Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igazából azt sem tudom mit...

Igazából azt sem tudom mit akarok, mi lesz így?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, 3 éve párkapcsolatban élek. Mivel egymás mellett gondoljuk leélni a hátralévő életünket többször szóba került a gyermekvállalás is. Tudni kell, hogy kb. 16 éves korom óta tudom, hogy én nem akarok gyereket. Ennek több oka is, talán a legelső fiatal koromból ered,annyira féltem a terhességtől, hogy szinte eljutottam odáig, hogy gyereket sem akarok. Azóta benőtt a fejem lágya, de mivel érettebb lettem felmerültek újabb okok, nem sorolnám most itt ezeket (anyagi helyzet, erre a világra szülni stb.), a legfőbb talán mégis az, hogy nem tudom elképzelni magam anyaként. Tudom sokan vannak így, akik még nem szültek és most majd jönnek azok, hogy majd megváltozik a véleményem stb. De én érzem, hogy nem fog. Sosem tudtam úgy állni egy kicsihez ahogy kellett volna. Ha gyerekes ismerősnél voltam, nem mertem megfogni a kisbabát, és nem nagyon találom a hangot a nagyobbakkal sem. Egyszóval úgy érzem, hogy én erre alkalmatlan vagyok. Tudom, most jönnek majd azok a válaszok, hogy akkor ne szüljek, ha így állok az egészhez. És itt jön a DE. Nagyon szeretem a páromat és tudom, hogy ő szeretne gyereket és néha bennem is előjön erre valamiféle igény, hogy de jó lenne, ha lenne, meg milyen aranyos lenne stb. Kb. ennyi a pozitívum, amit ezzel kapcsolatban érzek és akkor megint jönnek a negatívumok: hova szüljek (anyósomékkal lakunk), mire szüljek (nem rég indítottunk vállalkozást, alakul, de nagyon sok pénzt bele kell tenni), meg időm sincs(a vállalkozás sok időt elvesz), nem lenne időm egy babára, és nem akarok másnak szülni én akarom felnevelni a gyerekem, ha már lesz.És akkor nem beszélve arról, hogy nagyon félek a terhességtől, a szüléstől, annyi rosszat olvasni mostanában. Szóval ilyesmik kavarognak a fejemben felváltva. Egyelőre nem tudok dönteni, hogy mit is akarok. Tudom, hogy más sem dönthet helyettem, arra lennék kíváncsi volt-e egy valaki és mi lett a vége a dilemmájának? Megbánta-e vagy sem a döntést? Köszi, hogy végigolvastátok.

2013. febr. 11. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem, mindenképpen hagyj magadnak időt még. Én is ilyen hezitálós típus vagyok, nálunk 34 éves koromra jött el az idő, hogy kisbabát vállaljunk. A párommal már 6 éve együtt voltunk, ő a kezdetektől fogva nagyon szeretett volna kisbabát, de megértett engem is, és nem erőltette a dolgot. Csak akkor menj bele egy gyermekvállalásba, ha sziklaszilárdan elhatároztad, hogy babát szeretnél. Én azon a véleményen vagyok, hogy persze, biztos megjön a 9 hónap alatt is az anyaság érzése, de ha nem vagy egyáltalán biztos benne, hogy szeretnél babát, akkor ne ugorj bele mások véleménye, elvárása miatt. Minden jót Neked!
2013. febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MacsekCicus válasza:
Egy gyerek csodálatos dolog! Szerintem rosszul döntenél, ha nem akarnál gyereket, igaz, hogy nagy felelősség de ugyanakkor boldogságot hoz az életedbe, és ha úgy döntesz, hogy szeretnél gyereket, a kétségeid ellenére is, akkor biztosan meg fog változni a véleményed.
2013. febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Nemrég írtam le a történetem ide.

