Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi GYEDET kapnék második...

Mennyi GYEDET kapnék második babára? Rosszabbul járnék, mint az első babámnál?

Figyelt kérdés

2011. októbere óta GYEDen vagyok, előtte TGYÁSon voltam.

2013. 04.29-én lejár a GYEDem, gyermekem betölti a 2 évet. Viszont szeretnénk vállalni másodikat, de tegyük fel a2013. 08. hóban születne. A köztes időben, tehát 05. , 06. , hóban ha táppénzre mennék, 07. hóban jogosult lennék-e TGYÁSra, valamint annyi lenne a GYEDem, mint az első babával? /Az 1. babával max gyedet kaptam, mivel pedagógus lévén az alapba a túlórák is beletartoztak. / Az alapbérem br 136e forint.


2012. szept. 4. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ilyenkor ha nem dolgoztál 180 napot a kettő között akkor az alapbér alapján adják a a gyedet a tgyás-t pedig szintén, de max a maximum gyed összegét.
2012. szept. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A tgyásod és a gyeded is az alapbéred után lesz megállapítva.
2012. szept. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor mehetek táppénzre arra a 2 hónapra?Vagy kötelezően ki kell vennem a szabadságot?
2012. szept. 7. 16:21
 4/13 A kérdező kommentje:
Közben megtudtam, hogy igen, az alapbérem lenne.De!Mivel pedagógus vagyok, az első babócánál túlórát, mindent beleszámoltak a tgyás és gyed alapba.Így 176e bruttó jött ki.Simán az alapbérem br 136e forint.És mivel az előző gyed alapom kedvezőbb, azt kell megállapítaniuk! :) /Azért írtam ezt le, hogy másoknak segíthessek esetleg./
2012. szept. 30. 14:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezt ki mondta neked, de rossz az információ.


Mindegy, mennyi volt az előző gyed alapod, az már nem számít a következő gyednél, kizárólag a táppénznél, mert annak az alapja az előző ellátás alapjával fog megegyezni.


Viszont a második gyed után ez már nem számít, mert ott a tgyást a szerződés szerinti béred alapján állapítják majd meg (mert kevesebb, mint a minimálbér kétszerese) a gyed alapja meg az utoljára kapott ellátás alapjával fog megegyezni, de itt az már a tgyás. Vagyis 136 után fogod kapni a tgyást is és a gyedet is.

2012. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már teljesen elbizonytalanodtam.2 bérszámfejtő is ezt mondta.Hol járhatnék utána?OEP?
2012. nov. 10. 15:06
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, az oep-hez menj. Majd ott elmondják. De az oep saját tájékoztatóját is elolvashatod, mondjuk először a tgyásról )ott le van írva, hogy ha nem volt bérezett nap, akkor a tgyás alapja a minimálbér kétszerese, kivéve ha a szerződéses bér ennél kevesebb volt, mert akkor az. Utána elolvashatod a gyedről szólót, ahol le van írva, hogy ha táppénz, tgyás, gyed miatt nincs 180 bérezett nap, akkor a gyed alapja az utoljára kapott ellátás alapjával fog megegyezni - vagyis a tgyáséval. A korábbi gyeded alapja egyedül a táppénznél fog számítani.


De biztosan szívesen adnak felvilágosítást az OEP-nél.

2012. nov. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ezt találtam a Szülőklapján:


A Gyed összege maximalizált!

Irányadó időszak: Ha a jogosult szülő a Gyed kezdő napját megelőző naptári évben, vagy a kezdőnapot közvetlenül megelőzően visszafelé számítva nem rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel,

(pl. Gyes miatt, akkor csak a minimálbér lehet a Gyed alapja. Idén 93 000.-Ft.

Kivéve, ha azért nincs 180 napi jövedelme, mert táppénzben, Tgyásban, Gyedben, részesült

ekkor a Gyed alapja megegyezik az előző Gyed összegével)

2012. nov. 10. 15:14
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget!! :)
2012. nov. 10. 15:15
 10/13 anonim ***** válasza:

ez nem pontos.


nézd: gyed: [link]


és a tgyás: [link]


itt ugyanaz van leírva, mint amit én írtam neked:)

2012. nov. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!