Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van ha én azt szeretném,...

Mi van ha én azt szeretném, hogy az én nevemen legyen a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arról van szó, hogy nekem nagyon menő és ritka nevem van, a páromnak meg tucat neve van. Ráadásul én nagyon szeretném, ha az én nevem halna ki, így azt szeretném, ha a gyerekem az én nevemet kapná


Beszéltem már erről a párommal, és nem zavarta a dolog, ám szerintem úgyis előjön belőle a ffi öntudat, ha arra kerül a sor.


A kérdésem az, hogy hogyan lehet ezt elintézni egy házasságban hogy a gyerek az én nevemet kapja, de a férj el legyen ismerve apának?


Illetve, hogy van-e az ilyesminek bármilyen helyzetben valamilyen jogi következménye?



2013. márc. 8. 16:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

10-es vagyok, közben megnéztem a házasságinkat, a megjegyzésbe van írva, hogy: "A gyermekek születési családi neve: "

Lehet, hogy nem mindenhol írják rá, a régiekben biztos nem volt benne. Bocsánat, ha megtévesztettem valakit ezzel.

2013. márc. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
75%
8-as vagyok. Ezek szerint az önkormányzati dolgozón múlik, megkérdezi-e, és beírja-e. 2010ben volt az esküvőnk, nem is kérdezték meg.
2013. márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk is 2010-ben volt :)
2013. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%
8-as a mi házassági anyakönyvi kivonatunkba is benne van hogy mi lesz a születendő gyerek neve..
2013. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
39%
Mar elnezest kerek, az 5 os valaszolo nagyon nem irt butasagot! Edeseim ez igy mukodik, hogy ha azt szeretned, hogy a TE NEVEDRE KERULJON A GYEREK, egyszeru nem mentek be a gyamugyhoz. Persze ha nem vagytok hazasaok. Mi sem voltunk hazasok, es az en nevemre kerult a gyerek. A korhazban automatikusan a te nevedre kerul. Mondom TUDOM, MERT EN IGY VOLTAM!!!!
2013. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%

De igen hülyeség mert attól, hogy egy gyereket az apa elismer attól még nem kell a nevére vennie. A gyerek nevét a szülők választják meg nem, kötelező az apa nevén lenni.

Az meg, ha nincs apasági akkor a gyereket jogilag az apa el sem ismerte.

2013. márc. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
85%
Kedves 15-ös, szerintem a kérdező nem igazán szeretné ha az apa ismeretlenként szerepelne a gyerekének a születési anyakönyvi kivonatában.... ne okoskodj inkább. Bár abban igazad van hogy úgy az anyja nevét kapja, csak hivatalosan nem lenne apja a gyereknek! Azért ez elég gáz lenne...
2013. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
29%
Utolso TENE OKOSKODJ. En csak leirtam a menetet. Ennyi. Mindenkinek a maga dontese, illetve a paroke.
2013. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Húúú köszönöm a sok választ!


Még nem vagyunk házasok, de beszélgetünk az élet nagy dolgairól úgymond, amiben a gyerek is benne van. Viszont én csak házasságban szeretnék gyereket vállalni. PErsze mint tudjuk ember tervez... :)


A dupla vezetéknév nem jó, mert nekem tényleg olyan nevem van, ami nagyon üt mindent. Régi nemesi név. Még keresztnév sem lehet utána bármi. ÉS ezért szeretném, ah nem veszne el- inkább lányok vannak a családban. A páromnak meg tényleg tucat neve van, így ő azt mondta, nem bánná, sőt még poénkodott vele, h ő is felveszi az enyémet :D

2013. márc. 8. 20:42
 20/25 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom ki pontoz le, de koszonom! Sokan okoskodnak ez a baj, mindekozben fogalmuk nincsen rola! Gratulalok!!
2013. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!