilyesminek bármilyen helyzetben valamilyen jogi következménye?



2013. márc. 8. 16:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Oké utolsó de azért a válaszod nem volt teljes mert leírtál valamit de annak a következményét nem. Hogy a gyerek így nincs jogilag elismerve, és ne adja az ég különmennének szülés után, nem elég egy sima gyerekelhelyezési perre menni, hanem először még egy apasági pert is kell indítani ha az életben valaha akar gyerektartást kapni.
2013. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

15-ös már nem azért de nem igazán hasznos a válaszod, hiszen a kérdező a kérdésében is leírja, hogy szeretné ha az apa el legyen ismerve hivatalosan is.

Úgyhogy te ne okoskodj!!!!!

2013. márc. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
53%
Pont úgy vagyok, mint te. Az én nevem ritkább, a páromé meg elég gyakori. Nem szerettem volna, ha ezt kapja a lányunk, meg egyébként sem lenne aki tovább vigye a vezetéknevemet. Nem voltunk még házasok az első gyerek születésekor. Az apasági nyilatkozatnál a kötőjeles verziót választottuk. Szóval mindkét nevet megkapta. De lehetett volna csak az enyémet is, attól még a párom lett volna az apja papíron is! Aztán összeházassodtunk és felvettük egymás nevét. Az egész családnak ugyanaz lett a vezetékneve Kiss-Kovács.
2013. márc. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

nálunk is ez van, nekem ritka, székely nemesi nevem van (vagyunk kb. 12en ezzel a névvel össz-vissz), én csak arra szeretném rávenni férjemet, hogy megkapja mindkettőnk nevét majd a gyerek, de egyszerűen nem hajlandó rá...pedig neki is a TOP3ban van a vezetékneve... :(


amúgy valóban, házasság előtt megkérdezik, hogy mi legyen majd a neve a gyereknek. Amit oda beírsz, azt azt hiszem, egyszer lehet változtatni, 10E Ft-os illetékbélyeggel (utánanéztem, mert nálunk csak a férjem neve lett beíratva :( )

2013. márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Óóó utolsó sajnálom :( Próbáld meg rávenni, hogy legalább ha lányotok lesz, az hadd kapja a te nevedet, lehet az annyira nem is zavarná :)
2013. márc. 19. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!