Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismama/kisbaba és cica a...

Kismama/kisbaba és cica a lakásban? Akinél ez a felállás, válaszolna pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Szóval, nemrég megtudtam, hogy kisbabát várok. Van 2 cicánk, akik kinti-benti cicák. Ezalatt azt értem, hogy rengeteget vannak kint, de be szoktuk őket engedni. Nagyon tiszták, vannak oltásaik, féregtelenítjük is őket, és kapnak mindig bolha/kullancs elleni cseppeket.


Alomtálcájuk nincs bent, mert a dolgukat kint az udvaron végzik.


Nagyon szeretjük őket, igazán a szívünkhöz nőtten, de nem tudom, hogy mennyire vállalható, hogy ezek után is a lakásban legyenek. Nehéz lenne csak kintre szoktatni őket, mert már megszokták, hogy bejöhetnek.


Nálatok ez hogy van? Ti kiraktátok a cicákat? Vagy bent vannak most is? Védőnő mit szól hozzá? Mire figyeltek igazán? Nőgyógyász véleményét kikértétek?


Köszönöm szépen a válaszokat! Minden információ érdekel! :)



2013. febr. 27. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekünk is kinti-benti cicánk van. A terhesség alatt főleg az alomtálcát kell kerülni, de írtad, hogy az nincs. Nekünk sincs. Mi nem raktuk ki a cicát, nem lenne szívem hozzá. Egyszerűen fokozottan figyelni kell a tisztaságra, kézmosásra, stb. Semmi problémám nem volt emiatt, és a védőnőnek sincs kifogása. Már 1 éves a fiam, és ő is teljesen jól megvan a cicával. Amíg kicsi volt, addig sem volt gond, a cica inkább elkerülte, mert sokat sírt. Most meg már menekül is előle, mert imádja "simogatni". Szerintem ne aggódj! :)
2013. febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. nekem csak egy macskám van, kint-benti. 27 hetes terhes vagyok. Nyugodtan maradhat a macska. Most, hogy jön a idő, én próbálom minél kevesebbet beengedni, hogy hozzászokjon a kinti léthez. Majd amikor a vérvételes beutalókat kéred el, akkor szólj, hogy van macskád és szeretnéd megcsináltatni a toxoplazma vizsgálatot. Ezt terhesség alatt legalább kétszer érdemes elvégeztetni. Ha nem nyúlkálsz alomtálcához, nem kell takarítanod, akkor a macska önmagában nem veszélyes. Később pedig, mikor a baba meglesz már, akkor nem kell beengedni abba a szobába, ahol a baba lesz. Nálunk pl csak a konyhába jöhet majd be, a lakásba beljebb nem engedjük majd.
2013. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is most lettem terhes, mi a harmadikon lakunk, szóval kizárólag benti a cica. Olvasgattam utána, véleményeket hallgattam meg pro és kontra, de nálunk tuti marad a cica. Annyi, hogy a baba szobájába nem mehet be, az alomtálcát a férjem takarítja, nem én (már most gyerekbiztossá van téve egyébként) és többször fogok felmosni,ha már meglesz a gyerkőc, fertőtlenítésképpen.

Persze az a biztos, ha nincs állat, de rengeteg állattartó anyukától hallom, hogy semmi baja a gyereknek, csak megfelelően kell kezelni, rendbentartani a dolgot.

2013. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is anno befogadtunk egy kismacskát télen, aki csont és bőr volt. Rá 2 hétre kiderült, hogy úton van az első babánk. A cicát nem szerettük volna kilökni, megtartottuk természetesen. Szintén kinti-benti cica. Védőnő semmit nem szólt, ugyanis vajmi kevés köze van hozzá. Annyit kell csak betartanod, hogy terhesen ne almozd, de ahogyan írtad, ez nálad nem gond, alom sincs. Mikor már megszületik a pici, akkor ne engedjétek hozzá közel a macskát, lehetőleg a szobájába se menjen be. Én kb félévesen engedtem a lányomnak, hogy először megsimogassa a macskát. Már előtte is mindig nagy szemekkel nézte és ment volna hozzá, de én nem mertem a lányomnak megfogni a cicát, féltem hogy ha véletlenül meghúzná a szőrét, akkor kikarmolná. Szóval félévesen megsimogatta, hát majd elrepült a gyerek, annyira boldog volt ettől. Azután már rendszeresen simogatta az ölemben ülve a macskát, ha véletlenül meghúzta a szőrét, mondtam hogy csak szépen. De a macska olyan türelmes volt, soha nem karmolta meg a gyereket. Természetesen utána mindig meg kell mosni a gyerek kezét, ja és nem tudom milyen természetű a macskád, de meg kell tanítani, hogy ő a gyerek után következik a rangsorban. Ha fújna vagy karmolna, rá kell csapni picit, el kell zavarni. Idővel megszokja, és behódol úgymond. A mi macskánk szerencsére nagyon szelíd. Előtte én egy macskából ki nem néztem volna,hogy ilyen türelme van. A lányom már 3,5 éves, a mai napig nagy barátok a cicával, sokat dörgölőznek egymáshoz. Ha időnként a lányom cipelgeti vagy rálép a farkára, vagy csak túlzásba esik, a macska akkor sem támad. Mindig csak nyávog, jelezvén hogy nem jó neki valami. De ha megunja, csak otthagyja a lányomat. Nagyon jó barátok, én örülök végül, hogy kisállat mellett nőhet fel a lányom. Nem kell azért eltökiteni a macskát, szépen együtt lehet élni babának és macskának.
2013. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy benti cicánk. Alap, hogy csináltatsz toxoplazma szűrést, ezt a nőgyógyászodnak jelezd, úgy ad majd beutalót a laborvizsgálatra (sima vérvétel).

