Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mernétek Így gyereket vállalni...

Mernétek Így gyereket vállalni? Mennyibe kerül egy baba?

Figyelt kérdés

Szóval a férjem keres egyszer 60 ezret, másszor 100 ezeret. Bérletet vesznek neki, de azt odaadja és mivel van neki jogviszonya, a bérletet megússzuk 5 ezerből. Én sajnos csak családi pótlékot kapnék és gyest, de van félre rakva 700 ezer.

Van a 40 ezres bérleti díj (garzon), aztán a rezsi, kb. 40 ezer, lakáskassza 33 ezer, telefonszámlák 10 ezer, és egy örökölt jelzálog 30 ezer kb. Tehát ez így durván 155 ezer forint. A durván 200 ezres bevételre.

Na most, gyerekruhák vannak, babakocsik vannak, cumisüvegek vannak... még mellszívó és sterilizáló is van a családban, tehát ezekkel nem lenne gond. Mi lenne különösebb kiadás a pelenkán kívül (bár szívesen adnék rá moshatót)? A szoptatás az nálunk a családban nem sok nőnek jött még össze, remélem, hogy a "tápszeren tudnánk spórolni". Kellenek még ugye tisztálkodó szerek, esetlegesen gyógyszerek (amit tudom, hogy kapnánk a családtól, de nem szeretnék erre alapozni). Szóval mennyibe kerül egy baba? Meg tudnánk lenni 50 ezerből hárman?


2013. jan. 15. 17:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy lehet, hogy már úton van a gyermek. Én 22 éves vagyok, végzős főiskolás, a férjem 24 éves, főiskolára jár és két helyen dolgozik. Csak az én szüleim élnek, jelenleg az örökölt lakásban élünk, de ha ez el lesz adva, az öröklött tartozások miatt nem sok fog maradni, talán pár százezer. Azt, hogy terhes vagyok e, most vizsgálják, a tesztek negatívak, de az orvos elég erősen biztos a dologban, már voltam laborban, annak jövőhéten van eredménye, UH pénteken. Felelősségteljes, tisztességes emberek vagyunk, szerintem jó helyre jönne, de legalább 20 ezerrel lenne több havonta. A havi étel, az kb. 30 ezerbe szokott kerülni, hús és zöldség van.
2013. jan. 16. 10:32
 12/18 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy most elég nektek a 30.000 kajára (bár tényleg nem értem hogyan), viszont gyerek mellett nem lesz elég! Pelus-popsitörlőt is számold. Még ha moshatót is használsz, azt is meg kell venni, mosószert akkor többet kell venni, magasabb lesz a rezsi. Ha ennyire koppra jöttök ki, akkor nagyon meg kell gondolni a dolgot! Természetesen ha már úton van, akkor nem tudtok várni. Diákmunkát nem tudnál végezni addig? Ha örökölt lakásban éltek akkor mi a 40ezres bérleti díj?
2013. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Az a jövő, mert márciusban költözünk. De, szoktam vállalni, csomagolni járok Budára.
2013. jan. 16. 10:55
 14/18 A kérdező kommentje:
Mindegy, nagyon köszönöm a hozzászólásokat, hasznosak voltak számomra. :)
2013. jan. 16. 10:55
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez nagyon keservesen hangzik. Nem tudom, hogy úton van-e már a baba, akkor persze nem kérdés, de egyébként nem vállalnék ilyen körülmények között. Esetleg ha van kertetek és tudtok valamit termeszteni, állatot tartani, de még úgy is nagyon nehezen lehet ennyiből kijönni.
2013. jan. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha már útban van, akkor nincs miről beszélni...

Ha meg nincs, akkor pedig érdemes várni vele, mert nálunk az a tapasztalat, hogy a reszink mióta megszületett a lányom kb 20.000 Ft-tal több. Ehhez jön még havi 10.000 pelusra és popsitörlőre. Lehet, hogy sokáig nem kell tápszer, de kalkulálásnál a legrosszabbal illik számolni, az most havi 10.000 úgy, hogy már csak napi 2x eszik tápszert, tehát amíg nincs hozzátáplálva, addig még több volt... És akkor nem beszéltem olyan tételekről, hogy esetleges gyógyszerek, vitaminok, popsikrém, fürdető, pedig ezekből gyógyszertárit használunk mi is.

És sajnos az a szomorú tapasztalat, hogy MINDEN hónapban van valami nem várt kiadás, vagy nálunk, vagy a babánál!!!

Nagyon nem lenne egyszerű :((((

2013. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

előző. kiegészítenélek azzal, hogy most ennyi a pelus, de ahogy nő a baba, úgy nő a pelus árA. MERT EGYES PELUSBÓL VAN 20-25fT/DB ÁRON, DE 5ÖS PELUS MEG 72-75fT/DB.

(bocs, beragadt a cl).

az már akkor havi 15.000.-+ ugye a tápszer, meg hozzátáplálásnál plusz egy főre kell főzni. 30.000.- kaja+10.000.- a babának + 3.000.-4.000.- a tápszer, sinlac, ilyesmik.

az már 60.000.-, annyijuk meg nincs :(

én még mindig azt mondom, hogy havi durván 50.000.- képtelenség gyereket nevelni és étkezni.

én fiam 3 éves, ruhára, ovis kajára, gyógyszerre, vitaminokra elmegy ez az összeg. persze vannak jobb hónapok mikor nem kell semmi, de akkor is 30.000.- legalább

2013. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mosható pelust tudom neked javasolni, magadtól is írtad, de mindent ezzel sem lehet megoldani, ha nagyon nehéz a helyzet
2013. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!