Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi számít első kifizetésnek...

Mi számít első kifizetésnek az ovodáztatási támogatásnál?

Figyelt kérdés
Az ovodáztatási támogatással kapcsolatban írok! Tavaly májusba be irattam két kicsi gyermekemet abbol az egyik 3 éves volt a másik még nem töltötte be a negyedik életévét! Szeptemberbe kezdtük az ovit akkor én beadtam a kérelmet amit el is utasítottak merta hiányzás túllépte a megengedettet. Ezen az éven szintén megigényeltem meg is állapították, de közölték, hogy csak 10000ft-ot kapok mert már egyszer igényeltem ez a második alkalomnak felel meg! De eddig pénzt nem kaptam! A határozatban az szerepel, hogy első alkalommal 20000 akkor nem értem!
2012. nov. 10. 15:41
 1/1 Kunci77 válasza:

Szia!

Először is ezt olvasd át és próbáld meg kibogozni belőle ami Rátok vonatkozik:

[link]

Amikor először igényelted akkor semmit nem kaptál vagy pénzt nem kaptál? Ugyanis a támogatást akár természetben is adhatják.

"A helyi önkormányzat rendeletben előírhatja, hogy az első alkalommal folyósításra kerülő pénzbeli támogatás helyett a szülőnek gyermeke részére természetbeni támogatás nyújtható. A természetbeni támogatást a gyermek beíratását követő legfeljebb huszonegy napon belül kell a szülő rendelkezésére bocsátani.

A természetben nyújtott óvodáztatási támogatás célja a gyermek rendszeres óvodába járásának segítése, formája különösen utcai ruha, utcai cipő, váltóruha, váltócipő, tisztasági csomag biztosítása."


Ha első alkalommal elutasították a kérelmet azaz sem természetben, sem pénzben nem kaptatok támogatást akkor a mostani mindenképp első alkalomnak minősül, tehát 20.000 Ft jár egy gyerek után.

2012. nov. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!