Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A Te gyermekednek van valami...

A Te gyermekednek van valami betegsége? Hát, már szinte mindegyik gyermeknek van valami allergiája (tejcukor, liszt, . ), asztmája vagy viselkedési (autizmus, hiperaktivitás) zavara.

Figyelt kérdés
Nálatok ez mennyire súlyos? Mennyire akadályozza a mindennapokat?
2011. dec. 3. 15:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%

Az én kisfiamnak szerencsére semmi baja - úgy tűnik - de azzal én sem értek egyet, hogy mindent a civilizáció számlájára kéne írni. Régen is voltak pl. cukorbeteg gyerekek, de meg is haltak hamar.

Vagy írtad a daganatokat. Szerencsére ma már nagyon ritka, hogy meghaljon egy kisgyerek, ha mégis előfordul, az baleset vagy daganat miatt van általában. De ez tényleg ritka, nekem még a távoli ismeretségi körömben sem fordult elő ilyesmi! Régen pedig minden család veszített el egy-két gyereket, nagypapámék hatan voltak, ebből kettőt vitt el a torokgyík, dédnagymamám ötöt szült, ebből egy koraszülött volt, pár napig élt. Ma már nincsenek ilyen bajok, a hét hónapra született gyerekeknek is tökéletesek a kilátásaik.

Biztos vagyok benne, hogy régen is volt ekcéma meg táplálékallergia, de gondolj bele, a lisztérzékenységgel is együtt lehet élni, csak állandó hasfájást meg hasmenést okoz. Szerintem észre sem vették.

Autizmus is volt, belőle lett a "falu bolondja", a hiperaktívból meg megpróbálták kiverni, felteszem, kevés sikerrel.

A műkaják és az ebből fakadó elhízás egyéb problémákat okoz, mint például a már gyerekek körében is egyre gyakoribb kettes típusú cukorbaj, magas koleszterinszint stb.

2011. dec. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
az én kisfiam csak lúdtalpas, ha ez ideszámít:)
2011. dec. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Tejfehérje allergia, ovis, nem tudják etetni. Ekcémás, erősen szorulásos lesz a tejtől, és gyakran vannak felső-légúti betegségei. Szójára is allergiás, de tejfehérje allergiásoknál gyakori.
2011. dec. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
29%

Aszthmám van. Pedig annyira szerettem volna egy Huskey-t ( ez egy kutyafajta aki nem tudná :D).


13/F

2011. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisebbik kisfiamnak vesemedence tágulata van, plusz a jobb oldalon kétüregű vesével született.
2011. dec. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mind a 2 kisfiam tejallergiás,nemrégen derült ki,hogy én is az vagyok:(!

A nagyobbik iskolás,nincs külön étrendje,ha tejes az étel a suliban,akkor hasmenése van,és nagyon kisebesedik a feneke.

A pici bölcsis,ő egyedül az,neki külön főznek,ha tejeset eszik,akkor az arca-keze-lába ekcémás,és mind a kettőjüknek gyakran van felső légúti betegsége.

2011. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekem van. A fiúnak nincs baja, sőt kimagasló intelligenciája van. A kislánynak is, de ő autista. Állítólag nem olyan ritka, de ez azért nem vigasztal.
2011. dec. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

11-esnek

A lisztérzékenységbe régen még belehaltak...

A nagyobbik kislányom ekcémás lesz a tejtermékektől, a kisebbik is ekcéma hajlamos (kezdeti jelek voltak), de ő még szinte csak anyatejen él, én nem eszek tejterméket, így nincs vele probléma. Nekem is elég ekcémás lett mindkét alkarom és kezem a 2 terhesség alatt, de hogy nem eszem tejeset, elmúlt. Egyáltalán nem gond megoldani.

2011. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok, most paleolit étrendet követek, ebben látom a kiutat az általad, a kérdésben említett betegségek mindegyikére.
2011. dec. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
78%
Az autizmusra is, kedves utolsó? Mert akkor leszel te még 98% alatt is :-D
2011. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!