Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék többet tudni a...

Szeretnék többet tudni a gyermeknevelésröl. A páromnak van két kisgyermeke (3 éves és 1,5 éves), de nekem még eddig nem volt! Nem tudom mit-hogyan kell csinálni! Engedékenység, szigoruság, feladatok átvétele stb.!?

Figyelt kérdés

a párommal 1 hónapja költöztünk össze,ez így már más mint amikormég csak találkozgattunk...

nagyon szeretnék többet segíteni a páromnak,de nem tudom mit hogyan kezeljek,nekem még nem volt gyermekem eddíg.

félek,hogy túl engedékeny leszek a gyerekekkel vagy hogy elrontok valamit!

minden segítséget örömmel fogadok!

FERI


2009. aug. 25. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem olvass sokat -a neten már feltett és megválaszolt kérdéseket, de nem kell mindig mindent elhinni és jónak elfogadni!

Elsősorban a párod igényeihez kell alkalmazkodnod, az ő elveit támogatni, nem kritizálni, hanem segíteni. Nem szabad aláásnod az anyai tekintélyét, tehát ne legyél engedékenyebb! A feladatok átvállalása az ő igényei szerint működjön.

Én legalábbis ezt vártam el az enyémtől, mikor a családunk tagja lett...

És ne félj, csak a szerelmedre figyelj, hogy ő milyen a gyerekekkel :) Egyébként gratulálok, és sok sikert!!!

2009. aug. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Vannak még normális pasik a Földön! Sok sikert!


Az előttem szóló jól leírta, hogy nem szabad aláásni, amit anyu mond. Jól teszed az első periódusban, ha mindig mindent megkérdezel tőle, hogy most ezt szabad-e csinálnom, vagy nem. ILyen kicsi korban még főleg az anyuka foglalkozik a gyerekkel, apuka főként pelenkázni segít, délutánonként játszik a babákkal, a nagyobbal, ha kisfiú, már ki lehet menni a parkba focizni, labdázni egy kicsit. Meg kell szoknod, hogy a fél szemed mindig a gyereken legyen, ez a nehezebb az első periódusban, mert eddig még nem éltél együtt gyerekkel. Édességet ha akarsz adni nekik, kérdezd meg anyut.


Ha ózkodsz az ilyesmitől, hidd el, óriási segítség anyunak, ha néha elmosogatsz helyette, vagy kiteríted a ruhákat.


Még valami: a gyerekekkel sokat kell beszélgetni. Bármiről, de folyton beszélgess velük. Nem csak ránézünk, és megkérdezzük, hogy, na mi van, hanem mindent magyarázol neki, amit csinálsz, hogy most mit éppen miért csinálsz.


Nem lesz ott gond, ne aggódj!

2009. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,sokat segítetek vele!Remélem lesz még aki elolvassa és válaszol,minden választ szivesen olvasok és örülök mindenn tanácsnak!
2009. aug. 25. 11:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem elsősorban a párodra hagyatkozz. Mondd el neki nyugodtan az aggodalmaidat, és kérdezd meg, hogy tőled ő milyen viselkedést vár el a gyerekekkel szemben. Kérdezd ki, milyen nevelési elveket követ, milyen helyzetben mit talál helyesnek, illetve figyeld is meg, hogy milyen esetekben hogyan reagál, próbáld te is ezt követni.
2009. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!