Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vita állandóan a gyerek...

Miért vita állandóan a gyerek bölcsibe adása?

Figyelt kérdés

Sehol máshol a világon nincs 3 évig otthon a gyerekkel az anya. A gyereknek persze, hogy az a jó, ha a családdal lehet. Ám nem minden gyerek igényli. Továbbá mitől szent az az anya ha 3 évig otthon van vele, de nem képes leülni játszani mellé, mert folyton háztartást vezet, vagy egyszerűen nem tud leereszkedni a gyerek szintjére és gagyogni neki. Egyszóvel csak van a gyerek mellett. Tisztelet a kivételnek. ÉS miért kell a "minek az ilyennek gyerek" szöveggel jönni, ha valaki a gyerek mellett feltöltödésre vágyik, de ha az megvan akkor többett tud adni a gyerekének, mint ha egész nap velel lett volna?

Tényleg ennyire gonosszak az anyák egymással, hogy megszólják a másikat, de gőzük sincs az igazi háttérről. Közbe meg folyton mentegetőzünk, ha megvádolnak minket valamelyikkel, hogy bizonyítsuk igazunkat.

Tényleg erre van szükségük az anyáknak?


2009. aug. 1. 12:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinek magánügye,mindenki maga érzi,hogy mi kell neki,mi jó a gyereknek.Olyan pedig szerintem nincs,hogy a gyerek nem igényli a családdal való együttlétet.
2009. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem hogy a családi együttlétet nem akarja, hanem hogy unja azt a személyt aki állandóan vele van mert nem nyújt új ingert neki. Ezért fogékonyabb a külcső ingerekre és jobban figyel más személyre, de ettől még nem azt kell nézni, hogy
2009. aug. 1. 13:13
 3/14 A kérdező kommentje:

Hoppá tévedésből félbemaradt a válasz. :)


... nem kell neki az anyja. Úgy mondhatnám korábban kezdődik nála a leválás.

2009. aug. 1. 13:14
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Én nem fogom bölcsibe vinni, mert szerintem egy ekkora gyereknek még az anyja mellett a helye. Én foglalkozom vele rendesen a házimunka stb háttérbe szorul vagy akkor csinálom amikor apa itthon van és játszik vele. Rengeteget kirándulunk , járunk társaságba stb. Szerintem ennyi elég neki az új dolgok megismerésére, hogy ne unatkozzon. És szerintem mindenkinek szive joga eldönteni hogy bedugja e a gyerekét bölcsibe vagy nem. Nem értem miért zavar ez téged.
2009. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Leereszkedni a gyerek szintjére? Ez már milyen, az alantasokhoz szokás leereszkedni nem a gyerekekhez.

Én úgy látom, hogy te magadból és a környezetedből indulsz ki, amikor úgy fogalmazol, hogy az átlag magyar anya ha otthon van 3 évig akkor csak hagyja a gyerekét a lakásban egyedül szabadon ténferegni és a gyerek meg csak úgy nő magától és le se ...egész nap, mert háztartásozik stb. Szerintem az átlag magyar nő nem ilyen. Legalábbis én így tapasztalom.

