Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elítéltek egy olyan anyát,...

Elítéltek egy olyan anyát, aki dohányzik, ha már nem terhes és nem szoptat?

Figyelt kérdés
Volt itt egy kérdés egy cigi szagú babakocsiról, és innen jött a kérdés.
2009. aug. 28. 00:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%

Hát, az én szüleim dohányoztak. Anyukám akkor tette le a cigit, mikor engem, majd később az öcsémet várta, de azóta is cigizik. Egész kamaszkoromban nem érdekelt a cigi, 22 évesen szoktam rá, öcsém nem dohányzik. Most én is babát várok, letettem, nem tudom, hogy szoptatás után visszaszokom-e.

Egyébként soha nem ítéltem el anyámat a cigi miatt. Az ő teste, abból lettem én is, szerintem senkinek nem posztja ítélkezni. Inkább cigizzél az utcán, mint légy otthon a négy fal közt alkoholista.

Mindenkinek a magánügye szerintem.

2009. aug. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan miert ne dohanyozhatnal a szabad levegon?

Attol, hogy anya vagy, nem kell "bortonben" elned es rettegni, hogy ki mit mond.

1 eves a babam es en is cigizem, lesz.rom ki mit gondol. Ha valakinek nem tetszik, ne nezzen oda.

Szep napot!

2009. aug. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem dohányzom, de bírtam a barátnőmet. A kisbaba mellett úgy füstölt, hogy a pici, terasz nélküli panelben ha cigizni akart, vett magára egy köpenyt, bezárkózott a kamrába, kifüstölt annak az ablakán, utána légfrissítővel befújt, kijött, levette a köpenyt és ment vissza a picihez. Azt hiszem, még rágógumit is vett be utána. Így meg lehet oldani. Én az olyat nem szeretem, mikor az anyuka úgy rendezi a 2-3 éves kisgyermek ruháját az utcán, hogy lóg a szájából a cigi. Mert ha lehajol, a cigivel közel kerül a gyermek arcához. Szerintem az ocsmány dolog.
2009. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

A vázolt helyzetben nem elítélendő a dolog szerintem. Ha így nézzük én sem követeltem a férjemtől, hogy rakja le a cigit, amikor teherbe estem, de azt tisztáztuk, hogy szépen kivonul a teraszra dohányozni akkor is, ha odakint fagy, vár öt percet, kiszellőzik és bejöhet.

De bevallom őszintén, hogy háborgott a lelkem, amikor ültem szülés előtt egy hónappal a buszmegállóban, mellém ült egy hozzám hasonlóan terhes kismama, mosolyogtunk egymás pocakjára, majd előrántotta a piros Multiját és rágyújtott. Nem kapartam ki a szemét, nem szidtam le, de azért remegett a lelkem, furcsa, groteszk látvány volt, felálltam és kimentem a buszmegállóból.

Nekem az is csúnya látványnak tűnik, amikor babakocsit tolva dohányzik valaki (és mindegy, hogy pici babát, vagy nagyobbat tol, illetve hogy anyuka, apuka, nagymama, vagy a bébiszitter tolja), soha nem lennék rá képes.

Akkor sem csapkodtam a földhöz a fenekemet örömömben, amikor a játszótéren hintáztattam a fiamat, majd megérkezett egy anyuka a kislányával és a nagyival, a gyereket útára engedték játszani, ők pedig a hinta melletti padra leültek a mekis kávéjukkal és elégedetten elkezdtek tőlünk légvonalban három méterre dohányozni, mintha valamelyik belvárosi kávézó dohányzó részlegében ültek volna. Szerintem vannak helyek (például a játszótér), ahova nem való a cigi, akkor sem, ha nincs kiírva a bejáratnál. Először nem szóltam, gondoltam, hogy elfogy a kávé, elfogy a cigi és kész, de amikor a végén után ott hagyták a földön a csikket és rágyújtottak a másikra, akkor már megkérdeztem őket, hogy szerintük a gyerekeknek kellene-e kivonulni a játszótérről a cigifüst miatt, vagy nekik nem behozni, illetve hogy véleményük szerint hány totyogó fogja két pillanat alatt benyelni az ott hagyott csikket.

Azt hittem, hogy megkéselnek, de vették a cókmókjukat és arrébb ültek. Nem volt jobb összességében: akkor a csúszda mellett füstöltek tovább.

Szóval az anyukák dohányzása és mindenféle dohányzás engem teljesen hidegen hagy, amíg kulturáltan csinálják.

2009. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%
Ahogy írod, én is úgy érzem ez egy csúnya, illetlen dolog. Múltkor láttam egy anyukát, ült a padon, a mózesben meg a babája és ott füstölgött mellette. Hát nem volt szép látvány és igen, elítéltem. Én 10 évig dohányoztam, és IMÁDTAM. Ennek ellenére elítélem!
2009. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem ítélem el. Nem szép látvány, de nem is bűn azért.

Senki nem tökéletes!

És ha Neked jól esik, nem tudsz lemondani róla, akkor ne idegesítsd magad mások véleményével.

2009. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bírom a dohányzást, írhatnám, hogy elítélem, de inkább nem érdekel :) Mindenki azt csinál, amit akar.

Nekem elég hülyén néz ki egy kisgyerekes anyuka cigivel a kezében, de az még mindig jobb, mintha terhes mondjuk és úgy dohányzik.

2009. okt. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

én nem ítélem el, ha nem közvetlen a baba mellett teszi.pl. az nem tetszik, ha úgy cigizik egy anya, hogy a karjában van közben a gyerek.ez nem szép látvány.

de mindenkinek szíve-joga.

2009. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen megértem a kérdezőt,

én is dohányzom, másfél éves a kicsim, de az utcán szinte nem is merek rágyújtani.

Komolyan mint tini koromban, bújkálni kell, mert mit szól a többi anyuka. Közben lehet, hogy nekik is ott lapul a szatyorka alján a cigi, de ők sem merik elővenni???

2009. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%

Na nekem pont az jutott eszembe, mint az utolsónak. Dettó, mint tini koromban. Én mindig otthon hagyom a cigit, ha megyünk játszótérre, ide oda, hoy még véletlenül se jusson eszembe rágyújtani, mert akkor még megszólnak. Így nem is nagyon cigizek, ha ébren vagy a lányom, csak ha alszik.

Amúgy meg senkinek semmi köze hozzá, hogy mivel mérgezem magam. Más meg chipssel tömi a 9-10 hónapos gyereket. Na én meg azt ítélem el, de mégsem szólok be érte, az ő dolga. Az is méreg az ilyen kicsinek.

2009. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!