Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora lakásba vártátok a...

Mekkora lakásba vártátok a babát? Volt külön szobája?

Figyelt kérdés

A lakásunk elég nagy alapterületű, de rossz beosztású, két nagy szobánk van. Nem tudunk megegyezni, hogy velünk egy szobában legyen a kicsi vagy építsük át az egészet, és legyen neki egy pici szobaszerűsége.

Kinél hogy volt? Ötletek?


2013. jan. 16. 13:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy szobában volt velünk mindegyik gyerekünk évekig. Amúgy 2 és fél szobánk van. 3-4 éves korban mentek külön szobába.Nekünk így vált be, de ahány ház, annyi szokás:)
2013. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Van külön szobája, de nem használjuk. Semmi gond nem lesz belőle, csak egy példát mondok, ha: nappaliban van kialakítva pelenkázós rész és a hálótokban az ő ágya is
2013. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi mind a 2 gyereket egyből külön szobába raktuk. A fiam szobája 20 nm-es, a lányomé csak 12. Semmi gond nem volt se a nagy szobából se a piciből.
2013. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

2 szobásba,de nem tettük külön még,2 éves.

Egyik szoba a háló,mi ágyunk,kiságy,miegyéb,másik nappaliszerű(vagy inkább játéktárolószoba)

2013. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Két kisfiam van, két év különbséggel születtek. Nagyon voltak a tervek, az elvek a születésük előtt :) azt szerettük volna, ha rögtön külön szobában alszanak. (2,5 szobás lakótelepi lakás) Mindketten másképp gondolták :) A nagy nem volt hajlandó a kiságyban aludni, inkább torkaszakadtából ordított (volna ha hagyom) így ő köztünk aludt. 2 éves korában kapta meg a nagyfiús heverőjét, na onnantól külön szobában alszik, de még most is sokszor átoson közénk éjjel. A kicsit is úgy terveztük, hogy akkor külön szoba, de ő sem "akarta" viszont velünk sem szeretett aludni... így kapott egy utazóágyat ami közvetlenül az ágyunk mellett volt. Ő most 2,5 éves, és most karácsony óta alszik éjjelente a gyerekszobában a tesóval. Még jó, hogy nagy az ágyunk :) néha ő is nálunk landol reggel :)

Szerintem próbáljátok meg úgy ahogy eltervezitek aztán ha nem jön be még mindig ott a lehetőség a módosításra. A gyerek nem biztos, hogy azt szeretné ahogy a szülőnek kényelmes :D

2013. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%
3 szobás lakásunk van, a fiam 7 hónapos, első perctől külön szobája van, ott is alszik. Szerintem egészségesebb a külön szoba, de úgyis a gyerek dönti el végül a kérdést. Nekünk szerencsénk van, soha nem volt gond a külön alvással.
2013. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy garzonban laktunk amikor megszületett a lányunk. Sok választásunk nem volt. Aztán elköltöztünk egy 3 szobásba. Amíg gyakran szopizott éjjel, addig a mi szobánkban aludt mózesben. Aztán átkerült a saját szobájába.
2013. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne külön szobája,de velünk van. Mindenkinek így a legjobb. Majd ha már nagyobb lesz és esetleg zavarjuk (vagy ő minket),akkor -fájó szívvel ugyan- de átköltöztetjük.
2013. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

2 szobás panelban laktunk mikor az első babánk született. Úgy terveztük hogy a nagyobb szoba a nappali lesz a kisebb pedig (16nm) a háló és oda kerül be a isfiunk ágya. Ez így is történt mert mivel szoptattam úgy gondoltam jobb ha közel van hát kb. ezerszer ébredt és sírt sokat úgyhogy 2 hónapos korában szépen kiköltöztünk a nappaliba kihúzható kanapéra, és neki meg a kisebb szobát megcsináltuk gyerekszobának. Onnantól végre csak 2 szer ébredt éjjel, megszoptattam, büfi, visszatettem és aludt tovább. Végre én is ki tudtam magam aludni (2x3-4 óra alvással).

A második babánk mikor született már másik lakásban laktunk 1+3 felesben. Akkor a fiam is külön szobában volt, mi is külön hálóban volt még a nappali meg még egy fél szoba ugye. A lányom kb. 6 hetes koráig volt egy szobában velünk (az ágyunk mellett egy ágy mellé szerelhető kiságyban) aztán kiköltöztettük a saját szobájába. Ő is 2-szer ébredt éjjel szopizni és aludt is vissza.

Nemrég megszületett a harmadik babánk így ketten a 3-ból összeköltöztek egy szobába.

2013. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
4 szobánk van és természetesen nem velünk aludt. Én mindenképen külön raknám.
2013. jan. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!