Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mernétek Így gyereket vállalni...

Mernétek Így gyereket vállalni? Mennyibe kerül egy baba?

Figyelt kérdés

Szóval a férjem keres egyszer 60 ezret, másszor 100 ezeret. Bérletet vesznek neki, de azt odaadja és mivel van neki jogviszonya, a bérletet megússzuk 5 ezerből. Én sajnos csak családi pótlékot kapnék és gyest, de van félre rakva 700 ezer.

Van a 40 ezres bérleti díj (garzon), aztán a rezsi, kb. 40 ezer, lakáskassza 33 ezer, telefonszámlák 10 ezer, és egy örökölt jelzálog 30 ezer kb. Tehát ez így durván 155 ezer forint. A durván 200 ezres bevételre.

Na most, gyerekruhák vannak, babakocsik vannak, cumisüvegek vannak... még mellszívó és sterilizáló is van a családban, tehát ezekkel nem lenne gond. Mi lenne különösebb kiadás a pelenkán kívül (bár szívesen adnék rá moshatót)? A szoptatás az nálunk a családban nem sok nőnek jött még össze, remélem, hogy a "tápszeren tudnánk spórolni". Kellenek még ugye tisztálkodó szerek, esetlegesen gyógyszerek (amit tudom, hogy kapnánk a családtól, de nem szeretnék erre alapozni). Szóval mennyibe kerül egy baba? Meg tudnánk lenni 50 ezerből hárman?


2013. jan. 15. 17:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Én már ott elakadtam, hogy hogy jön ki 200 ezer bevétel a párod 100 ezréből (ami néha 60) és a Te GYES+családidból.


Amúgy ha valóban marad 50 ezer, szerintem abból nem lehet megélni.

2013. jan. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Erre így nehéz válaszolni.Élelmiszerre pl nem írtad mennyit költötök havi szinten, de a baba nő és ő is teljes értékű ételt fog enni, nem marad végig anyatejen:) A jövőre is kell gondolni, nwem csak arra, hogy momentán mennyibe kerülhet, így nem lehet kiszámolni...Váratlan kiadások...stb.Egyébként mernék.
2013. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásért, 100 ezer az egyik helyről és 60 ezer egy másik helyről. Tehát 160 ezer összesen a fizuja.
2013. jan. 15. 18:00
 4/18 anonim ***** válasza:

Egyre több a kiadás egy gyereknél,a meglévő ruhákat kinövi,ha nagyobb lesz hamarabb elhasználódnak.

Kiindulva a kisfiamból,akár valami táplálékallergiája is lehet,ami rengeteg pluszktg. mivel sok mindent nem ehet meg és spec. kaja kell neki.Szoval ha a váratlan kiadásokat nézzük,inkább ugy csinálnám h megvárnám mig járna a gyed és tgyás nekem is,legalább az elsö 2 évben legyen több bevételem mint a gyes.

2013. jan. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi 220e-ből élünk egy hónapban 3man. Hát nem egy leányálom, mert meg kell gondolni, hogy mire költünk, de azért nem szűkölködünk. Ha van lehetőséged, akkor mindenképp dolgozz addig amíg jogosult leszel a tgyásra, gyedre! Nagyon sokat jelent!
2013. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekszek mindent mérlegelni, így nagyon hasznosak voltak.
2013. jan. 15. 18:29
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kb 60-65e ft-ot költünk havonta élelmiszerre (nagyon spórolósan) meg tisztálkodási és tisztítószerekre stb. 50ezerből szerintem éhen halnánk, én nem tudom elképzelni, hogy még énnél is kevesebb húst, gyümölcsöt, tejterméket vegyünk. Nem lehet egy gyerek mellett túlságosan spórolni az étkezésen.
2013. jan. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 50.000-ből biztos nem tudnám megoldani a dolgot havonta, úgyhogy az a 700.000 elkopna szépen lassan...de inkább gyorsabban, mint lassabban. Én is hajtanék a tgyásra :(
2013. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

gyed szerintem a minimum egy tervezett babához!

160.000.- + gyes+csp 37.000.-, kiadás 155.000.-

marad havi 42.000.- ételre mindhármatoknak, pelenkára, tisztálkodószerekre, gyógyszerekre, stb.

tegyük fel tápszeres, akkor elmegy havi 25.000.-30.000.- pelusra, ne adj isten beteg lesz, az 10.000.- egy náthánál...

és akkor ti még egy falatot nem ettetek abban a hónapban.


mi nem élünk nagy lábon, végig dolgoztam az itthon töltött időt, spólolunk, amin csak lehet, de az étel hármunkra havi 70.000.- néha 80.000.-

2013. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így elég necces, vagy pont kijöttök, vagy nem az adott hónapban. Beüt egy váratlan kiadás és nem tudtok hová kapni, pontosabban persze a félretett pénzhez, de az sem valami sok, gondolom, abból gyűjtötök saját lakásra az albérlet helyett (?)

Miért nem dolgozol te is a babavárás előtt? Legalább annyit, hogy kapj tgyást, gyedet? Hány évesek vagytok?

2013. jan. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!