Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi GYEDET kapnék második...

Mennyi GYEDET kapnék második babára? Rosszabbul járnék, mint az első babámnál?

Figyelt kérdés

2011. októbere óta GYEDen vagyok, előtte TGYÁSon voltam.

2013. 04.29-én lejár a GYEDem, gyermekem betölti a 2 évet. Viszont szeretnénk vállalni másodikat, de tegyük fel a2013. 08. hóban születne. A köztes időben, tehát 05. , 06. , hóban ha táppénzre mennék, 07. hóban jogosult lennék-e TGYÁSra, valamint annyi lenne a GYEDem, mint az első babával? /Az 1. babával max gyedet kaptam, mivel pedagógus lévén az alapba a túlórák is beletartoztak. / Az alapbérem br 136e forint.


2012. szept. 4. 22:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ha a szülőnek az irányadó időszakban [a gyed-re jogosultság kezdőnapját megelőző évben, illetve azt

közvetlenül megelőzően] azért nem volt 180 naptári napi keresete, mert táppénzben, terhességi gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz összegét a korábban folyósított

ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, feltéve, hogy ez kedvezőbb, mint

a minimálbér.


Nekem a gyedet a túlórákkal meg egyéb plussz jövedelmekkel 176e forintból számolták 1 napra, így most a maxot kapom.Bocsánat, hogy ilyen buta vagyok hozzá. :) Nos akkor sem változtat a lényegen? Tehát akkor is marad az alapbérem, amiből számolni fognak? /És köszönöm a linkeket!!/

2012. nov. 11. 08:40
 12/13 anonim ***** válasza:

Amit idemásoltál, az igaz, de a gyed előtt még kapsz ellátást, kettőt is:) Először táppénzt kapsz, annak az alapját fogják a 176 ezer alapján megállapítani.

Aztán tgyást kapsz, aminek az alapja a szerződés szerinti béred.

Utána kapod csak a gyedet, aminek az alapja az utoljára kapott ellátás alapjával egyezik majd meg. Nálad pedig az utoljára kapott ellátás a tgyás lesz.

Így már oké?

2012. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Így már oké!! :)) Köszönöm szépen!!
2012. nov. 12. 07:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!