Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A Te gyermekednek van valami...

A Te gyermekednek van valami betegsége? Hát, már szinte mindegyik gyermeknek van valami allergiája (tejcukor, liszt, . ), asztmája vagy viselkedési (autizmus, hiperaktivitás) zavara.

Figyelt kérdés
Nálatok ez mennyire súlyos? Mennyire akadályozza a mindennapokat?
2011. dec. 3. 15:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
2 fiunk van,de egyiknek sincs semmi baja.
2011. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

A kisebbik (2 éves) fiamnak tejfehérje allergiája van. 15 hónapja szigorú tejmentes diétán van, tehát semmi tejet, tejterméket vagy tejszármazékot tartalmazó ételt-italt sem kaphat. Azért kell most komolyan venni és betartani, mert így jó eséllyel egy életre kinőheti. Fél év múlva vizsgálják ismét, remélem akkor már csak múlt időben beszélünk majd a diétáról :)

Szerencsére nem olyan súlyos, mert neki "csak" bőrproblémái, ekcémája lett a tejtől. Ahhoz képest nem tartom súlyosnak, hogy sokaknál komoly hasfájás, hasmenés, esetleg légzőszervi megbetegedés is előfordul a tejtől.

Néha elég fárasztó tud ám lenni, hogy mindenre rá kell készülni, pl. nem indulhatunk el csak úgy valahová, hogy majd ott eszünk valamit, hanem neki előre gondoskodni kell ennivalóról. Az itthoni sütés-főzést megoldom, mert szerencsére rengeteg dolgot el lehet készíteni tej nélkül is, de az ismerősökkel, rokonokkal sokszor nagyon nehéz megértetni, hogy igen, azt az 1 szelet túrós sütit sem szabad neki...

Rettenetesen rugalmatlanok egyébként az emberek! Azt hiszik, hogy azért, mert valaki nem ehet tejes dolgokat, rögtön fogyatékos lesz és persze ennek megfelelően is kezelik.

Ja és gondolom mondanom sem kell, hogy a bölcsiben (állami) nem tudnak étkezést biztosítani neki, sőt a régi élelmezésvezető mereven elzárkózott az elől is, hogy elárulja nekem, hogy miben van tejféleség. Annyi volt a válasza, hogy oldjam meg magam, ő nem tudja...

2011. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt akartam még mondani, hogy a családunkban senki sem allergiás egyikünk részéről sem. A nagyfiamnak sincs semmi baja.

A kicsivel pedig ugyanúgy csináltam mindent, tehát ugyanúgy táplálkoztam a terhesség alatt, ugyanúgy szoptattam, ugyanúgy csináltam a hozzátáplálást is, és ő mégis allergiás lett.

Csak azért írtam ezt le, mert valahogy azt érzem a szavaid mögött, hogy ez kicsit a szülők hibája is lehet.

Ha nem így van, akkor bocsi! :)

2011. dec. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Az én fiam cukorbeteg, persze azt hallani rengeteg a cukorbeteg, a valóságban meg 2500 gyerek, szűken számolva is másfél millióból. Hát nekem nem tűnik annyira rengetegnek.

Ugyanígy van ez más betegségekkel is, hiszen csak azt olvasod, hallod aki beteg az egészségesekről nincs szó.

Ez a média hatalma.

És egyébként amelyik gyereknek nincs baja, nemfog kérdezni a szülő.

Nekem sem jutott még eszembe kiírni:

A ti gyereketek sem autista?

Milyen az élet a nem autista gyerekkel?

Az óvónőnek nincs gondja azzal, hogy nem hiperaktív a gyereketek?

Milyen szóját tartalmazó szalámi van, nem szója allergiás gyereknek?


Persze hogy túlnyomó részben hiperaktív, autista, allergiás gyerekek szülei írnak ki ilyen kérdéseket.

De nem lehetetlen változtatnod agondolkodásmódodon, próbáld meg kérdező. Gyakorlod és menni fog.

2011. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem érzem úgy, hogy a szülő "hibája", ha beteg vagy nem teljesen egészséges a gyermek. A civilizáció problémájának tartom, a sok "mű" dologénak, ami azzal együtt jár (műkaja, műanyagok, amiből már minden készül).

Meg nem rég néztem egy videomegosztón, hogy mennyi emlék-video van...daganatos meg nemtudom miben meghalt gyerekeké. Illetve sokszor olvasom itt is, hogy hiperaktív stb gyerekek anyukája kér tanácsokat másoktól.

Az én gyermekem meg asztmás, de enyhe formában, nem szokott befulladni régóta...pedig nem dohányzok, nem alkoholizálok, nincs állatunk, nem volt koraszülött, elvileg nincs oka a betegségének, ami reméljük, a javulása tekintetében, lassan megszűnik.

2011. dec. 3. 18:27
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ekcéma.

De a családban mindenki szenved ettől,várható volt.

2011. dec. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam figyelemzavaros (hiperaktív ? ) ,autoimmun beteg (izületi gyulladás,nyálkahártyafekélyek,gyakori megmagyarázhatatlan okú belázasodások).


A gyógypedagógus szerint a gyakori láz nem tesz jót az idegrendszerének és elképzelhető,hogy ez miatt van a figyelemzavar.


A kislányomnak mindkét fülében grommet van,gyakran voltak fülgyulladásai és ezért volt szükség a csövecskékre ,amik egy évig maradnak a fülecskéiben.

Ő nagyon kiegyensúlyozott,reméljük nála nem lesz hiperaktivitás.

2011. dec. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Fiam hiperaktív, figyelemzavaros. A kistesója tejfehérje és szójaallergiás.

Az allergiát nem nehéz betartani, gyakorlatilag semmiség a hiperaktivitáshoz képest. Azt hiszem elég ennyit írnom róla.

2011. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egyetértek, szerintem is civilizációs betegségek ezek. De azért azt is figyelembe kell venni, hogy amikor nem volt ez a sok „mű izé”, nem volt ennyi gyógyszer sem, szóval vélhetően ugyanilyen arányban voltak a beteg gyerekek, csak egyrészt nem éltek sokáig (ahogy ma már de), másrészt nem hallottunk róluk ennyit, mert nem volt net, tévé stb.
2011. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én ekcémás voltam gyerekként, akkor még nem nagyon voltak mű cuccok. Négy gyermekem van, kettő ekcémás ebből egy allergiás asztmás is és egy gyermekem "csak" allergiás. A legkisebbnek még kutya baja.
2011. dec. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!