Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondhat ilyet a saját...

Hogy mondhat ilyet a saját testvérem?

Figyelt kérdés

Másnak mondta,visszahallottam.

Azt mondta,hogy sajnálja a 7 hónapos lányomat,mert szegényt már születése óta kínozom azzal,hogy kényelmetlen ruhákat adok rá és nem rugdalózót és mindent megteszek,hogy lepasszoljam,sosem vagyok vele itthon.


Tény,hogy csak alváshoz adok rá rugdalózót,de a ruhák/farmerok/pólók/blúzok,amiket ráadok,azok babáknak,az ő korosztályának lettek tervezve és kimutatná,ha nem érezné jól magát bennük és inkább csinosan megyünk emberek közé,hiszen én sem melegítőbe megyek.Az meg,hogy "lepasszolom és sose vagyok itthon vele" nem igaz.Annyi az egész,hogy nem ülünk a 4 fal között,hanem találkozunk a kisbabás barátnőimmel mindig,elmegyünk babás programokra,beülünk apával vagy a barátnőimmel ebédelni valahová,jól érezzük magunkat.Ő is társaságban van és én sem unom el az életemet.Ezek mellett pedig hetente 3-szor vigyáz rá bébiszitter,amíg elmegyek tornázni vagy szeretnénk a párommal kettesben lenni.Kétlem,hogy ezek akkora kínzások lennének neki...


Nem tudom,hogy miért mond ilyeneket,amikor én nem ártottam neki semmit,alig beszélünk.


Beszéljek vele arról,hogy tudom,miket mondott vagy hagyjam?Normális egyáltalán??


2012. okt. 5. 10:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Egyszerűen irigy, ahogy a kisgyermekes anyukák 90%-a irigy lenne rád, mert ezt kevesen engedhetik meg maguknak, az emberi természet pedig ilyen. Szerintem hagyd.
2012. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

7 hónaposra nem valók farmerek, blúzok. ebben igaza van a testvérednek. Akkor sem, ha a divattervezők ezt állítják.

De a saját gyerekedet úgy öltözteted, ahogy akarod és csak a te dolgod, hogy miként neveled.

2012. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Dehát alig beszélünk,szinte csak a családi ebédeken találkozunk.Meg egyáltalán,miért kell kibeszélnie másokkal?!

Az is megfordult a fejembe,hogy talán ezeket anyukám mondta neki,mert a testvéremmel tényleg nem beszélünk sokat,nem tudja,hogy járok tornázni.Anyával pedig ebből volt vitánk,hogy miért nem rá bízom olyankor a kicsit...Talán ő kavart be.

2012. okt. 5. 10:52
 4/15 anonim ***** válasza:
De tényleg, miért nem anyukádra bízod a kicsit?
2012. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Fura ezt mondani/írni,de benne nem bízom annyira,lehet,hogy másképp csinálna valamit a lányommal,mint ahogy én mondom neki.
2012. okt. 5. 11:00
 6/15 anonim válasza:
60%

Lehetetlen megítélni ezt a helyzetet. Általános igazság, hogy a baba kell az egyes számú prioritás legyen.

A leírtak alapján nálad ez nem teljesen lehet így. Mintha a baba valami kiegészítő, valami dísz lenne az életedben...

Persze lehetséges, hogy nem így van, csak rosszul jön át a dolog a soraidból.....

A lényeg, hogy elsősorban ő, utána pedig te jól érezzétek magatokat....

2012. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem az jön le a kérdező írásából, hogy nem a gyereke lenne neki a fontos. Nem kell otthon ülni és besavanyodni, ha valaki megteheti a tornát, ebédet stb. akkor tegye is meg. Tesód valószínűleg irigy meg hát ahogy írtad nem is lehet túl jó a viszonyotok, ne foglalkozz vele. Amúgy én sem csak rugdalózót adok a fiamra, de láthatóan nincs ettől semmi baja.
2012. okt. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

szerintem irigy a testvéred!!!

bár én is megtehetném hogy eljárok ide -oda.örülj hogy te megteheted.

nekem egy 3 és fél éves és egy 3 hónapos gyerekem van,elég nehéz tőlük bármit is csinálni.de majd megnő a kicsi is és több lehetőségünk lesz.


azzal a baromsággal hogy csak rugdalózót leget adni a babára nem értek egyet!!!pici babáknál az alap ruhadarab a body,mert ugye az takarja derekát,kis hátát,nem tud felcsúszni.de én is gyakran adok a kicsire kisnadrágot,semmi baj nincs velük.nagyon rugija nincs is.és semmi baja nincs a gyermekemnek!!!

2012. okt. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hat engem ezert itt egyszer nagyon "lehurrogtak" mert azt mertem irni, hogy a gyerekeddel/babaddal eltoltott ido nagyon fontos de azert az epelmejuseged is. :) Ha az ember megteheti anyagilag vagy akkar nagyszuloi segitseggel, hogy kikapcsolodhat akkor miert lenne ez baj? Szerintem egy anya nem szereti kevesbe a gyereket csak ezert mert heti 3-szor megteheti, hogy bebiszitter vigyazzon ra es o elmenjen egy kicsit tornazni. Sajnos en nem tehetem meg de bar megtehetnem. :) En ehelyett minden penteken ebedidoben (melozom mar a fiam 1 eves kroa ota) megyek el zumbazni 1 orara de helyette nem ebedelek hanem mikor visszajottem itt a gep elott eszem meg a szendvicsem. De ha tehetnem elmennek heti 3-szor is csak sajnos nincs segitsegunk (kulfoldon elunk) es anyagilag meg bebiszittert az amugy is fizetos bolcsi mellett nem engethetjuk meg. Azt szoktak mondani, hogy ha az anyuka boldog es kiegyenszulyozott akkor a baba is. Oruljetek neki, hogy megtehetitek. :)

A ruhak meg nagyon szemelyes dolgok. Ha ugy latod, hogy a babadat nem zavarja, jol erzi magat akkor igy is van. Ha zavarna akkor tuti leorditana a fejet. :))

2012. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Most nem bántásból,de téged mindenki kibeszél?Tegnap azt írtad,hogy a játszótéren az anyukák,most meg a testvéred.Szerintem inkább itt akarsz vitát szítani.Nyugodtan le lehet pontozni....
2012. okt. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!