Milyen egy jó anya?

Figyelt kérdés

Már gondolkodom egy ideje ezen, hogy vajon mitől lesz valaki jó anya? Hogy vajon én mitől leszek jó anya.

Egy bagatell dolog kapcsán jutott eszembe, hogy vajon előbb keljek fel, mint a gyerkőc (készüljek össze, stb), vagy hagyjam, hogy ő ébresszen (addig én is pihenhetek).

De komplexen érdekelne a kérdés.

Elég agyalós vagyok. :)



2012. szept. 24. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincsen két egyforma anya, sikerrecept sincsen. A szeretet a legfontosabb, amitől egy anya jó lesz. Az, hogy mikor ébreszted, együtt alszol-e vele vagy külön. Tápszerezed-e vagy anyatejes lesz, hogy lesz-e bölcsis, vagy nem, hogy elkényezteted-e vagy szigorúan neveled, ezek mind nem számítanak, teljesen másodlagosak. Tökéletes nem lehetsz, mert nincsen tökéletes anya. Hibázni fogsz sokszor, mindannyian hibázunk, de a jóra törekszünk, arra, hogy a gyermekünknek minél többet adhassunk a jóból, a finomból, a szépből, a kedvesből, a világ napos oldalából. S ha nehéz dolgokkal kell megbirkóznia, akkor mellette állunk és igyekszünk enyhíteni a fájdalmát, a szorongását, a félelmét. Mást nem tehetünk. Helyette nem élhetjük az ő életét, csak támogatni tudjuk.
2012. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon-nagyon összetett dolog. Nem ilyeneken múlik a dolog, minthogy, ki kel előbb, a gyerek vagy te. Én úgy gondolom, hogy a végén fog kiderülni, hogy ki milyen anya. Ha egy egészéges lelkű, a körélmenyekhez képest rendes felnőtt lesz a gyermekünkből, akkor nem ronthattunk túl nagyot. Ha kamaszként is számíthat ránk a gyerekünk és megbízik bennünk, akkoris jó szülőnek mondanám magam. Hidd el, két teljesen különbözű módszereket alkalmazó anya is lehet ugyanolyan jó szülő. Ez a gyermektől is függ, a körülményektől, hogy eddig miken ment át a család, stb. stb. sorolhatnánk még jó sokáig.

Én azt mondom hallgass az ösztöneidre és a legfontosabb a SZERETET és ELFOGADÁS. Olyannak kell elfogadni a gyermekünket, amilyen. Támogatni abban amiben jó, tehetséges, amit szeret. Ha ez megvan, az már fél siker, hiszen azért a gének és a közösség, társaság is nagyban meghatározza milyen felnőtt lesz belőlük. :)

2012. szept. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem aki szereti a gyerekét és mindent megtesz a boldogságáért az már jó anya :)
2012. szept. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!