Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondhat ilyet a saját...

Hogy mondhat ilyet a saját testvérem?

Figyelt kérdés

Másnak mondta,visszahallottam.

Azt mondta,hogy sajnálja a 7 hónapos lányomat,mert szegényt már születése óta kínozom azzal,hogy kényelmetlen ruhákat adok rá és nem rugdalózót és mindent megteszek,hogy lepasszoljam,sosem vagyok vele itthon.


Tény,hogy csak alváshoz adok rá rugdalózót,de a ruhák/farmerok/pólók/blúzok,amiket ráadok,azok babáknak,az ő korosztályának lettek tervezve és kimutatná,ha nem érezné jól magát bennük és inkább csinosan megyünk emberek közé,hiszen én sem melegítőbe megyek.Az meg,hogy "lepasszolom és sose vagyok itthon vele" nem igaz.Annyi az egész,hogy nem ülünk a 4 fal között,hanem találkozunk a kisbabás barátnőimmel mindig,elmegyünk babás programokra,beülünk apával vagy a barátnőimmel ebédelni valahová,jól érezzük magunkat.Ő is társaságban van és én sem unom el az életemet.Ezek mellett pedig hetente 3-szor vigyáz rá bébiszitter,amíg elmegyek tornázni vagy szeretnénk a párommal kettesben lenni.Kétlem,hogy ezek akkora kínzások lennének neki...


Nem tudom,hogy miért mond ilyeneket,amikor én nem ártottam neki semmit,alig beszélünk.


Beszéljek vele arról,hogy tudom,miket mondott vagy hagyjam?Normális egyáltalán??


2012. okt. 5. 10:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
OFF: A játszótereset elolvasnám, belinkelné valaki? Köszi
2012. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A lányom is jól érzi magát,ha nem viselné jól ezeket,egyértelmű,hogy nem csinálnám,nem mennénk társaságba.De amíg ő is jól érzi magát,addig miért kéne itthon ülnünk,amikor elmehetünk bárhová?



ma 12:45

Te miről beszélsz?Nem írtam tegnap semmit,főleg nem játszótereset,mert nem is járunk játszótérre...

2012. okt. 5. 13:03
 13/15 anonim ***** válasza:

Miért ő lenne a játszóteres- kibeszélős kérdező???

Miért is nem az első a gyereke???

Miért ne hordhatna egy 7 hónapos nadrágot és blúzt???

Most komolyan, csajok!!!!!!!!! Ez vicc!!!


Szerintem beszéld meg a tesóddal a dolgokat. Egy finom kiosztás rá férne. Nem is arról, hogy miket mond, hanem, hogy egyáltalán miért csinál ilyet egy tesó.


Amúgy meg semmi gond, ha kimozdulsz. A rucik sem.

Nekem 2 hónapos múlt a lányom. Mi is megyünk kirándulni, ebédelni, csajokkal ide-oda. Mindig figyelek, hogy több legyen az itthoni "pihis- nyugis" nap. És a délutáni alvásidőt mindig itthon töltjük, a fürdés is pontban 7kor van. Emellett húrcibálom ide- oda kendőben vagy babakocsiban.

Adok rá ugyan nem farmert, hanem kényelmesebb nadrágot, mert az enyém kisebb mint a tiéd. Blúzt, mellénykét. Nem reklamál, nem hiszem, hogy kínoznám. Mondjuk én adok rugit is, mikor hogy jön ki, pl. ha kendőzünk, azt adok rá, mert nem csúszik fel.


Szóval szerintem beszélj vele és másrészről, valahogy tojd is le. Szerintem jól csinálod és biztos vagyok benne, hogy imádod a babádat és a férjedet is. Talán a te házasságod nem fog rámenni, nem leszel depis... és nem fogsz ide kérdéseket írogatni, hogy nem megy a sex a férjemmel, vagy hogy szomorú vagyok, mit tegyek.


Csak egy off kérdés: aki úgy gondolta, sokat mozdulsz ki, és ezt rossz szemmel nézi stb... sehova sem megy? Mármint nem bunkózásból, komolyan kérdezem. Otthon ül vagy max. játszóig, vagy sétálni, boltba megy???? Ne nagy dolgokra gondoljatok, olyanokra, ami nem pénzfüggő, mielőtt ebbe is beleköt valaki. :o)

2012. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért szerintem az otthon besavanyodás és a heti 3szori bébiszitter között vannak átmenetek.

Úgy neveled, ahogy akarod, a tesódnak semmi köze hozzá, ebben egyetértünk.

Viszont abban igazat adok neki, hogy egy pár hónapos babát hetente többször lepasszolni, hogy te a férjeddel romantikázhass meg egyebek, az sok. Szerintem.

Most pici a babád, most kell átmenetileg "alárendelni" magad neki, erre van szüksége. A pároddal meg romantikázhatsz később még eleget. Ha meg amiatt hidegültök el, hogy nem lehettek hetente 3szor csak kettesben, akkor ott más baj is van. Az én babám is 7 hónapos, a születése óta eddig kétszer voltunk valahol a férjemmel kettesben, addig anyukám vigyázott rá. Egyáltalán nem hidegültünk el, sőt, közelebb kerültünk amióta megvan a baba. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy nagyon sokat foglalkozunk együtt a babával, a párom is rendesen kiveszi a részét mindenből, és este, miután lefektettük a babát, tudunk romantikázni.

A ruha kérdés abszolút ízlés kérdése. Én nem nagyon adok farmert meg inget a babámra, szerintem egy baba legyen babás, ne pasis vagy csajos. De mégegyszer mondom, ez csak ízlés dolga, ha kényelmes ruhákat adsz rá, akkor ezzel nincs gond.

2012. okt. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is tipegőpárti vagyok, szerintem az a legkényelmesebb a kisbabának, függetlenül attól, hogy a cuki kisruhákat is babáknak tervezték. De azt adsz rá, amit Te akarsz, mostmég :) (az én háromévesem már válogat)

Az, hogy elmentek otthonról, ha neked így jó, akkor csináld így. Én pl. keveset mentem a kislányommal úgy egy éves koráig, de azért, mert nagyon jó alvó volt, és én úgy ítéltem meg, hogy neki az a jó, ha a kiságyában alszik.

Az, hogy ki mit mond, pont nem érdekel, tök mindegy, hogy milyen státuszban van a családban.

2012. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!