Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van ha én azt szeretném,...

Mi van ha én azt szeretném, hogy az én nevemen legyen a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arról van szó, hogy nekem nagyon menő és ritka nevem van, a páromnak meg tucat neve van. Ráadásul én nagyon szeretném, ha az én nevem halna ki, így azt szeretném, ha a gyerekem az én nevemet kapná


Beszéltem már erről a párommal, és nem zavarta a dolog, ám szerintem úgyis előjön belőle a ffi öntudat, ha arra kerül a sor.


A kérdésem az, hogy hogyan lehet ezt elintézni egy házasságban hogy a gyerek az én nevemet kapja, de a férj el legyen ismerve apának?


Illetve, hogy van-e az ilyesminek bármilyen helyzetben valamilyen jogi következménye?



2013. márc. 8. 16:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Kettőtök vezeték nevét nem kaphatja meg?Vagy nagyon "elüt"?
2013. márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 orangelight ***** válasza:
48%

Két vezetékneve legyen a babának.

Apasági nyilatkozatod ha van az nem baj, de ha beviszed magaddal a kórházba és kérik akkor automatikusan az apa vezetéknevét fogja kapni a gyerek, szóval vagy azt csináljátok hogy anyakönyvezetőnél gyorsan összeházasodtok és te felveszed a párod vezetéknevét-így neked is két vezetékneved lesz, vagy nem tudom.de az előbbi szerintem jobb.

2013. márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Össze vagytok házasodva?

Mert amikor mi házasodtunk kimondottan kérdezték, hogy mi legyen majd a gyerek vezeték neve. Meg kellett jelölnünk amit akartunk az alternatívák között.

2013. márc. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A kettőnek semmi köze egymáshoz, bár pár kellemetlenséged lesz belőle.

Miért nem kapja mindkettőtök nevét?

Pl; Kováts-Kis Katalin.

2013. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ha nem viszel semmilyen papírt a kórházba (se apaságit, se házassági levelet), akkor automatikusan a Te nevedre kerül.
2013. márc. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem viszel semmilyen papírt, akkor viszont nem is lesz megjelölve az apa a születésijében....

Ha már házasok vagytok, akkor erről már kellett nyilatkoznotok. A házassági anyakönyvi kivonatban benne van a leendő gyerekek neve...

2013. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

#5

Hülyeséget ne beszél, vidd a papírt a kettőnek semmi köze egymáshoz. Attól, hogy egy apa elismeri a gyerekét nem kell az ő nevén lenni.

2013. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%

A házassági anyakönyvi kivonatban NINCS benne a leendő gyerekek neve!

Szerintem kérdezd meg a védőnőt!

2013. márc. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagytok házasok, az apasági nyilatkozatnál megkérdezik, hogy mi legyen a gyerek vezetékneve.
2013. márc. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
8-as, a miénkben benne van... Lehet, hogy nem kötelező kitölteni, vagy ilyesmi, de nálunk benne van.
2013. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!