Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki jártas GYES-GYED kérdésben...

Aki jártas GYES-GYED kérdésben, légy szíves, segítsen!?! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Márciusban szültem, kaptam TGYÁS-t, amit azóta vissza kellett fizetnem, mivel az OEP volt olyan kedves és egy mondvacsinált indokkal törölte a biztosítási jogviszonyomat, pedig volt munkám terhesen és szüléskor is.

Mivel GYED-re se vagyok jogosult, ezért csak GYES-t kapok.

Kérdésem: mikortól kérhetem a GYES-t? Illetve hol kell intéznem, a Magyar Államkincstárnál vagy az oep-nél? Milyen papírok szükségesek hozzá? Párom intézheti vagy személyesen kellek hozzá?


2009. aug. 31. 10:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hát ezt mondom én is! Egy irodai dolgozó bére nem függ attól, hogy van munka, vagy nincs munka, hacsak persze ez nincs a szerződésedben. De ilyen nincs, hogy akkor meg nem jár neked a TGYÁS! Tehát akkor valami nagyon nem volt rendben! Azt az OEP-ben megmondták, hogy náluk hogy voltál regisztrálva? Milyen bérrel? Egyáltalán volt-e érvényes biztosításod??? Ez nagyon sántít!!
2009. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Bruttó 90000 Ft-tal voltam bejelentve és természetesen mindig kaptam fizetést, és minden járulék fizetve volt utánam. Viszont a cég kb. 4 év után májusban fel lett számolva. Gondolom ez is közrejátszott abban,h. kiszúrtak maguknak.

A kedves tb-nek az szúrta a szemét (a hivatalos indoklás szerint),h. a terhességem alatt lettem bejelentve, ezért ők ezt úgy vették,h. csak és kizárólag a gyerek születése miatt vagyok munkaviszonyban,h. megkapjam az utána járó tgyás-t és gyed-et.

Lehetett volna fellebbezni, de megkérdeztünk erről ismerős tb-st, ügyvédet is és azt mondták, semmi esélyünk nem lenne. Arra meg nem lett volna pénzünk,h. bíróságra járkáljunk emiatt, örültünk,h. azt a rohadt pénzüket vissza tudtuk fizetni (már bocsánat).

Magyar egészségügy...

2009. aug. 31. 19:42
 13/15 anonim ***** válasza:

Azt a r@hadt életbe! Ezt a görénységet! Ilyet még nem hallottam! Mindenkiről a lehető legrosszabbat kell feltételezni? Aztán ott van az én volt "főnököm", cégtulaj, aki egy napot nem dolgozott életében, még a nevét se tudja leírni, de be lett jelentve a férje cégébe, pontosan ki volt számítva, hány napot legyen biztosítva, aztán elment táppénzre, szülni, most meg kapja az összes ellátást.

És hol van az, hogy mindenki ártatlan, míg be nem bizonyosodik a bűnössége? Az, hogy feltételezik, hogy CSAK azért voltál bejelentve, mert ők így értékelik, akkor most mi van?

Ne haragudj, ezzel nem sokra mész, de ez nálam most kiverte a biztosítékot! Gondolom nálatok meg az egész rendszert leverte.

Nagyon sajnálom! Nem is tudom, mit kívánjak, ne idegeskedjetek, próbáld meg örömödet lelni a babában!

Fúúúú!

2009. aug. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát igen, sajnos akkor ezt ők csalásnak vették, mert általában 5 hónapos terheseket nem szoktak cégek felvenni (kb. 2 hónapos munkára, minek?) és ilyenkor sokan csinálják azt, hogy pld. rokon-ismerős cégéhez bejelentettetik magukat a majdani ellátások miatt. Az Oep ezt nem díjazza.


Ettől függetlenül én elhiszem Neked, hogy rendesen felvett egy cég (2 havi munkára), de az OEP nem hitte el.


Hát igen.. ilyenkor marad a GYES.

2009. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A munkáltatót nem hibáztatom, nagyon kedvesek voltak és amint lehetett volna, visszamentem volna dolgozni, de sajnos nem így alakultak a dolgok. (Édesapám nyugdíjas, ő tudott volna vigyázni a picire.)

Nálam is kiverte a biztosítékot ez az egész, hogy finoman fogalmazzak, de szerencsére a szüleim amiben tudnak segítenek. Ahogy anyukám vigasztalt: ez a gyerek fel fog nőni a hülye pénzük nélkül is!

Őszintén remélem,h. más nem kerül ilyen helyzetbe!

2009. szept. 2. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!