Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom ki számolni,...

Hogyan tudom ki számolni, hogy mennyi lesz a táppénzem?

Figyelt kérdés
Hány százalékot kell levonni?Netto vagy brutto összegből kell levonni a x százalékot? Terhességi táppénzt másképp számolják mit a simát?
2012. aug. 10. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem számolják másként.


A táppénz alapja mindig az igénylést megelőző évben elért BRUTTÓ jövedelem (amennyiben ebben az időszakban volt 180 bérezett napod).


Ha az igénylést megelőző 2 évben folyamatos munkaviszonyod (biztosítotti jogviszonyod) volt, akkor a táppénz mértéke 60%. Ha ennél kevesebb, akkor a mértéke 50%.


Vagyis ha pl. tavaly kerestél 1 milliót, akkor a táppénzed bruttó napi összege 600 ezer/365, vagy 500ezer/365.

ffffffffffff

2012. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló jól írta, annyival egészíteném ki, hogy a táppénzből csak személyi jövedelemadót vonnak, járulékokat nem, és jár hétvégére is. Viszont be van maximalizálva, de ez csak akkor érint ha nagyon jól kerestél, az hiszem 6200 Ft naponta, szóval havi 180-190 ezer bruttóban.

Annyiban más csak a terhességi táppénz (9-es kód a táppénzes papíron, veszélyeztetett terhesség), hogy a normál táppénz esetén évi 15 munkanap betegszabi jár, míg a terhességinél ez nincs, hanem rögtön táppénz (ami nem hátrány, mert a betegszabi ugyanúgy 60%, de bérként viselkedik, mindent vonnak belőle, viszont beleszámít a bérezett napokba)

2012. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5200 a maximuma a táppénznek naponta.
2012. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tavaly volt 5200, azt hittem idén felment, mert a minimálbérhez igazítják. De az OEP oldalon meg lehet nézni egyébként, csak siettem írni, nem néztem utána.
2012. aug. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jogos, 6200 naponta. Igazad van:)
2012. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!