Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mama-kérdés! Anyukák, adjatok...

Mama-kérdés! Anyukák, adjatok tanácsot, mit tegyek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Édesanyámmal sosem volt túl jó a kapcsolatom. Szinte semmit nem tudtunk megbeszélni, és ez a mai napig így van. Kislányom 2 éves. Nem szereti, sőt, utálja, ha puszilgatják, csiklandozzák ( anyósomnak sem nagyon hagyja, pedig őt minden nap látja). Az én édesanyámat pár havonta látja. Múltkor is megyünk az utcán, anyám szmbejön, kikapja a kezemből a kicsi,t elkezdi " zabálni", puszilgatni, csikizni, a gyerek meg fél, sír, üvölt. Egyszer már volt egy komoly vitánk a gyerek miatt, akkor több, mint 1 hónapig nem beszéltünk. Felmentünk hozzájuk, a síró, álmos, ijedt gyereket kikapta a kezemből, elkezdte a szokásosat. Persze, azonnal át akartam venni ( előtte ilyen sírós-levegőt nem vesz sírás miatt került kórházba, azóta rángott a feje, teljesen kikészült idegileg. nem akartam újra látni olyan állapotba), erre anyám még jobban magához húzta a gyereket, engem meg el akart tolni, hogy aŐ meg tudja nyugtatni. Végül én kikaptam a kezéből kikészült kislányomat, majd Páromnak egy mondat után el is mentünk. Ha megyünk hozzá, rohan ki a lépcsőházba, venné el a gyereket, stb. Mostanában meg állandóan el akarja vinni, hogy majd ő elviszi... Könyörgöm, nem is ismeri!!! Nem kedvelli a gyerek a stílusát! Ezen persze megsértődik, hogy nem adom oda... Az okokat nem említem neki, abból garantált balhé lenne. Párom szerint el kellene menni hozzájuk, viszont egyikünknek sincs kedve, idegzete. Ráadásul párom szerint csak rájuk számíthatunk, ha gond van, ezért nem szabad összeveszni velük. Viszont nekem mindig le kell nyelnem mindent, hogy ne legyen vita? Hol van az a bizonyos "arany középút"?
2012. dec. 3. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Anyukádnak el kell fogadni, hogy a kicsi nem szereti a rögtön letámadják és csikizik stb... meg kell vele beszélni hogyha mentek akkor hagyja feloldódni a gyereket és talán ha már oldott és nem idegenkedik tőle akkor már csikizni és puszilgatni is lehet...
2012. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Sajnos anyám olyan típus, hogy nem lehet vele megbeszélni. Max 1-2 mondat, és a plafonon van, megsértődik, stb. Most már inkább én megyek elöl, ha hozzájuk megyünk, párom meg hozza a gyereket, így legalább a párom az, akinek meg kellene ezt értetni vele...

Régen is az volt, ha gondunk volt egymással. 1-2 mondat, és anyám ko. csak a sajátját hajtja...

2012. dec. 3. 21:46
 3/9 wartburg353s ***** válasza:
Szerintem, ha nem említed neki az okokat, akkor esély sincs rá, hogy másképp viselkedjen, mert ő azt hiszi, mindent jól csinál. Nálunk is volt hasonló, anyámék 300 km-re laknak tőlünk, ritkán találkozunk, amikor a fiam kisebb volt, és jöttek, szó szerint megrohanták, anyám meg a húgaim egymással versengve próbáltak kedveskedni neki, neki meg szinte fóbiája lett tőlük. Az segített, hogy sokat beszéltem velük erről telefonon, elmondtam, hogy nem tudom, mért, de az én fiam olyan, hogy nem szereti, ha rögtön elhalmozza valaki a szeretet jeleivel, előbb kicsit meg akarja figyelni az illetőt. Példákat is mondtam, másokkal hogyan barátkozott össze, vagy kitől retteg, mert állandóan ölelgetni akarja. Az én anyám se egyszerű eset, de megértette, hogy ha nem akarja elijeszteni magától az unokáját, jobb, ha megfogadja a tanácsomat. Azt mondtam neki, ha legközelebb találkozunk, az első negyed órában csak beszélgessenek velem, mintha a gyerek ott se lenne, az alatt ő hozzájuk szokik. Úgy is lett, és ez bevált, már nagyon jó a kapcsolatuk, a kisfiam alig várja, hogy karácsonykor találkozzon anyámékkal. Szerintem az is érthető, hogy anyukád látni akarja a kislányt. Azt javaslom, próbáld neki óvatosan elmondani, hogy ne csinálja ezt, mert ezzel megijeszti. Ne azt mondd, hogy az ő stílusa gáz, hanem hogy a kislány nagyon érzékeny meg félénk ilyen helyzetben, és több idő kell neki, hogy feloldódjon. Mondd el nyugodtan, hogy anyósodtól se tűri, hogy puszilgassa, mert csikizze. Általában a nagymamákban van egy kis féltékenység, ha az egyik gyakrabban van az unokával, mint a másik. De ha nem beszélsz vele, biztos nem fog másképp viselkedni.
2012. dec. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És ha onnan közelítenéd meg a témát, hogy a kislányod félénkebb, gátlásosabb, visszahúzódóbb (stb, amelyik igaz rá) gyerek, és ezért meg kell várni, hogy ő közeledjen! Ez egyébként minden gyereknél így van szerintem. Szóval addig ne támadja le, mert a gyerek megijed. Így nem lehetne? Az én lányom is ájult el levegővisszatartás miatt, tudom milyen. Akár azt is mondhatnád édesanyádnak, hogy az idegrendszere nem elég érett a kislányodnak, ezért kéred, hogy ne rontson rá, hagyja kicsit felengedni előbb.
2012. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

