Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon tényleg jól cselekszem,...

Vajon tényleg jól cselekszem, ha belevágok egy sterilizációba? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

27 éves elmúltam, vártam már babát, de sajnos egyéb körülmények miatt nem maradhatott meg (elhalt terhesség). Azóta nem találom a helyem sem. Valahol vágyom babára (megemlítettem a páromnak is, de ő még 33 évesen nem akar még) de ugyanakkor a munka és a gazdasági helyzet miatt már egyáltalán nem. Vannak álmaim a terhességről és néha nem akarok felébredni és azt szeretném ha valóság lenne, de sajnos nem. Viszont azon is elkezdtem gondolkodni, hogy "kiirtom" még a terhesség gondolatát is az életemből, csakhogy ne vágyakozzak rá és inkább a sterilizáció mellett döntök.

Nem akarok tovább emiatt őrlődni és szenvedni sem?



2012. dec. 13. 11:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kik szokták magukat sterilizáltatni?

A 40 éves 4+ gyerekes családanyák, vagy a prostik, akiket a futtatójuk kényszerít erre.


Neked erre még gondolnod sem lenne szabad!

2012. dec. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%
Nekem komoly mentális problémád van, amivel pszichológushoz kellene fordulni. Én is csak azt tudom mondani, hogy idióta vagy, bocsi.
2012. dec. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Viszont azon is elkezdtem gondolkodni, hogy "kiirtom" még a terhesség gondolatát is az életemből, csakhogy ne vágyakozzak rá és inkább a sterilizáció mellett döntök.

Nem akarok tovább emiatt őrlődni és szenvedni sem?"


Attól hogy sterilizáltatod magad a vágy megmarad,sőt sokkal többet fogsz szenvedni és őrlődni!!!

2012. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy butaság, amire most gondolsz. Csak 27 vagy. Biztos vagy benne, hogy 6-10 év múlva is ezzel a férfival fogsz élni? Nem tudhatod, hogy mi lesz akkor. Lehet, hogy pár év múlva már rég férjhez mész valaki máshoz, aki őrülten gyereket akar tőled, és tök jó anyagi körülmények között lesztek. Nem tudhatod. A lehetőségét nem szabad elvetni. Itt ez a lényeg. Az, hogy az ember gyermekre vágyik a világ legtermészetesebb dolga.Szerintem tedd helyre a lelkedet, aztán keress magadnak egy csalátcentrikus párt és szülj neki gyerekeket. Ne mondj le róla. A gazdasági helyzet szerintem csak kifogás a részéről, a munkátok meg változhat.Ha közös lenne a cél, akkor együtt tudnátok érte tenni.Az nem cél, hogy te igen, ő meg nem akar gyereket, és te mondj le a vágyaidról az ő önzősége miatt. Szerinted, ha most hiányzik a gyerek, 35 évesen, mikor minden barátnődnek lesz már 1 gyereke ,vagy több mit fogsz érezni,és 60 évesen, amikor mindenki az unokáival játszik?

Nekem 3 misdab-om volt, és több spontán vetélésem is. Volt, hogy azt mondtam, nekem már soha nem lehet gyerekem,és nem is kell. Ma viszont 4 gyerekes anyuka vagyok és boldog, hogy anno nem adtam fel.

Rakass fel egy spirált.

2012. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
47%

Nálam nem merült fel a gondolata, de mikor ezt megváltoztatták, akkor a csapból is ez folyt. minden tv rádió ezzel foglalkoztott.

Speciel híreket mindig nézem.

2012. dec. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!