Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szeretnék babát? Miért...

Miért szeretnék babát? Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés
nem vagyok biztos benne h jó helyre írom a kérdést de arra lennék kíváncsi h 15 éves vagyok, és minden álmom egy saját baba. jó persze nem most rögtön... de nagyon szeretnék. egyrészt azért mert nagyon aranyosak... másrészt mert olyan jó lenne érezni h kötődik hozzám. ezt nem tudom jobban elmagyarázni. aki anya az meg tud érteni sztem h mit szeretnék érezni... és már most az a legnagyobb félelmem h nem lehet saját babám :( vagy valami miatt elveszik tőlem :( :( ha vmi ilyesmiről olvasok összeszorul a szívem és sírógörcsöm lesz. lebénulok ha belegondolok h esetleg nem lesz babám és soha nem érezhetem az anyaság szépségeit. :( :(
2009. aug. 13. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ok,

15 évesen teljesen normális, hogy össze-vissza rángatnak a hormonjaid. Most leszel ízig vérig nő, mintha a hullámok hánykolnának.

Van benned egy nagy adag anyai ösztön, és családcentrikusság, ez nagyszerű.

Nem kell aggódnod. A filmeket pedig ne vedd ennyire a szívedre, ne azonosulj minden szereplővel empátiából.

2009. aug. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is normális dolog. Én is ilyen voltam, 15 évesen arról álmodoztam, hogy milyen jó lenne, ha lenne egy babám, most azonnal, rögtön. Persze nyilván tisztában voltam vele, hogy nagyon nem kéne 15 évesen szülnöm, de én is nagyon szerettem volna. Amúgy olyan 24 éves koromra terveztem, hát 4 évvel korábban sikerült :)
2009. aug. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én teljesen ugyanezt éreztem már 12 évesen,mióta menstruálok!Mikor megjött akkor ált. mindenki annak örül,hogy nő lett!Én meg annak örültem,hogy már lehet babám és,hogy nincs semmi gond szervezetemmel!Most 20 vagyok és ölni tudnék egy babáért(sajnos nincs még anyagi hátterünk!)

De 4 év múlva talán,akkorra tervezzük!De ezt már nem bírom kivárni!Teljesen ki vagyok!Én meg akkor kapok sírógörcsöt,ha egyáltalán pocakos mamákat vagy babát látok!

2009. aug. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen még tényleg elég fiatal vagy , hogy egy gyerekről gondoskodj. én 22 évesen szültem, de még én is egy nagy gyerek vagyok. :)

ha van az ismerősi körödben kisgyerek , ajánld fel a segítséged , hogy játszol vele, vagy , amig tesz-vesz az anyja foglalkozol vele.

szerencsére nekem volt/van húgom, így ki tudtam élvezni a babázást

2009. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

teljesen normális amiket írsz,de tény,hogy 15évesen még nem szabad babát vállalni.Álmodozni jó róla,de tovább kell egy pár évig lépni rajta,ráérsz még azzal és ez nem csak szóbeszéd.semmiről nem fogsz lemaradni.Én 28évesen szültem tavaly és nem bánom,hogy ennyi idősen lettem anya.Nagyon szeretem a babámat de minden megváltozik innentől kezdve.Nem csak azért mert van valaki aki ragaszkodik hozzád hanem van akiről törődnöd kell.És nem csak szeretetileg.meg kell tudod adni mindent neki amire szüksége van.És ezt anyagilag értem.15évesen még törekedj arra,hogy ha majd babád lesz és őt fogod várni akkor olyan környezetben fogadhasd amilyenbe szeretnéd.legyen saját fedél a fejetek felett,meg legyen mindenetek ami nektek szükséges.ne legyen probléma a napi megélhetéssel stb.

sokan lehet most pénz központúnak tartanak,de hidd el egy babához nagyon sok pénz is kell,mert igényei vannak.persze lehet neki használt dolgokat is venni,de gondolom te sem első sorban ilyen jövőt szeretnél neki.Tény minden baba felnő így vagy úgy,de szerintem ha ekkora anyai törődés van benned ezt is tartsd szem előtt.Nagyon nagy türelem kell egy babához és ugye pár év és biztosítanod kell az ő jövőjét is.Ovi ,iskola stb.És ha még te magad sem végzed el a sulit akkor a te életed is megnehezül.annak idején nekem is voltak ilyen szakaszok ,hogy hol nagyon vártam rá,hol kevésbé,de hidd el ha eljön az ideje,hogy babát vállalj,akkor azt már legbelül is érezni fogod és nem lesznek kétségeid.Üdvy:13hónapos baba mamáj

2009. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!