Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján számolnák a táppénz...

Mi alapján számolnák a táppénzem, és a gyedem 3. gyereknél?

Figyelt kérdés

2008óta itthon vagyok akkori bérem B165ezer ft volt..azóta táppénzen voltam vesz terhességgel,majd gyeden,majd gyedről 2.babával gyeden,és most a szabijaim töltöm.

Maradni fogok állományban a szabim letelte után..elmegyek ugyanis gyesre..de már tervezzük a 3.at..lehet már most is terhes vagyok..ha nem vagyok még terhes akkor a gyes mellett dolgozni fogok 4-6 órában...

kérdésem hogy ha 2-3 hónapot gyesen leszek..majd mikor terhes leszek onnantól táppénzen..akkor mi lesz az alapja a táppénzemnek,és a gyedemnek..(180nap remélhetően nem lesz meg egyébként a szabijaim beleszámítanak a 180napba?)Köszönöm előre is a segítséget!


2012. szept. 12. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:

1. a szabik beleszámítanak.

2. ha 2-3 hónapnál tovább nem leszel gyesen, akkor a tgyás alapja a minimálbér kétszerese (vagy ha a tényleges béred - amit a szabi alatt kapsz - ennél kevesebb, akkor az lesz a tgyás alapja), a gyed alapja meg a kedvezményszabály miatt ugyanaz az összeg, ami a tgyás alapja volt.

3. ha mégis dolgozol 180 napot, akkor az azalatt kapott összeg lesz a tgyás és gyed alapja.

2012. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És amennyiben csak 2-3 hó gyesem lesz és nem lesz 180napom..akkor a veszélyeztetett terhességnél a táppénzem mi lesz?azt miből számítják majd?a bérem 60-70%a már ha abból számítják?mert ugye a tgyás más...köszönöm!

2012. szept. 13. 09:09
 3/10 anonim ***** válasza:
A táppénzt az alapján a jövedelem alapján állapítják majd meg, amiből annak idején a gyedet számolták.
2012. szept. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi!tehát ha jól értem és nincsen meg a 180nap akkor minden a régi mikor még dolgoztam fizum alapján tehát 165ezer alapján megy majd..annak a 60vagy 70%a most nem tudom pontosan...háa nem vagy kérés tudnál nekem számolni Nettó összegeket?tppénz,tgyás és gyedre?

A legfontosabb a táppénz lenne mert a többire még emlékszem nagyjából.

Nagyon köszönöm!

2012. szept. 13. 09:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Igazából 2 lehetőség van, vagy a 165 lesz az alap, mert az alapján számolták a gyedet, vagy ha az első és a második baba között nem dolgoztál, az akkori minimálbér kétszerese, a 156 ezer. Onnan tudod, hogy melyik, hogy a második tgyásodnak volt-e maximuma- ha volt, akkor a gyedet abból az összegből számolták, nem a béredből.


Vagyis a 2 lehetőség táppénzre nettóban:

1. 165 után: 99 bruttó, nettó 93 ezer adókedvezménnyel, 83 anélkül.


2. 156 után: 94 ezer bruttóban, nettó 89 ezer adókedvezménnyel, 79 anélkül.

2012. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tgyás: most is 165 a bruttó béred?

Ha igen, akkor a tgyás bruttó 115500, nettó 107 ezer adókedvezménnyel, 97 ezer anélkül.


Gyed: szintén bruttó 115500, nettó 95 adókedvezménnyel, 85 anélkül.

2012. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia!

nagyon köszönöm a segítséged!

Az 1.verzió volt eddíg azaz 83ezer volt a gyedem adókedvezmény nélkül..és annó 107ezer volt a tgyásom..

Ezek szerint ha hamar sikerül a baba,akkor ugyan azok az összegek lennének..Táppénzre sokkal rosszabbra számítottam..a könyvelőmnek is feltettem ezt a kérdést amit ide kiírtam,és azt írta hogy 55ezer valamennyi lenne a táppénzem..ezen csodálkozva érdeklősök máshol pl itt.

Köszönöm!

Akkor megnyugodtam..

Köszönöm még egyszer!:-)

2012. szept. 13. 14:05
 8/10 A kérdező kommentje:

A bérem úgy tudom még mindíg 165ezerBruttó..így most szabi alatt N118ezret kapok..előző hónapban nem tudom miért de 158ezret kaptam..már azt hittem bérkompenzáció (szállodában dolgozok)

aztán most megint 118lett utalva???

Nem tudom mi volt..

júni1-okt6ig vagyok szabin az ez évi szabikat is belevéve..onnantól igényelem a gyedet.

Köszönöm még egyszer..

2012. szept. 13. 14:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért mondta ezt a könyvelő, mert ő azt veszi alapul, hogy 180 bérezett nap híján a minimálbér az alap. A legtöbb könyvelő nem olvassa tovább a jogszabályt, és így nem kalkulálnak a kedvezményszabállyal.
2012. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer!

:-)

2012. szept. 13. 14:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!