Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet, hogy fura kérdés, de...

Lehet, hogy fura kérdés, de hozzátok is kijöttek X, Y szolgáltatóktól a gyermek születése után?

Figyelt kérdés

Még december elején született a lányom, hamar haza is engedtek minket a kórházból. Első 2 hét nyugisan telt, már amennyire nyugisan tud :)

Két ünnep között itthon voltunk és csengettek. Kiment a férjem és 5 perc múlva visszajött, hogy érdekel-e babafotózás, főleg így az ünnepek között. Elég kedvező (10ezer forint), háznál megcsinálja, nem kell sehova menni és hoz majd háttért, stb.

Nos, nem voltam/vagyok szalonképes. Egész napom a szoptatás, fejés, túlélés körül forog/forgott. Egyszerűen nem tudtam hova tenni ezt az egészet. Kimentem az ajtóhoz és mondta a férfi, hogy ha ma-holnap megcsinálja a képeket (ami egyébként 5-10 darabot jelent), akkor elő is tudja hívatni még szilveszter előtt. Emiatt pedig a barátoknak, rokonoknak tudunk is majd adni szilveszter napján belőle. Igazából nem tudtam hova tenni a szilveszteri "party" mondókáját.. szerintem ő se gondolta komolyan, hogy egy pár hetes gyerekkel vagy nélküle kiruccanok bulizni.

Szép mondókával elküldtem, de azért még erősködött. Aztán megkérdeztem, hogy mégis honnan tudja, hogy én most szültem, stb.. Azt mondta, hogy a védőnőtől. Ők adták meg neki a most szült anyukák címét, telefonszámát.


De, ez még semmi! Ma becsöngetett délután egy hölgy, hogy ő jött az O*P-től, hogy babaszámlát nyissak. Mondtam neki, hogy köszönöm, de még nem néztem át más bankokét és nem is akarok még nyitni, majd pár hét múlva esetleg.

Erre elkezdett erősködni, hogy ő szívesen beljebb jön és elmond, megmutat mindent. Mondtam, hogy nem érdekel és nem is érek rá.

De ő csak erőlködött. Mindegy, nem engedtem be, de megkérdeztem, hogy mégis honnan tudja a címem?

Erre azt mondta, hogy a védőnőktől tud minden adatot.


Na, nem kellett több. Felhívtam a védőnőm és közöltem vele, hogyha még egyszer kiadja bármilyen adatomat vagy a családtagjaimét, akkor feljelentem.

Ő csak annyit mondott, hogy neki hivatalból le kell jelentenie pár helyre a gyermek születését. Elmondtam neki, hogy akik eddig felkerestek, azok semmilyen hivatali okok miatt nem jöttek.. csak a pénzszerzési indokuk miatt.

Erre meg azt mondta, hogy nem feltételezte volna, hogy nekem/nekünk probléma az, ha valaki házhoz jön a szolgáltatásaival.


Én megmondom őszintén, hogy nem örülök, hogy a saját otthonomba zaklatnak. És, ha nem vagyok itthon?! Nincs üldözési mániám .. na, de akkor is! Szóval, nem szeretnék arra hazajönni, hogy kipakolták a lakásomat.


Nálatok is minden adatot kiad a védőnő?!

Én nagyon komolyan gondolom, hogy a legközelebbi ilyennél feljelentem. Semmilyen hozzájárulást nem írtam alá.


2013. jan. 5. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk nem jött senki.
2013. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Hozzánk a banktól jöttek,de előzetes telefonos egyeztetés után.Start számla miatt.Nem tudom honnan tudták a számom,lehet hogy még a kórházból .Volt egy csomó kitöltendő kupon,stb.
2013. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban vettél át termékmintás csomagot?
2013. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem vettem át semmit se. Mondták, hogy adnak, de nem kértem semmit sem.

Semmilyen lapot nem töltöttem ki pont emiatt.

2013. jan. 5. 21:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt senki és a mi védőnőnk nagyon aranyos, kedves.:)

Gondolom, Nektek nincs szerencsétek, egy olyat fogtatok ki, aki ezekből a jattokból egészíti ki a fizetését. Minden megkötött üzlet után jutalékot kap biztos.


Én átvettem a kórházi csomagot, de az ilyen lapokra mindig hiányosan írom az adatokat "tévedésből". A telefonszámban felcserélek 1-2 számot, a házszámot elírom, stb. Így még nem is tekinthető szándékos félrevezetésnek, csak szétszórtságnak.


Ha nem vagy jóban a védőnővel, nyugodtan fenyegesd be a feljelentéssel! Mégis mit képzel?

2013. jan. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ide lehet jöttek, de hogy én nem nyitok ajtót már senkinek, az is biztos! Szélhámosok!
2013. jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk is jöttek, először valami biztosítótól. Annyira mondta, hogy hamar elmondja a mondandóját, és bármikor mondhatunk nemet stb, hogy meghallgattuk, és menet közben már nem lehetett leállítani. Vagy egy órát tukmálta a biztosításait, mindenáron életbiztosítást akart kötni a férjemre. Na mondom ilyet soha többet nem!! Nem sokkal később jött egy nő, hogy fotókat csinálnak, és engedjem be, elmondja, hogy miről szól. Nem akartam beengedni, egyedül voltam otthon a gyerekkel, a nő mögött állt egy pasi is, nem volt egyáltalán szimpi, de amúgy sem akartam beengedni őket. Na és mondtam nekik, hogy nem köszönöm, erre kiakadt, hogy mit képzelek én mert ők kijönnek és akkor meg sem hallgatom, és ők milyen jóindulatúak, mert nekem nem kell bemennem ők jönnek házhoz... annyira mérges lettem hogy nem igaz!! Utána még 2 bank hívott telefonon, hogy nyissak start számlát, na őket is elküldtem!!
2013. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kedves kérdezö

engem kislányom születése után telefonon keresett meg az egyik biztosito embere,hogy kössek biztositást,mire közöltem vele hogy van már náluk biztositás. viszont postán kaptunk mesekönyv ajánlatott az ment a szemétbe az a levél .

2013. jan. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
néhány ecerü adatott a korházi kuponokrol ,papirokrol szereznek ezek az emberek,illetve népeségnyilvántartobol,azt hiszem.
2013. jan. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!