Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen "felkapott"...

Miért ilyen "felkapott" betegség ma az autizmus (és enyhébb változatai)?

Figyelt kérdés

Itt is annyiszor lehet olvasni erről kérdéseket, és úgy érzem(de lehet velem van a baj)hogy sokszor anyukák a normális viselkedésbe is belelátnak autisztikus tüneteket...

Vagy régebben is ennyi volt, csak nem voltak közösségi fórumok ahol erről lehetett beszélni?

Vagy összefüggésben lehet a neveléssel is?


2012. nov. 24. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Jobban tudják diagnosztizálni, nem mondják rá, hogy neveletlen rossz kölök. Nem olyan régen foglalkoznak ezzel és nehéz is diagnosztizálni, széles spektrumon mozog, valakinél csak enyhe formában jelentkezik. Szakember dönti el, hogy tényleg autista-e a gyerek. Szóval nem hiszem, hogy felkapott lenne, csak többet tudunk róla, és terjed is az infó több helyről.
2012. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy írja az előttem szóló. Gondoltad, hogy divat lett, mint valami kitűző? "Nem a világ lett rosszabb, hanem a hírszolgáltatás lett jobb" analógiájára nem az autista a több, hanem a diagnosztika jobb. Aligha lehet ez nevelés kérdése, ha így gondolod, semmit nem tudsz erről.
2012. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ma volt egy kérdés, hogy ha gyerek túlságosan ragaszkodik a szülőkhöz és az idegenektől fél az az autizmus tünete.

Na én nem értek hozzá, de itt tényleg sokszor teljesen feleslegesen beszélik bele a gyerekbe.

2012. nov. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2. arra gondoltam amit 3. írt.

Nem mondom, hogy sokat tudnék a betegségről,de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.Szerintem sokan vannak,akik 1-2 tünetet ismernek, és ha ezt megfigyelik gyerekükön,akkor már egyből azt hiszik, hogy autista...Pedig lehet ezek csak természetes, kori sajátosságok.

2012. nov. 24. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van, kevés ember tud helyesen disztingválni, leginkább fals minták, pletykák alapján alkotnak véleményt. Legyen az gyerek vagy divatos kép, buta sztereotípia. A programozókról is tömegek hiszik, hogy aki az, az tulajdonképpen semmi másra nem alkalmas, csak a gépnek szenteli az életét, az élet többi területén minden képessége el van sorvadva/ki sincs fejlődve. Gyerek esetén pedig kényelmes, mert addig sem kell a neveléssel foglalkozni, ki lehet helyezni a felelősséget egy már kerek egész, kész állapotba. Az igazi, problémamegoldó szülő ismerve...:(
2012. dec. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismérve, na. Amíg a szülő saját magát sem ismeri, következésképp a gyerekét sem fogja és sokszor nem a megfelelő mankókra támaszkodik.
2012. dec. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!