Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én örülnék, ha végre eltörölné...

Én örülnék, ha végre eltörölnék a gyes-t - szerintetek normális, aki ilyet mond?

Figyelt kérdés

Egy ismerős mondta ezt, eléggé felháborodtam. Szerinte aki dolgozik, az kap gyed-et, akinek jól keres a férje annak nincs szüksége rá.


Hülyeség, hogy így felháborodtam? Ugye nincs igaza?


2012. szept. 10. 19:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%

Áááááá, de utálom az ilyen szemét sznob dumát!!!!!

Tök igazad van, kedves kérdező, engem is felháborít az ilyen. Hozzá teszem mi viszonylag fent vagyunk, de lehetünk még egészen lent is. :(

2012. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

Aki jól áll anyagilag, annak tényleg nem hiányzik a havi költségvetésből 25ezer Ft. Valószínűleg észre sem venné, ha ennyivel több/kevesebb lenne a következő hónaptól. A kisgyerekes családok jelentős része viszont sajnos valóban hónapról hónapra él, ők nem tudom, mit kezdenének a gyes nélkül. Itt is sokszor olvasni, amikor aggódva kérdezik, mikor utalják a gyest?

Megmondom őszintén, és nem gondolom, hogy hülye sznob lennék, mi nem tudtunk volna a gyesből + férjem fizetéséből megélni (nálunk 3 gyerek van), még a gyed alatt is szűkös volt a téli hónapokban, így én még a gyed lejárta előtt mentem vissza dolgozni. De vannak sokan, akinek megszűnik közben a munkahelye, vagy esetleg egyetem, főiskola alatt esik teherbe.

2012. szept. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem speciel 3hónappal a szülés előtt pápá munkahely, megszűnt a cég. Végül is 100ezer forint ugrott a zsebemből. Nappali főiskolásként a munkanélkülire se mehettem. Akkor gondolom 4évnyi munkaviszony után nyugodtan éhendögölhettem volna a gyerekemmel... És ha még várnak apehék a szülésig, akkor max gyeden lehetnék...

És a férjem fizujával is kb a seggünket törölhetjük ki, pláne télen.

És nem azért tanulok, és dolgoztam, hogy valakiken élősködjek, sajna ezt osztotta az élet.


Ami az alanyi jogon jár a gyes, és azt eltörölni, akkor kinek járjon? Mihez kötné aki kötné valamihez, és csak úgy eltörölné?

2012. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyest is munkaviszonyhoz kötném. Olyanoknak adnám, mint pl Te, aki dolgozott, vagy tanult, de valamilyen oknál fogva nem jogosult tgyásra/gyedre.

De aki egész életében nem dolgozott egy napot sem, és nem felsőfokú oktatás közben/után szül, az ne kapjon gyest. Egyes népcsoportoknál a munka nem divat, de a 3 évenkénti vagy még sűrűbb gyerekvállalás annál inkább. Na ezt bizony eltörölném!!!

2012. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindenki érzékeny szociálisan :-(
2012. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!