25 évesen teherbe estem,úgyhogy nem terveztük.6 éves volt a kapcsolat akkor,együtt is éltünk,így megtartottuk.A férjem,aki közel 27 volt,nagyon örült neki,én is,de azért...na...Nem szerettem a gyerekeket soha,féltem megfogni egy kisbabát,ha a nagyobbak hisztiztek elborzadtam.Azzal szoktunk viccelődni,hogy a férjem tervezte a babát,én nem:D Telt az idő,én meg megbarátkoztam a gondolattal.Sőt,vártam.Azon kaptam magam a 14.héten-tehát eléggé az elején-hogy örülök neki,a boltban mindig a gyerekruhához mentem,minden kisbabát megnéztem,sőt leálltam az anyukájukkal beszélgetni,pedig eléggé távolságtartó vagyok.Hirtelen mindenkivel közölni szerettem volna,hogy terhes vagyok.Szóval boldog voltam,én aki rosszul voltam az anyaság gondolatától!!Megszületett,7 hónapos a kislányom,IMÁDOM,mindennél jobban szeretem,és el sem tudom képzelni,milyen volt nélküle.Hozzátenném,hogy az segített,hogy minden simán menjen,hogy határozott,vidám,jó életfelfogású vagyok,egy percig nem gondolkodtam azon,hogy jó anya leszek stb. sodródtam az árral.


Úgyis csak szeretni tudod majd,nem mindenkinél jön el az az áhítatos "anya akarok lenni érzés",amire te is vársz.Úgy,ahogy a kötődés is mindenkinél másképp alakul ki,van aki a születés pillanatában tudja,hogy "igen,ez az,és őt szereti a világon a legjobban" van aki csak később fogja fel a dolgokat.

2013. febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy egy-két év, és eljön az az idő,mikor biztosabb leszel Önmagadban és a körülményekben. Szokták mondani viszont, hogy a baba sosem jön a legideálisabb helyzetben,olyan nincs, hogy minden tökéletesen klappol,mindig találunk valami fekete foltot az élethelyzetünkön. Jelzem, a másik közhely is azért közhely,mert igaz: tényleg nagy öröm egy gyerek az életben, mondhatni, hogy a legfontosabb.

Teljesen más egy család vagy egy idegen baba, és ahhoz való hozzáállásod, esetlenséged, meg a Sajátodhoz való viszonyod. A sajátoddal fogsz boldogulni,mert a Tiéd. Ez jön magától. Ahogy 24 órát gondozod, eteted, játszol vele, Vele vagy. Összeszoktok.

Ha Neked most a vállalkozás fontos, akkor vársz egy kicsit, míg bedolgozod, aztán vállaltok gyereket. Nincs ezzel gond. Én is figyelem a munkám periódusát, a második gyerkőc nem érkezik még, oka a munkám. Most dolgozni akarok, ez az igazság. A fiam már kezd önálósodni, hisz 4,5 éves, most érzem,hogy kezdek levegőt kapni, amit kicsit ki szeretnék használni.

Tehát ha nem vagy biztos magadban, akkor várj egy kicsit még. Hogy tényleg igazi öröm legyen az a kisbaba, ne teher.Beszélgess erről a pároddal, ismerni kell az Ő érzéseit is, és azt, hogy ezt el tudja e fogadni. Sok örömet kívánok Nektek!

2013. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valahogy én is ugyanígy voltam a gyerekvállalással kapcsolatban mint te. Félelem a szüléstől, idegenkedés a gyerekektől, stb. És ami még nagyon közös bennünk, hogy én is a párom miatt akartam csak gyereket, ő ébresztett rá, hogy jó lenne. De én akkor már 32 éves voltam, minden anyagi hátterünk megvolt, ezért úgy éreztem minek várjak tovább. De neked még van pár éved szerintem. Ha úgy gondolod még várhatsz egy kicsit, hogy érjen benned ez a gondolat, de lehet hogy később, ha mégis születne egy gyereked meg fogod bánni, hogy vártál vele. Én ugyanis azóta bánom egy kisit, hogy miért nem jött előbb a gyerek, mert most meg már elég öreg vagyok a másodikhoz.
2013. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Természetes a sok félelem meg negatívum,hisz nem tudod valójában elképzelni milyen.Ha megérett a dolog benned,az a baba utáni vágy és az anyai-ösztönök, olyan erősek lesznek benned,hogy tudni fogod mikor van itt az idő,és csak "normál" mértékű kételyeid lesznek! :) Társadalmi elvárásból nem szabad szülni,de még a partner kedvéért sem,mert a nagyobb változást a te életedben,testedben hozza a baba,neked kell akarni igazán.Természetesen az anyagi részét is reálisan kell érezni,de az sokkal inkább tényszerű,nem olyan mint a mentális felkészültség!
2013. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!Igen, azt hiszem az lesz a legjobb, ha még várunk a dologgal, most amúgy sem időszerű, mire az lesz talán nálam/bennem is változnak a dolgok.
2013. febr. 12. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!