Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon átvertek? Szerintem...

Vajon átvertek? Szerintem nagyon lehúztak!

Figyelt kérdés

Most szóltak a munkahelyen, nekem, meg egy másik gyed-en lévő kolléganőmnek, hogy ki kell tölteni egy papírt, jövedelempótlékról, mert nem tudják, hogy igénylést, vagy továbbfolyósítást kell e kitölteni.Hát, kérem, most döbbentünk rá, hogy mi bizony nem kaptuk 2011-ben a jövedelempótlékot, a kompenzációt meg 2012-ben.Ilyenkor mi van?Követelhetem utólag?Munkaügyi per?vagy mi van?mert az durva, hogy majd 200 ezerrel megrövidítenek, mert a munkaügyis nincs a toppon.

Vagy nem tudom mi van.A tények:2011.márc.szültem, tgyás 2011 szeptemberéig, onnantól 2013 márc. gyed.

Ha valaki tudja írja meg most mi a teendő!Köszönöm.


2013. jan. 27. 19:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Jövedelempótlék-hát azt keresem, de nekem az a 2012 bérjegyzékeimen szerepel, ahol a kompenzációnak kellene lenni, a 2011 semmi jövedelempótlék nincs.
2013. jan. 27. 22:27
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát pedig az tuti nem stimmel. Valamit elszámoltak. 2011-ben ha igénybe vetted az adójóváírást és te kérted a családi adókedvezményt akkor is 94ezer körül volt a max gyed annál nem kaphattál volna többet. Valami nagyon el lett szúrva.
2013. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Akkor most mit tanácsolsz-holnap megyek a munkahelyre, mert nem tudom, hogy akkor a jöv.pótlék igénylést vagy a továbbfolyósítást kell kérnem-és azt mondták, mihamarabb adjam be.de hogy kérjek továbbfolyósítást, ha kavar van 2011-ben nincs semmi ilyen, 2012-ben, meg kompenzáció helyett a jöv. pótlékot jegyzik-vagy majd ott megmondják az okosok?Iskola amúgy.bár, az mindegy.
2013. jan. 27. 22:45
 14/19 A kérdező kommentje:
Meg mindjárt kiderül, hogy ők csapták be magukat-na annak se örülnék...még vissza kell fizetnem-és azt nem tudom...Jó ég!Szeptemberben állok vissza melózni, még a szabijaimat se számolták ki...még ez hiányzott...
2013. jan. 27. 22:47
 15/19 A kérdező kommentje:
Ma reggel megnéztem a többi bérjegyzékemet, már amit megtaláltam-és mindegyiken 83-85.000 közötti összegek szerepelnek, amiről írtam, az a decemberi volt.nem tudom az miért olyan magas.
2013. jan. 28. 07:53
 16/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy korábban valamit elcsesztek és akkor fizették ki. Volt egy ismerősöm aki pont akkor mint te szintén többet kapott mert valamit korábban elszámoltak.

Mennj be ott majd utánanéznek.

2013. jan. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jártas a témában, de ez hátha segít eligazodni:

[link]

2013. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindenkinek, aki válaszolt.A 2011-es évben adókedvezményt kaptam, 2012-ben jöv.pótlékot, most pedig továbbfolyósítást kellett kérni.

Az, hogy miért volt annyi a gyedem decemberben már nem is érdekelt-a navnál csináltuk az adóbevallást az ügyintéző tételesen átnézett mindent és azt mondta minden oké.

A lényeg, nem lettem átverve.De ezentúl jobban figyelek az ilyen dolgokra az tuti!mindenkinek ment a zöld!

2013. jan. 28. 11:57
 19/19 anonim ***** válasza:
segítetettek a a nav-nál? engem úgy kipenderítettek, mint a húzat, hogy kifizetőhely a munkáltatóm, ott kérdezősködjek, ne tartsam fel őket :(
2013. márc. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!