2009. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Ez érdekes problémakör. Én úgy tapasztalom itt is és más fórumokon is, hogy az anyáknak más se tölti ki az idejét már a terhesség alatt is, hogy mindenféle könyveket, cikkeket, stb.-t olvasnak a gyermeknevelés témakörében. Így gyakorlatilag mindenki megismer egy álláspontot, amit aztán hirdet. És hát mivel egész nap nem nagyon van kivel ilyesmiről beszélgetni, így hát itt akarnak segíteni egymáson, sokszor erőszakkal. Sokan, csak saját álláspontjukat fogadják el helyesnek, és ha valaki nem úgy csinálja, ahogy ők és miután közölték az illetővel, hogy szerintük ez így nem jó, akkor megpróbálják ráerőszakolni a véleményüket. Ha ez nem sikerül, akkor jön a "dögölj meg a gyerekeddel együtt" stílusú osztás. Mondjuk akik így viszonyulnak ehhez az egészhez, azok valószínűleg az élet más területein sem fogadják el más véleményét helyesnek, csak a sajátjukat. Belőlük lesznek később az igazi sárkányok, meg a rettegett anyósok. :-)
2009. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szereintem mindenki tudja, hogy mi kell neki. És ha feltöltödésre vágyik tegye. Minden ember más és ettöl szép ez a világ. Az anyaság nem mártirént és nem a külvilágnak szol. Amig egy anya és emlitsük meg apa nem hanyagolja el a gyermekét, senkinek nincs semmi köze hozzá hogy bölcsibe adja vagy az egyk szülö Pl.: anya elutazik feltöltödni.Szerintem csak az a gyerek lehet boldog akinek a szülei is boldogok. Mielött félreérti valaki egyetértek aki otthonmarad a gyerekkel és ezt élvezi nem elvárásból csinálja, de egyetértek azzal is aki bölcsibe, férje, nagyszülöre bizza ha igy tud kiegyensulyozott boldog lenni a többi idöben a gyerekkel.A kérdezővel egyetértek, sok szülő nem képes a gyerekkel játszani. Nézzetek körbe a játszótéren az anyák nagy %-a a padon ül vagy olvas vagy beszélget és még a gyerek kérdésére sem figyel.
2009. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Részben igazad van. Az én fiam két éves lesz nemsokára és ősszel kezdi a bölcsit. Egyrészt mert muszáj, de másrészt én nem is bánom. Itt, ahol lakunk, nincsenek vele egykorú gyerekek, és annyira igényelné a gyerektársaságot... Speciel én meg a felnőtt társaságot, mivel egyedül nevelem, napok telnek el úgy, hogy nem találkozom felnőtt emberekkel. Nem hiszem, hogy kategorikusan ki lehetne jelenteni, hogy 3 éves korig az a gyerek érdeke, hogy csak és kizárólag az anyjával legyen, hiszen sehol máshol nincs erre ilyen szinten lehetőség, mégis normális felnőttek lesznek a gyerekekből, legalább is nem rosszabbak, mint az átlag magyar emberek. Nem hiszem, hogy ezen múlik. A saját gyerekemet meg hadd ismerjem már én a legjobban, tudom róla, hogy egy nagyon nyitott, barátságos, kíváncsi természetű gyerek, garantálom, hogy jól fogja magát érezni a bölcsiben. Szerintem semmi rossz nincs abban, ha valaki bölcsibe adja a gyerekét, ezt csak itthon látják így sokan, hiszen itt - még - elviekben megtehetjük, hogy 3 évig otthon maradunk (gyakorlatban ez a többségnek nem jön össze általában), de külföldön azt sem szégyen bevallani, hogy az anyának is szüksége van már arra, hogy a napja egy részét a gyerekétől külön töltse el. Csak itthon, mivel lehetőség van nem dolgozni évekig, sokan úgy érzik, hogy kötelesség is. Pedig nem ezen múlik a dolog. Nyilván nem pártolom, hogy 6 hét után menjünk vissza dolgozni és bízzuk másra a gyerek gondozását, ha egyszer mi magunk is megtehetjük, de egy nagyobbacska gyereknél ez már kissé máshogy áll.
2009. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem 2 évesen kezdte a Bölcsit. Ide 1 hónapig jártunk a sem a gyerek sem én nem szerettem ezt a helyet. 2,5 évesen felvették egy másik bölcsibe, féltem mi lesz, de muszály volt. Több szempontból is muszály apa már csak aludni járt haza mert dolgozott. A gyereknek nem igázán volt 2 szülő képe csak anya és mindent anyától kért és fogadott el. .............stb

Elkezdtük a bölcsit és már lassan 1 éve ide járunk. A gyerek imádja nagyon sokat "tanult" a társaitól. Apa ugyan olyan fontos személy lett mint én. Vannak csak apa-fia programok mig én otthon rendet teszek. Nálunk igy utolag tudom, hogy jót tett a bölcsi, csak a számunkra megfelelő dadust kell megtalálni.

2009. aug. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nemcsak Magyarországon lehet-ett otthon maradni 3 évet. Csak a média illetve a politika ezt nem hangoztatja.


+ más országokban, akiket majmolunk, van részmunkaidő és visszavárják az anyákat sokszor a munkába, támogatják esetleg, hogy bébiszittert fogadj.Itthon nekem már terhesen szóltak a munakhelyen, hogy nehogy azt higyjem, hogy majd ők egy anyával fognak együtt dologzni, úgy készüljek, hogy nem kellek...barátnőm, amikor rákérdezett a részmunkaoidőre, szabályosan röhögőgörcsöt kaptak...könnyen megy az bölcsibe, akinek van munkája és fel is veszik a gyereket...nekünk a barátnémmal jött a papír, hogy nem kellünk a bölécsibe se és ugye a munkába se. Ha nincs az egyik nem tudom, hogyan lesz a másik.

2009. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!