Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkaptam életem legnagyobb...

Megkaptam életem legnagyobb karácsonyi ajándékát, a saját Gyermekeimet. Hogyan férnek bele ismét az életembe? Mi értelme van az Apjuk nélkül? Eltudom látni Őket? Vigyem el Őket vagy hagyjam, hogy itt járják ki az óvodát és iskolát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hol is kezdjem?

Kisebbik Lányomat 2011.07.30.-án szültem. Sajnos utána gyermekágyi pszichózist kaptam, 2 x 2 hónap a Szt. János Kórházban voltam és ez idő alatt elvette a Gyámügy a Gyermekeimet és Édesanyámnál helyezte el.

Párom, a Lányaim Édesapja 2012.januártól augusztusig nem jelentkezett.

Augusztusig ott laktam a Gyermekeimmel Édesanyámnál és mivel nem kaphattam vissza Őket, szeptember 3.-ától munkába álltam és ismét összeköltöztem a Gyermekeim Apjával.

Gyermekeim Apját imádom, sajnos nem bírok Nélküle élni, Ő volt mindenben az első nekem. De mióta együtt laktunk kaptam rengeteg beszólást: Eladtad Anyádnak a Gyermekeinket, Anyád juttatott diliházba, köpd szembe Anyádat, hogy elvette Őket, örülni fog ha majd meghal, stb... Most úgy összevesztünk, hogy totál lelépett.

Megkaptam életem legnagyobb karácsonyi ajándékát, a saját Gyermekeim közül a két nagyobbat. Ahogy meg tudtam sírtam örömömben napokon át, mint amikor hiányoztak.

De most teljesen elbizonytalanodtam. Apa lelépett, én Nélkülük kezdtem új életet, dolgozom. Hogyan férnek bele ismét az életembe? Mi értelme van az Apjuk nélkül? Eltudom látni Őket egyedül?

Most vigyem el Őket vagy hagyjam, hogy itt járják ki az óvodát és iskolát?

Anyám megkapta a levelet, hogy ki kell adnia nekem Őket!!!

Mit tegyek???



2012. dec. 28. 18:03
1 2
 2/17 A kérdező kommentje:
NEM EZ A KÉRDÉS!!!
2012. dec. 28. 18:25
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Ma csak ilyen elmebeteg kérdéseket tesznek fel?

Remélem ezt is törlik majd, mind a 3-4-es ikreket.


Lehet, hogy ugyanaz a kérdező???? Unatkozol, vagy mi?

2012. dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszi az értelmetlen válaszokat
2012. dec. 28. 18:28
 5/17 anonim válasza:
60%

Ez a férfi nem érdemli meg azt, hogy szenvedj miatta. Édesanyád halálát kívánja, miközben anyukád volt az, aki krízishelyzetben melletted állt, nevelte a gyerekeket, miközben a "nagy Ő" élte világát, és lesz...ta, hogy mi van veletek, éltek-e, haltok-e. Igazán úgy érzed, hogy ilyen emberre van szükséged neked vagy a gyerekeidnek? Úgy érzed, az lenne a jó, ha ez az alak "gondoskodna" a gyerekekről, és anyukádat a pokolba kívánná?

Egyedül is el tudod látni a gyerekeket, a gyámügy nem átgondolatlanul döntött így. Eddig sem az "apa" hatalmas támogatása segített titeket. Anyukádra mindig számíthatsz. Bármennyire is másképp érzel most, jönni fog még a Te életedbe is olyan férfi, akinek te és a gyerekek lesztek a legdrágábbak, de az az egy biztos, hogy nem ez a mostani férfi lesz az.

2012. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Te jó isten...


Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor add vissza őket a nagyinak.

Vagy szedd össze magadat végre, és fogd fel, hogy felelősséggel tartozol 3 gyermeked iránt. Ha ez hajtana, akkor el is tudnád tartani őket.

A férjedet meg xard le, hangember. Másra nem képes.

