Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyi idősen...

Normális, hogy ennyi idősen babára vágyom?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, most kezdem el a felsőfokú szakképesítésem. Ez 2 éves kurzus. Utána dolgozni szeretnék remélem összejön. Úgy tervezem, hogy munka után (olyan 1-2 év múlva) már szeretnék babát 24-25 évesen. De szinte mindennap ezen jár az agyam milyen jó lenne már babázni ugyanakkor tisztába vagyok vele mennyi felelősséggel jár és úgy nem szeretnék, hogy nincs meg a biztosabb háttér.

Normális, hogy ennyire él bennem az anyai ösztön?


2012. szept. 8. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Igen normális,de úgy is tudod mi az első:)
2012. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
40%

Az, hogy az ösztön benned van, normális, de valószínű, hogy úgysem úgy lesz, ahogy eltervezted. Ú, én is tök akartam már gyereket anno 25 éves koromra, aztán pff...

23 vagyok, de minimum 5 évig (de lehet az több is, körülményektől függ) biztosan nem lesz még gyerekem. Illetve, a józan ész és tervezés szerint. Aztán ki tudja, mit hoz még a sors.

Szóval ne aggódj, hogy most így feltörtek benned az ösztönök, csak fogadd el, hogy ez nem tervezés kérdése általában.

2012. szept. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
20 évesen persze hogy normális, főleg, hogy gondolsz a jövőre. Én 17 éves koromtól vágytam rá, de tudtam, hogy egyetem, majd meló, és csak utána. Mikor ez mind megvolt, jött a baba (akkor már 2 éve volt férjem) és végre teljesült a rég vágyott álmom. Most várjuk a kistesót :)
2012. szept. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen normális! Én annyi idős vagyok, mint te (na jó, két hét múlva 21 :) ), és ugyanez a babára vágyás csapott fejbe pár hónapja, csak én egyetemre járok. A párom azt mondta, nézzük meg pár hónap múlva is megmarad-e a vágy, nem csak fellángolás, és ha úgy érzem, az ő segítségével tudok az egyetemre is koncentrálni a baba mellett, akkor vágjunk bele, szeretettel várja. Eltelt pár hónap, jó alaposan megfontoltam, és arra jutottam, hogy össze tudom egyeztetni a tanulást az anyasággal. Sajnos a sors úgy hozta, hogy nem jött össze rögtön (tablettát szedtem, és kellett 3 hónap, mire egyáltalán beindult a peteérés, és most 6 hetet ki is kell hagynunk, mert a hüvelyem közelében műtöttek cisztával, és ki kell várni a gyógyulási időt), de próbálkozunk. Viszont nálunk a párkapcsolati és az anyagi stabilitás teljes egészében megvan, szóval csak az egyetem jelent nehézséget. Jóval idősebb vagyok a testvéreimnél, védőnőnek tanulok, szóval tudom milyen nehézségekkel jár egy kisbaba. Szerintem a testünk ilyenkor van a legjobb időben a terhességhez, csak sokaknál ilyenkor még nincs meg a lelki érettség, vagy gondok vannak az anyagiakkal, esetleg még szülőkkel élnek. Végül is régebben ilyenkor már anyukák voltak a nők :)
2012. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Csak egy dolgot írnék le nektek!

Ismerősöm több évig volt babysitter, gyakorlatilag 6 hónapos babára is vigyázott, megtanulta szépen a dolgokat, pelenkázás, etetés, ringatás stb. , de az ő "munkaideje " délelőtt 11- délután 5ig volt, kész.

Pár évvel utána babát vállaltak a párjával, akkor már máshol dolgozott, más területen. 3 hónapos volt a babája, amikor elsírta magát (valószínű a hormonok miatt is) h nem gondolta volna, h ez ilyen nehéz, az éjszakai felkelések, az h 0-24 ben mellette van, hogy teljesen megváltozott az élete...Lehet h tudta hogy kell pelenkázni , és pár fogást, de akkor jött rá, h az elképzelés meg a saját gyerek mennyire más.....

Ez azért legyen tanulság. Nem kell kapkodni a gyermekvállalással, éljetek még, utazgassatok, tanuljatok, "éljetek"!

2012. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó! TELJESEN EGYETÉRTEK!!! Amíg az ember nem éli át, halvány fogalma sincs róla, mi vár rá!!! Lehet az védőnő, bébiszitter, ne mondja, hogy tudja mi vár rá. KIZÁRT! És aki azt mondja, hogy minden percét élvezi az anyaságnak, annak biztosan rengeteg segítsége van. Mert enélkül nem lehet minden percét maradéktalanul élvezni!
2013. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!