Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon tényleg jól cselekszem,...

Vajon tényleg jól cselekszem, ha belevágok egy sterilizációba? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

27 éves elmúltam, vártam már babát, de sajnos egyéb körülmények miatt nem maradhatott meg (elhalt terhesség). Azóta nem találom a helyem sem. Valahol vágyom babára (megemlítettem a páromnak is, de ő még 33 évesen nem akar még) de ugyanakkor a munka és a gazdasági helyzet miatt már egyáltalán nem. Vannak álmaim a terhességről és néha nem akarok felébredni és azt szeretném ha valóság lenne, de sajnos nem. Viszont azon is elkezdtem gondolkodni, hogy "kiirtom" még a terhesség gondolatát is az életemből, csakhogy ne vágyakozzak rá és inkább a sterilizáció mellett döntök.

Nem akarok tovább emiatt őrlődni és szenvedni sem?



2012. dec. 13. 11:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem engedi a törvény a sterilizációt, meg kell lenni hozzá egy bizonyos számú gyereknek.
2012. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy normális. Akkor azon őrlődnél hogy a lehetőség sincs meg. Amúgy meg sem csinálnák.
2012. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

27 éves vagy. Még fiatal vagy ehhez, főleg így, hogy még nincs gyereked. Attól, hogy elment egy baba még nincs kizárva, hogy több se lehet. Van nekem is olyan családtagom, akinek 2 vetélése volt, a másodikat műtéti úton fejeztek be és azóta már 2 gyerekes anyuka.

És a párod hozzáállása is még változhat. Vagy még az életed során, amíg van időd és módot gyereket szülni, még ki tudja, hogy addig is ez az egy párod lesz. Mert sosem lehet tudni. Nem látunk a jövőbe.

Gondolkodj pozitívan és ilyen fiatalon szerintem még ne gondolkodj sterilizáción, meg hasonlókon.

2012. dec. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kedves máodik nagyon rosszul tudod!

2006 júniusától Magyarországon már a 18. életévüket betöltött nők is dönthetnek arról, elköttetik-e petevezetéküket.Akkor is ha nincs gyerekeNem ártana haladni a korral



[link]

2012. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted én éjjel nappal a törvényi módosításokat nézegetem???? Haladni a korral...pfff
2012. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16%

Először is dilidokihoz menj,ne nőgyógyászhoz!!!


Ilyen fiatalon NULLA gyerekkel nem fognak sterilizálni,ha csak nincs valamilyen betegség ami miatt ezzel menthető az életed!


Jobb is hogy most nem akarsz gyereket mert hiába vagy 27éves,nagyon gyerekesen gondolkodsz! Ha mindenki a gazdasági helyzet miatt nem vállalna gyereket kihalnánk!!!

2012. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

NA PUFF erről az idióta törvényről én sem hallottam! De az sem volt normális aki kitalálta!!!

18óvesen sterilizálni?!:(((

2012. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Pedig már 6,5 éve létezik ez a törvény, az nem kis idő
2012. dec. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne butáskodj! Ilyet nem szabad csinálni! Annyira fiatal vagy még ehhez. (szerencsére úgy tudom nem is lehet megcsinálni)

Nem tudom milyen a kapcsolatod a pároddal, de mi lesz ha ne adj Isten szétmentek? és 3-4-5 év múlva azon kapod magad, hogy szerelmes vagy egy férfiba akinek minden vágya hogy gyermeketek legyen?

Említed a gazdasági helyzetet.. tudom, hogy hülye példa.. de mi van ha nyertek a lottón, örököltök stb?

Amúgy meg miből gondolod hogy nem szenvednél, őrlődnél utána sem?

Van egy rokonom, nem szeretett volna saját gyereket, meg is tudták beszélni az élettársával. Nemrég viszont súlyos betegség miatt meg kellett műteni, kivették a méhét, mindenét, azóta depressziós. Nem érzi magát nőnek és bántja, hogy még a lehetőség sincs meg neki, hogy anya lehessen, holott nem is akart gyereket. De valahol mégsem érzi magát ugyanannak.

EGy a lényeg, 27 évesen ez több mint őrültség lenne a részedről.

2012. dec. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja és szerinted ez normális dolog??? Valaki hirtelen felindulásból 18évesen elkötteti magát "oszt orrba szájba" .....,majd 30-40évesen bekattan hogy gyereket akar! Akkor meg mit sírnak hogy fogy a lakosság?!


6,5év alatt lehet hogy már halottam róla,de ilyen törvényekkel csak az foglalkozik akiben felmerül a szándék.

2012. dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!