Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tabletta mellett estem teherbe...

Tabletta mellett estem teherbe, főiskolás vagyok. Végig lehet ezt így csinálni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, másodéves főiskolás, 7 hetes babás - tablettát szedtem, úgy jött össze, pedig mindig percre pontosan vettem be.


A párom (29) - férjem - teljes mértékben mellettem van, habár még ő sem tervezte ilyen hamar, de mindenképp meg szeretnénk tartani, mert úgy volt, hogy neki nagyon kicsi az esélye saját, természetes úton fogant babára. Nem mellesleg pedig nagyon vágyott már rá.


Viszont rettenetesen félek, mi lesz ezután. Igaz, hogy két helyen is dolgozik, de én tanultam, nem kapok majd semmit, úgy jöttünk ki anyagilag, hogy én kaptam az iskolától is pénzt, árvaellátást, diákmunkát vállaltam, ő nem tudott segíteni, csak a lakhatásban. Szülői segítség minimális.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogy oldottátok meg?


2013. jan. 31. 22:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Védekezés mellett lettem terhes 20 évesen másodéves főiskolásként.Megtartottuk.Csak Gyest kapok,mert ugye a diákmunka nem számít bele a Gyedbe,hiába dolgoztam 15 éves korom óta,nyaranta,meg a főiskola mellett is.Baba születése előtt levizsgáztam,április végén született.Először anyukámnál voltam 3 hetet,nálunk a párom is főiskolás volt 20 éves,Ő ekkor vizsgázott,de bent volt velem a szülésnél.Rengeteg sok baba cuccot kaptunk akkor volt 3 éves az öcsém,így olyan sok mindent nem kellett venni,magán dokihoz jártam,szüleink mindenben támogattak habár az anyósomék az első pár hónapban ki voltak akadva,hogy unokájuk lesz.Mikor kezdődött a 3.év visszaköltöztünk a suli városába albérletbe,megcsináltuk az egy évet egyéni tanrenddel,aztán hazajöttünk apukám régi lakásába amit felújítottunk,rendbe tettünk,autónk van,párom suli mellett dolgozott,majd nem rég egy szakmát is csinált.Szeptemberben kisfiunk bölcsis lett amit az első perctől imádott,én megcsináltam a szakmai gyakorlatom,meg vizsgáztam.Most februárba kezdem a munkát találtam egy részmunkaidős állást,valószínűleg nyáron államvizsgázom,most hajtás van nyelvvizsga,néhány vizsga,és a szakdoga hátra van.Diploma után az az elképzelésem,hogy keresek egy teljes munkaidős állást,ledolgozok 1-1,5 évet és vállaljuk a tesót.Nem volt könnyű,de meg lehetett oldani,fiunknak mindene meg volt,meg van,kiegyensúlyozott,boldog,elég önálló és értelmes kisfiú.Már az elején arra szoktattam,hogy egyedül is el tudja magát foglalni,hogy tudjak tanulni mellette.Tényleg volt,vannak könnyebb,nehezebb időszakok de nem bántuk,meg hogy megtartottuk,ugyanúgy tudunk mellette tanulni,dolgozni esetenként,kikapcsolódni eljutunk szórakozni.23L

2013. febr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
ha tudsz, kérj egyéni tanrendet, úgy nem kell kihagynod egy félévet sem, nekem szeptemberben született, utolsó éven, maradtam nappalin egyéni tanrednnel, zhra, egykét gyakra kellett bejárnom meg vizsgázni. Páromnak néhány nap szabijábsa került az egész, meg nagymamák is vállaltsa, kb 4-5 napot fejenként. Maradtam ugye nappalin ,továbbra is jött az ösztöndíj, kicsi baba mellett pedig sztem nem olyan nehéz tanulni, sokat alsziok. Ja otthon nem volt segítségem, nagyszülők messze laknak. Utólag így volt a lehető legobb, két legyet ütöttem egy csapásra suli+gyerek
2013. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szépen lassan komótosan csinálom a főiskolát, (utcsó évem jön), két gyermekkel(3,5; 2éves) És minden gond nélkül

3as átlaggal, úgy, hogy közben babázni, háztartást is vezetnem kell...


Szüleimről annyit, hogy vannak, és slussz. Apósom segít amiben tud(pl hó végén a karton tejben, kicsikre figyelés...)

2013. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szia:)!


Én is egyetemistaként estem teherbe, még mindig az vagyok:D, két éves a lányom.

Mi a nagyszülőktől távol élünk, csak hárman voltunk. Anyukán jött ide szülés után egy hétre segíteni, mert Férjem új állásából nem hiányozhatott 2 napnál többet, ennyi volt a segítség.

Októberi a lányom, kivételes tan- és vizsgarenddel renddel voltam akkor. Hordoztam a lányom, amíg picurka volt és csak szopott- aludt, sokszor jött velem még órára is(persze a tanárok beleegyezésével), egyetlen egyszer zavartuk meg az órát, amikor berottyantott és ki kellett jönnöm. Ahova nem vihettem magammal, oda barátnőmet hívtam, ő volt addig a kicsivel, hogy közelben legyek ha kellek.

Tanulni pedig alvásidőben tanultam, ha nem aludt az ágyában mert olyanja volt akkor kendőbe tettem és rajtam aludt.

Nem mondom, hogy könnyű volt, másfél éves korától bölcsis(fél évig csak délelőtt, szeptember óta alszik ott), így tudtam pótolni az esetleg kimaradt órákat.

Szerencsére nekem van egy olyan oklevelem, amivel tudok most a gyes- csp. kiegészítéseként kicsit keresni, de nyáron pl. én is diákmunkában voltam.

Nyugodtan kérdezz még, szivesen segítek tapasztalatokkal:).

2013. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, kifelejtettem:

nekem is voltak olyan időszakok, amikor tutira vettem, hogy ebből nem lesz diploma:D, szóval abszolút megértem az érzéseidet, de már szakdolgozom, látom a fényt az alagút végén:).

2013. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetemre jársz? A TE-n tudom a rendszert, azért kérdem.

Pénzügyileg annyira nem lesz megterhelő, inkább az idő-energia függvénye.

Kapni fogsz családit, plusz gyest, ez mellé egyszeri anyaságit szülés után, ez 63-65E körül van most. Valamint nálunk pl. lehet igényelni szociális támogatást, a legmagasabb összeg 23.800ft, alatta 11ezer valamennyi, de szerintem tuti megkapnád a maxot. Szóval egy 50-60E bejönne egy hónapban, plusz párod bére.

Az idődet nehéz lesz beosztani.

Halassz fél évet, aztán kérj egyéni tanrendet, így csak 1-2 nap kell bemenned.

Meg lehet oldani, nyugi, és örülj neki! :)

2013. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
szóval: a PTE-n tudom a rendszert
2013. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mentek a zöld kezecskék! Nagyon megnyugtattatok, tényleg köszönöm. A BGFre járok gazdaságinformatikára, itt a szoctám max összege olyan 40-50 ezer körül van, eddig a szinte semmire kaptam 26-ot, szóval azért nem rémes a helyzet :) Egyéni tanrend itt is van, nem szeretnék halasztani, meglátom, ősszel hogy mi lesz, hogy el tudom-e kezdeni a félévet.
2013. febr. 1. 21:19
 19/21 anonim ***** válasza:

Csak nem PSZF-bp?

Ott szívok:)

2013. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Óóó, de igen :) Akkor meg pláne nem vagyok egyedül, huh! :))) Kíváncsi leszek, TO-s nénim hogy reagál majd a dologra, elég morc nőt kaptam ki.
2013. febr. 2. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!