Az majd kimutatja, hogy átestél-e már a fertőzésen. Ha igen, semmi további teendőd nincs a terhességed alatt. Ha nem, akkor elvileg bizonyos időközönként a terhesség alatt újra megvizsgálják, mert a terhesség alatti toxoplazma fertőzés nagyon veszélyes a babára. Ezt egyébként nem csak macskáktól lehet elkapni, hanem nyers húsoktól is.

Ha megszületik a baba, akkor azért én kicsit elkülöníteném a macskáktól, mert nem jó, ha a szájukban, fenekükben nyúlkál :-) bocs...

Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy a macskák alapvetően messziről elkerülik a babát (legalábbis nálunk így volt), mert amíg a gyerek nem foglalkozik vele, nem veszei fel a szemkontaktust, addig a macska valamilyen "tárgynak" nézi a gyereket.

Arra is vigyázzatok, hogy a kiságyba ne feküdjenek be, mert ugye a cicák szeretik a puha, meleg "fészkeket", bár nálunk ez sem volt probléma, sosem ment a gyerekágy közelébe a macska.

Ha már mászni fog a kicsi, akkor nyilván jobban oda kell figyelni a felmosásra. de ez amúgy is alap...


Szóval nem kell a macskáktól megszabadulni :-) de azt úgyis érezni fogod, hogy mennyire engedd be őket, amíg nagyon pici a baba. Lehet, hogy a megváltozott körülmények miatt majd a cicák sem akarnak annyiszor bemenni.

2013. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az egyik cicánk nagyon félős :) a másik temperamentumosabb, de mind a kettő nagyon szelíd. Ha véletlen rálépek valamelyik farkincájára, akkor is csak max felnyávognak, de nem kapnak oda soha.


:) Nekem sem lenne szívem kitenni őket, hisz ők hozzánk tartoznak. Azért kérdeztem a védőnőt, mert olvastam, hogy volt, akinek a védőnője zsörtölődött, hogy miért van a macska bent.

2013. febr. 27. 11:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocs, ezzel nagyon nem értek egyet: "Persze az a biztos, ha nincs állat"

A legtöbb vizsgálat kimutatta már, hogy ahol valamilyen kisállattal nő fel a gyerek, sokkal erősebb az immunrendszere és sokkal kevésbé fordul elő allaergia.

2013. febr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként képzeljétek el, nagy érdekes, de a férjemnek macskaszőr allergiája van. Illetve volt, mielőtt befogadtuk az első cicust. 1 hétig folyt az orra, tüsszögött. Már kezdtünk azon gondolkozni, hogy ez így nem lesz jó, mikor egyik napról a másikra elmúlt az allergia. Ennek több mint 1 éve, és azóta semmi macskaszőr allergia, semmi tünet. Nem tudom, hozzászokhatott az immunrendszere, de szerintem nagyon érdekes, és hasonlót már mától is hallottam.
2013. febr. 27. 11:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is két kinti-benti cicánk van!:)

Eszembe sem jutott kirakni őket. Semmi probléma nem volt soha! Amíg kicsi volt a kislányom, a közelébe sem mentek.

Most 2,5 éves a kislányom, tudja hogyan közelítsen feléjük, mit szabad, és mit nem. És ezt a cicák is tudják, már a kezdetektől. Soha nem ugrottak rá sem a babára, sem az ágyába, sehova. Inkább távol tartották magukat Tőle, hiszen Nekik "borzasztó" éles hang pl. a gyereksírás, és hamar megjegyezték "kiből jön".

A toxoplazmát csináltasd meg, de mivel nincs bent alom, igazából probléma sem lehet(ha lenne is csak arra kellene figyelned, hogy ne Te takarítsd.)

Szóval nyugi, nem kell "túlmisztifikálni" a dolgot. :)

A védőnő Nekem egy árva szót sem szólt.

2013. febr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
4es vagyok, aki befogadta a kismacskát. 4 éve télen a férjem hazahozta a csont és bőr kismacskát, az utcán találta, ott kuporgott reszketve. Szóval mikor megláttam, nemigazán örültem neki, hogy hazahozott egy macskát, de tudtam, hogy kitenni biztosan nem lenne szívem. Én is macskaszőr allergiás voltam, kiütésem volt tőle, és minden bajom, de kinőttem. Azóta semmi panaszom. És én is hallottam, hogy kisgyerekeknek is jót tesz a kisállat, mind lelkileg, mind az immunrendszerének.
2013. febr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!