Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tabletta mellett estem teherbe...

Tabletta mellett estem teherbe, főiskolás vagyok. Végig lehet ezt így csinálni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, másodéves főiskolás, 7 hetes babás - tablettát szedtem, úgy jött össze, pedig mindig percre pontosan vettem be.


A párom (29) - férjem - teljes mértékben mellettem van, habár még ő sem tervezte ilyen hamar, de mindenképp meg szeretnénk tartani, mert úgy volt, hogy neki nagyon kicsi az esélye saját, természetes úton fogant babára. Nem mellesleg pedig nagyon vágyott már rá.


Viszont rettenetesen félek, mi lesz ezután. Igaz, hogy két helyen is dolgozik, de én tanultam, nem kapok majd semmit, úgy jöttünk ki anyagilag, hogy én kaptam az iskolától is pénzt, árvaellátást, diákmunkát vállaltam, ő nem tudott segíteni, csak a lakhatásban. Szülői segítség minimális.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogy oldottátok meg?


2013. jan. 31. 22:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Én másod évesen estem teherbe és tegnap diplomáztam!!!! :):):) Nehéz lesz, de meg lehet csinálni. Én 1 félévet hagytam ki, mert pont vizsgaidőszakban született volna a baba. De utána februárban már jártam az órákra. Szerintem ha odafigyelsz arra, hogy mit és hol veszel akkor annyira nem kerül sokba egy gyerek. Pl. te főzöl neki, nem veszed a kaját. Ruhát biztos kaptok, és használtan is lehet venni, olyanokat, h meg nem mondod róla, h más gyereken is volt. Szoc. ösztöndíjat is biztos kapsz majd.
2013. jan. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ó de jó :) Ő nem vizsgás baba lesz, úgy néz ki, de az őszi félévemet így sem csinálom meg. Kérdezhetek párat? Nálatok a párod-szülő segített? Ki vigyázott rá miután visszamentél? Hogy tudtál tanulni-gyakokra járni mellette? Megkérdezhetek, milyen iskolában tanultál? (Ne haragudj a sok kérdésért, de úgy megörültem, hogy nem voltam/vagyok egyedül!)
2013. jan. 31. 22:47
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
ja és mindemellett csináltam még 1 felsőfokú szakképzést (iskolán kívüli képzésben)
2013. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Pázmány Péter Kat. Egy. magyar nyelv és irodalom, finnugor nyelvészeti szakiránnyal. Szóval nem egy könnyű szakra. Párommal gyorsan összeházasodtunk, szerencsére ő talált is magának egy jobb állást, viszonylag jól keres. Igen, a szüleim elég sokat segítettek, segítenek. Főleg anyukám vigyázott rá, amíg suliban voltam.
2013. jan. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
tanulni elég nehéz mellette. Amíg pici és sokat alszik, addig lehet. De utána már nem. Nekem most 2 éves és pont most lett nagyon anyás. Elég nehéz volt tanulni az államvizsgára, mert sose hagyott. Kicsit lejjebb kellett adnom az igényeket, mert én minden vizsgámra becsülettel felkészültem és tényleg mindent tudtam. A baba mellett lehetetlen mindent megtanulni. :) Mikor már az akarata is alakulgat, akkor pláne. Például állandóan kivette a kezemből a füzetemet, h menjek vele játszani. Nem tudtam neki nemet mondani. :)
2013. jan. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
És nem vettem fel olyan sok tárgyat 1 félévben, mint előtte. (Addig ált. reggeltől estig bent voltam). Ellenben ez azzal járt, hogy 1 félévvel tovább jártam.
2013. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Az, hogy nem fogsz kapni semmit az nem igaz családi pótlékot és gyest kapsz a baba 3. éves koráig ez 38000Ft.
2013. jan. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

Meg lehet csinálni, de nem egyszerű és egyedül lehetetlenség, kell egy olyan apa akire mindig számíthatsz és valaki a családból aki segít a felvigyázásban.


21 évesen szültem, másodéves voltam. Párom elég jól keresett, de sokat is kellett érte dolgoznia. Nekem pedig rengeteget tanulni, szerencsére 2 segítségem is volt. Viszont nagyon nehéz volt. Rengeteget idegeskedtem és majd megszakadtam ( sokat kellett tanulni és bűntudatom volt, hogy nincs elég időm a gyerekre). De megcsináltuk. Nem én hanem mi, közösen.


Megérte. Imádom a fiam, bár tény, hogy várhatott volna egy picit...(:

2013. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Biztos nagy kitartás kell hozzá, de végig lehet csinálni. Párom csoporttársa a mostani vizsgaidőszakba mesélte, hogy terhes, ezért nekik is nehezebb lesz, ráadásul ő a férjével koliban lakik.

Milyen tablettát szedtél? Én is mindig attól félek, hogy mi van, ha becsúszik gyógyszer mellett, bár tudom, hogy a vőlegényemmel felnevelnénk, s a szívem mélyén örülnék is már egy babának, csak még most nincs itt az ideje, még 1 év a suli mindkettőnknek.

2013. jan. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%

szia! 23 leszek, második szakképzést csinálom, tervezetten estem teherbe a közepén. ;) Nem akartam várni, és nem tartom az OKJt olyan lehetetlen feladatnak, így mellette jöhet a baba és könnyebb lesz elhelyezkedni is. Mindjárt szülök. :)


Már mindent leírtak, kis akaraterővel és napirenddel szerintem nem lesz gondod. Ami fontos és nem írt erről senki! Nekem anyukám meghalt, apám meg nem hogy segít, de inkább én fizetem a számláit is... szóval segítségem nem nagyon van, bár anyósék most kifestettek nálunk, az nagyon jól jött. Ruhákat turiban nagyon jókat lehet kapni, a baba 2 hét alatt növi ki őket kb, tehát nem érdemes 2000/body árban költeni ilyesmire. Az árvaellátással kapcsolatban. CSINÁLD a sulit! Ne halassz, csak ha veszélyeztetett vagy! Ha halasztasz, nem kapod a pénzt, csak akkor, ha magántanuló leszel. Szóval szerintem ne keríts ekkora sgget a terhességnek, csináld mellette a sulit, úgy sem tél jön. Amíg nappalis vagy, addig kapod az árvaellátást. Ha elmész szülni, akkor a szülés miatt IS kapod! De akkor kell egy igazolás az iskolától, hogy a következő félévet folytathatod. És ha elkezded a félévet, akkor megint igazolnod kell, hogy nappalis vagy, és ismét tanulsz.


Tehát ha ügyes vagy, kapod az árvaellátást + gyes+ családi+a férjed igényelheti az adójóváírást ami kb + 10.000.. :) ha kérdésed van, írj!

2013. febr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!