2012. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem érdemli meg, de mit tegyek, ha Őt szeretem?

Tudom, hogy nem gondoskodna a gyermekekről, de a középső Lányom is rajongásig szereti az Apját!

Anyukám is elmondta, ha Tőle egyszer elmegyünk, Ő többet nem mozdul értünk semmit sem.

Még a Nagyinál vagyunk.

Persze, hogy eltudnám tartani Őket. Nem is ezzel van a baj. Hiszen eddig is én láttam el Őket. Anyám kapta utánuk a pénzt, de nekem mondta, hogy mikor mi kell és én hoztam mindig. Ezzel nincsen baj!!!

2012. dec. 28. 18:58
 8/17 anonim ***** válasza:

Azt nem értem igazán, hogy minek szülted őket, ha nem vagy biztos abban, hogy el tudod látni őket?

A pasinál százszor több örömet tudnak a gyerekek adni.

Kit érdekel, ha lelépett, mikor visszaadták a gyerekeket?

Mellesleg nem nevezném az ilyen embert apának, mert egy apa törődik a családjával és a gyerekeivel.

2012. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Persze, hogy Az nem érti, Aki nem volt hasonló cipőben.

Azért szültem Őket, mert miattuk éltem!!!

Tudod ez egy olyan dolog, hogy rengeteget harcoltam, hogy visszakaphassam Őket, de sajnos nem sikerült. Borzasztó volt, hogy csak a hétvégéket tölthettem Velük, még ha egy nap 10 x is felhívtam Őket! Nem láttam a Babámat felnőni. Alig láthattam, mindenből kimaradtam.

Biztos vagyok abban, hogy el tudom látni Őket, de bepánikoltam, hogy annyit harcoltam ezért és nem jött össze. Elkezdtem Nélkülük élni és most tessék újra visszakaphatnám Őket!

Amikor már Anyám a Babámnak is a mindene. Persze a Baba gyermekelhelyezési pere január 22.-én lesz csak.

De most elvigyem Őket is fél év előtt 100 km-rel arébb???

2012. dec. 28. 19:11
 10/17 anonim válasza:
100%

6-os vagyok.

Csalós dolog ez, úgy érzed, mást soha nem fogsz tudni szeretni, bármit is tesz, ő a te "neked rendelt" párod.

Csak hogy tudd: ez nem így van. Soha nem volt más az életedben, nem tapasztaltad meg azt, hogy milyen, amikor csalódik az ember, hogyan jut tovább a veszteségen, milyen az, amikor halványul a fájdalom. Ezt sokan átélik tiniként, huszonévesként, és így a jó, így a normális. Van néhány ember, aki pedig az első szerelmével együtt van évekig. Ezek elég kevés része bizonyul valóban tartósnak, sokakat csak az összeszokás tart össze, másokat az elvárások, hogy x év után nektek már együtt a helyetek, és ezt nagyon könnyű elhinni. Ha viszont, mint a te esetedben, hosszú idő után újra kell kezdeni, na az nem könnyű. Minél későbbi életkorban történik, annál nehezebb, ideális esetben fiatalon "rutint" szerez az ember, és eszébe jut, hogy ugyan most borzasztó a helyzet, de máskor is volt már ilyen, és mégis túléltem.

Neked a rutin hiányzik, és most úgy érezheted, hogy lefele mész egy gödörben. De ennek van alja, és vezet felfelé út. A gyerekeid erőt adnak, rád számítanak, meg kell, hogy csináld.

Az, hogy el tudod látni a gyerekeket, nem csak pénzkérdés.

Érzelmi és szellemi nevelést is kell kapniuk, és ezt egy olyan anyától kell megkapni, aki nem függ egy söpredék alaktól. És elsősorban Anya kell a neveléshez, nem nagyi.

Anyukád is be fogja látni, ha megtapasztalja, hogy erős, felnőtt nőként nézhet rád, aki nem ugrik egy utolsó szemétláda füttyentésére.

2012. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!