vagy sokkal szorosabbra fúzitek a kapcsolatotokat és akkor nem fog félni a gyerek tőle vagy megszakítjátok a kapcsolatot vele.

kb. ennyi szerintem amit tehettek.

mondjuk nekem az a hozzáállás megmondom őszintén szinte már gyomorforgató, hogy azért legyetek jóban az anyáddal mert ha gondotok van csak őt tudjátok húzni, azért az embert az édesanyjához más okok kellene fűzni, na de ez mindegy, nem vagyunk egyformák.

de ha már tanácsot kérték, csak emitt nem kell kellemetlen perceket okozni egy 2 évesnek

2012. dec. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Próbáltam neki mondani, de nem érdekelte. Kértem, hogy ne nyaggassa, hagyja kicsit ismerkedni. De nem jut el a tudatáig, vagy nem törődik vele.

Apámtól is megijedt, félt, de apám az első ilyen alkalommal rájött, és inkább félrehúzódott, nem foglalkozott vele. Ennek meg is lett az eredménye. A kislány szívesen labdázik, autózik vele. Csak anyámtól tart.

Kedves utolsó, tudom, hogy nem erről kellene szólnia. De ez nem csak a mi hibánk. Rengeteget segítettünk nekik, mindig mondták, ha kell,szóljunk, szívesen segítenek. Egy alkalommal szóltunk, akkor sem lett belőle semmi. Hogy miért szorulnk rá? Pl. mert elmegyünk nyarlni, és valakinek ide kell jönnie anyósomra vigyázni, mert beteg, és öreg. Vagy, mert műtötték a lábamat, és amíg bementünk az orvoshoz, vigyázni kellett a kicsire. Nem használjuk ki.

2012. dec. 3. 22:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, míg anyám állandóan beleköt mindenbe, addíg anyósom ( jóval idősebb nála), az elején is óvatosan megpróbált tanácsot adni, elmondta, ő mit hogyan csinált akkoriban, de mindig hozzátette, hogy nem tudja, most mit ajánlanak, mit leet, mit nem, stb, csak elmondta. Volt, amit megfogadtunk, volt, amit nem. De nem akarta ránk erőltetni a véleményét. Anyám szerint viszont én pár hónaposan már ecetes uborkát és sült krumplit ettem, mégsem volt bajom, ( érdekes módon, nekem minidg is gond volt a gyomrommal, meg a tesóimnak is), én meg minek tartom be azt a sok hülyeséget, amit kitaláltak, meg ajánl a doki, védőnő.
2012. dec. 3. 22:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Legjobb barátoméknál is hasonló volt a helyzet. Ott az anyuka írt kézzel egy levelet az anyósának, hogy mit nem szeret a gyerek, igaz, azt hiszem talán 3 oldal lett. Feladta postán, és végszóra valami ilyesmit írt, hogy: "akkor majd visszük a gyereket, ha ezt be tudod tartani, ugyanis a gyerek félni fog itt lenni. ha belátod, hogy így van, és szeretnél találkozni a kicsivel ilyen körülmények árán is, akkor hívj fel telefonon" Vagy valami hasonlót, de a lényege ez volt. Egy hét után hívta csak őt, de ott telefonba sikerült megbeszélniük a problémát, és azóta is betartja az anyósa a korlátokat.
2012. dec. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ. Legközelebb, ha megyünk, akkor megint elmondom neki, ha akkor sem veszi a lapot, akkor lehet, megpróbálom :)
2012. dec. 7. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!