Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok az anyukák, akiknek...

Azok az anyukák, akiknek esetleg nincs szakmájuk, és a munkahelyükre valamiért nem tudnak vagy nem mehetnek vissza, azok mivel foglalkoznak most? Főleg ha gyakorlatuk sincs más területen.

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos jó a kérdés!

Nekem érettségim van,kertészeti suliba jártam Szentesre.

Amikor kikerültem a suliból,pár hónap múlva betanított munkásként kezdtem dolgozni egy mobil-alkatrész gyártó cégnél,onnan mentem táppénzre,és gyedre is,mikor terhes lettem a fiammal.Már letelt a gyes,és visszavettek a letöltendő szabi idejére,de utána elbocsájtottak.

Jelenleg egy ismerős vállalkozásában vagyok bejelentve,hogy ne szakadjon meg a jogfolytonosságom,és kapjak juttatásokat,mert most várjuk a második babát.

Eddig esélyem sem volt semmiféle szakmát tanulni,tanfolyamra járni,még jogsim sincs.

Néha érzem azt,hogy valamit kéne kezdeni magammal,de még nincs ötletem.Sajnos nem 2 forint a tanfolyam,és nem lenne kire hagynom a 2 gyereket,ha elkezdeném.Még várat magára a dolog.De tervezem,hogy kitalálok valamit,mert hosszútávon ez így nem lesz jó.

Amúgy valami dajka-képzőn töröm az agyamat,így talán közel lehetnék a gyerekhez is,és ha úgy vesszük,még nyugdíjas állás is lehet.

2009. aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy belekotyogok, mert nem vagyok hasonló cipőben, viszont amit az első válaszoló írt (dajkaképző) nagyon jó ötlet, főleg ha olyan helyen éltek, ahol sok a kisgyerek. Mi Pesten élünk és rengeteg gyerkőc született az elmúlt pár évben és a Pest környéki településeken is. Állami bölcsi, ovi viszont csak annyi van, mint 10 évvel ezelőtt és bármit ígérnek is a politikusok, ez még jó darabig nem fog változni. Viszont az anyukák egyre korábban kénytelenek visszamenni dolgozni, az okokat mind tudjuk. Így sorra nyílnak a magánbölcsik, magánovik, családi napközik, stb., mondanom sem kell kisebb vagyonokért. Szóval szerintem jó befektetés most ilyet tanulni. Vágjatok bele bátran, sok sikert kívánok!
2009. aug. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok ezzel. Gimnáziumi érettségim van, virágkötőnek tanultam, viszont egy pékségbe mentem dolgozni ahová már nem mehetek vissza. Nem tudom milyen munkát fogok találni, mert nincs tapasztalatom más téren.
2009. aug. 5. 13:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos azoknak marad a betanított munka, minimálbérért. Elvégeztem a bolt vezetői tanfolyamot, de minek? Otthon vagyok azóta is. ja persze a legtöbb betanított munka kettő vagy három műszakos.

Akartam én is dajkának tanulni, de mindenki lebeszélt róla mert hogy azzal sem lehet elhelyezkedni.

2009. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 szakmám van, mégsem tudok elhelyezkedni. Van egy szakmunkás felszolgálói, (utána sima érettségi), egy gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintézői szakmám, és egy tanítói diplomám. A fősuli elvégzése után sem tudtam "értelmes munkahelyet találni itt Borsodban, kocsmákban dolgoztam pultosként. Most 11 hetes a fiam, nem tudom, hogy hol fogok dolgozni gyes után, mert kocsmába nem szívesen mennék vissza, 2nap munka, 2nap pihenő. Gondolkodom még én is valami tanfolyamon-távoktatáson, amíg itthon vagyok, de már nem tudom, hogy mit tanulhatnék még.
2009. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egyik korábbi válaszoló vagyok, gyesen vagyok azóta is és jelenleg munkanélkülin keresztül elvégzek egy tanfolyamot és az mellett elkezdtem az érettségit is. Azt remélve, hogy ezekkel együtt nő az esélyem az elhelyezkedésre. Szóval én most gőzerővel tanulok két gyerek és a háztartás mellett.
2009. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem kicsit fura ez az egész... ne kövezzetek meg, nem rossz szándékból mondom, nem akarok kioktatni senkit..

Én 25 éves vagyok, most vagyok 38hetes kismama. Leérettségiztem, majd 2 év alatt 3 szakmát szereztem (hozzáteszem nappali képzésen, gyerek nélkül). Majd elmentem levelező főiskolára (államilag finanszírozott). Főiskola mellett dolgozok. Tehát 25 évesen 5 év munkaviszonyom van majdnem...(2 cégnél dolgoztam). tavaly volt az esküvőnk, de nekem ameddig nem volt biztos állásom, keresetem, lakásunk, stb eszembe se jutott volna gyereket szülni....

tényleg nem rossz indulatból mondom a dolgokat, csak muszály volt leírnom a véleményemet...

2009. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, nem rosszindulatból írtad, hanem hogy mindenki lássa milyen ügyes vagy. Nekem is van érettségim, és mellette dolgoztam, mert muszáj volt leadnom a 100%keresetem anyunak, hogy a számlákat ki tudja fizetni. Kajára mindig a saját fizetésemből kaptam zsebpénzt. Letettem egy szakmát, igaz nem dolgozom benne. Elmentem egy pékségbe dolgozni, ahol 2 hetente volt 1 szabadnapom, az is úgy, ha az előző nap 05-21ig dolgozok. Nem is sírok, mert ha visszavennének visszamennék. Saját lakásom van, tehát nem albérletet fizetek, de úgy megdolgoztam érte. Az meg hogy még nincs plussz 2 szakmám mint neked, hát azért jöhetett össze, mert éhen haltunk volna ha a tanulást választom. Jelenleg a kicsivel itthon vagyok, önszorgalomból nyelvet kezdtem tanulni, talán vihetem még feleannyira mint te. És én sem bántásból írtam.
2009. dec. 12. 16:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!