Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a nevekről? Mind adható!

Figyelt kérdés

Krisztabell

Adelgund

Azucséna

Skolasztika

Dezideráta

Adolfina

Agnabella

Baucisz

Baranka

Árpádina

Domicella

Epifánia


De még sorolhatnám.

Forrás: [link]


2012. szept. 27. 19:58
1 2
 11/14 ava87 ***** válasza:

Én rendszeresen olvasgatom a tudományos akadémia listáját, mostanában a "kedvenc" női nevem a Küllikki :D Egyszer poénból kinyomtattuk az összes női és összes férfi nevet, és csukott szemmel aki amire rábökött, az lett a neve, így lettem én egy estére Godiva, a férjem pedig Nyikoláj :D (igen, unatkoztunk :D )


Mondjuk szerintem annyira nem kell ledöbbenni ezeken a neveken, mindig akad egy-két elvetemült ember, aki valami nagyon hiper nevet akar adni a gyerekének, de azért ez nem jelenti azt, hogy százával szaladgálnak a kis Bauciszek az országban.

Sőt, abban is biztos vagyok, hogy van az országban erősen középkorú Skolasztika, már ha egyáltalán él még ilyen névvel valaki, mert ez nem új név, már a 70-es években kiadott Ladó-féle utónévkönyvben is benne van. De emlékszem, Konkordia is volt benne.

Ha nagyon ráérnék, biztos "utónév kutató" lennék (ha van ilyen foglalkozás), mert nagyon érdekesnek tartom, ha valaki azzal foglalkozik, hogy melyik honnan származik, milyen trendek vannak a névadásban, milyen gyorsan változik az utónevek divatja, meg ilyesmik.

2012. szept. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én azzal szivattam a férjemet annak idején, hogy gondolkodom az Epifánián :) Hát szerintem nem kell mondanom milyen fejet vágott :)

Gázosak, de az én "kedvencem" az Orália! :)

2012. szept. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálunk az Azucséna név volt "esélyes" az első gyerekemnek:) Sokat szórakoztam én is az utónévkönyvben szereplő nevek elemzésével még terhesen. Pl. a Baranka az Ágnes egyik rokon neve.

Persze a gyerekeim tök átlagos neveket kaptak (Anna, Júlia).

2012. szept. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Érdekesek!

Nálam a borzalmassági listát a Skolasztika vezeti.

Vegyes a név listád. Az Árpádina például régi magyar, és szerintem nem is lenne olyan szörnyű.

Sok férfi névből nőiesített van benne, azok sokszor erőltetettek.

2012. okt. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!