Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vita állandóan a gyerek...

Miért vita állandóan a gyerek bölcsibe adása?

Figyelt kérdés

Sehol máshol a világon nincs 3 évig otthon a gyerekkel az anya. A gyereknek persze, hogy az a jó, ha a családdal lehet. Ám nem minden gyerek igényli. Továbbá mitől szent az az anya ha 3 évig otthon van vele, de nem képes leülni játszani mellé, mert folyton háztartást vezet, vagy egyszerűen nem tud leereszkedni a gyerek szintjére és gagyogni neki. Egyszóvel csak van a gyerek mellett. Tisztelet a kivételnek. ÉS miért kell a "minek az ilyennek gyerek" szöveggel jönni, ha valaki a gyerek mellett feltöltödésre vágyik, de ha az megvan akkor többett tud adni a gyerekének, mint ha egész nap velel lett volna?

Tényleg ennyire gonosszak az anyák egymással, hogy megszólják a másikat, de gőzük sincs az igazi háttérről. Közbe meg folyton mentegetőzünk, ha megvádolnak minket valamelyikkel, hogy bizonyítsuk igazunkat.

Tényleg erre van szükségük az anyáknak?


2009. aug. 1. 12:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az utolsótól kérdezném,hogy melyik az az ország akiket majmolunk és 3 évig otthon lehetnek az anyák,úgy hogy fizet az állam?

Nem kekeckedni szeretnék,félre ne értsd,csak kíváncsi vagyok.

Nekem 9 hónapos a kislányom,jövő szeptemberben remélem felveszik bölcsibe,mert megyek dolgozni és nem oda ahonnan eljöttem,mert valószínű,nem vesznek vissza.Időben el fogok kezdeni keresgélni,remélem fogok is találni valamit.Igaz, én nem vidéken lakom,ott biztos nehezebb,pláne a keleti régióban.

Amúgy amikor mentem beiratni a lányom,beszélgettem a bölcsi vezetőjével.Azt mondta,hogy sokszor észre sem veszik a szülők,hogy a gyerek "unatkozik" otthon(persze vannak kivételek) és olyan gyerkőc van ,akinek az anyukája azt mondja,hogy nagyon anyás a gyerek.Amikor bejönnek a bölcsibe,van egy játszó sarok.Ált. abban a percben a legtöbben "faképnél" hagyják az anyjukat és elmennek játszani.Anya meg csak megrökönyödve bámul.

Szerintem semmi gond nincs a bölcsivel 2 év körül kerül oda a gyerek,de csak akkor,ha otthon is foglalkoznak vele normálisan.A gyereknek is kell szocializálódni.

Én nem ellenzem a bölcsit,úgyis mindenki maga dönti el,hogy beadja bölcsibe és elmegy dolgozni v. nappalin tanulni(leginkább ebben a 2 esetben veszik fel),vagy otthon marad vele,mert szeretne(megteheti).

2009. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
bocsi:...sok olyan gyerkőc van...
2009. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van kevés a bölcsi és ami van zsufolt. Munkahely sincs igazán a gyerekeseknek. Ez mind igaz. De a kérdésben az van firtatva, miért itélkeznek egyesek, azért mert ilyen-olyan okból a szülő úgy dönt bölcsibe adja.
2009. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

szerintem azért ítélnek el sok szülőt a bölcsibeadás miatt, mert nincsenek tisztában a bölcsi fogalmával és a benne rejlő „lehetőségekkel”. Újságíró vagyok, épp a minap írtam a bölcsikről. Sok szülő még mindig (nálunk Romániában legalábbis) az elmúlt rendszer átkaként emlékszik rá, amikor az anyának három hónappal szülés után vissza kellett mennie dolgozni, és ha akarta, ha nem, bölcsibe kellett adni a gyereket. Nem tudják, hogy a bölcsi egyféle előovi, a gyerek megtanul közösségben élni, dolgozni, játszani, megszokja, hogy valami nem csak az övé, hanem osztoznia kell rajta, vannak meseolvasások, közös játék, kisebb foglalkozások. Nálunk anyu és anyós is megvan még, de őszintén szólva nagyon gondolkozok rajta, hogy a gyermeket majd bölcsibe adom, ha odáig kerül a sor.


14 hetes

2009. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!