Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én várok túl sokat az óvónőktő...

Én várok túl sokat az óvónőktől vagy azért tényleg kicsit többet kéne segíteni egy első napos gyereket?

Figyelt kérdés

Nálunk úgy megy a beszoktatás hogy az első pár napban ott vagyok, de csak a távolból figyelek.

Ma volt az első napja a kisfiamnak, és szinte semmiben nem segítették az óvónők a fiamat, hozzá se szóltak jóformán.

Amikor mentek csoportostul kezet mosni, wc-re akkor a fiam szegénykém megilletődve követte a többieket a mosdóba, de ott csak lézengett, egyáltalán nem segítette az óvónő hogy megmutassa neki hogy "Gyere itt a csap, mossuk meg a kezecskédet!" vagy vmi hasonló.

Megkérdezte tőle hogy megmosta-e a kezét, mondta hogy nem és a dolog ennyibe is maradt.

Amikor kint voltak az udvaron, kint van nekik víz, meg kispohár.Persze hogy nem mer még szólni a fiam hogy szomjas, azt se tudja hogy ezért szólnia kell, meg hogy kinek ezt még meg kell szoknia, tanulnia és az óvónőknek eszükbe nem jutott volna megkérdezni a gyereket hogy szomjas-e, majd amikor láttam hogy a 30 fokban 2 órája egy cseppet sem ivott megkérdeztem hogy szomjas-e az óvónő mellet mondtam neki hogy kérjen az óvónénitől akkor töltött neki kb 3 korty vizet és a fiam nyújtotta a poharat hogy még kér, nem adott az óvónő inkább elfordult és elment onnan.


Nekem túl nagy az elvárásom, vagy azért ennyi segítséget jogosan várok el?Szóljak ezért az óvónőknek, vagy jobb ha nem?


2012. szept. 3. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
szerintem nem nagyok ez elvárásaid.én szólnék inkább a helyedbe hogy az én gyerekem igényli hogy megmutassák a dolgokat,mert nem olyan aki szól.....egyébként az én fiam is ugyanilyen volt,csak egyszer szóltam nem is az óvónőnek ha nem a dadusnak,és jobban figyelt arra.
2012. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

neked-lett volna- a dolgod felkészíteni a gyereket és ezekre megtanítani. ha otthon önálló lenne akkor az oviban is. egy 3 éves már tud innivalót tölteni,inni,enni,

wc-zni,kezet mosni,fogat mosni,öltözni és vetkőzni,elpakolni,köszönni,bemutatkozni


vagyis: igen,túl sokat vársz,nem feladatuk olyasmire nevelni egy gyereket,amit ovikezdésre már tudnia kell

2012. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Úristen, szegénykém! Én nem hagynám a helyedben! Majdnem elsírtam magam, esküszöm, ahogy elképzeltem a kisfiad, kiszolgáltatva ennek a helyzetnek és tehetetlenül. Belegondoltam,hogy az én kisfiaim (ikrek) ilyen helyzetbe kerülnének, nagyon dühös lennék ,na meg el is sírnám magam:(
2012. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
ne haragudj 2.ik valaszolo,de szerintem neked álombeli elképzeléseid vannak.Nekem a szüleim pedagogusok,és láttam pár 3 éves gyereket, ha 10 ből 1 tudja ezeket a dolgokat amit te leírtál akkor sokat mondok.A másik hogy nem tudom miért kell az ö szülői munkáját leszólni.Ráadásul minden gyerek más tipus,valaki jobban bírja a társaságot valaki nem.Sajnálom hogy azért mert nem csodagyerek már egyből rossz anya szerinted.
2012. szept. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

egy szóval se mondtam h rossz anya! csak azt h fel kellett volna készítenie a gyereket mert így a gyerek óriási hátrányba került. valószínű-és ez megint ne bírálat!- h kicsit elkényeztette,és mindent megcsinált helyette. nem várhatja el h ott van 25 gyerek és az óvónénik azt figyeljék h a gyereke szomjas-e,folyik-e az orra. max annyit várhatna el h megmutassák,h hol a pohara,szekrénye,hol azsepi,szalvéta,tányér.


én 2-t vittem most oviba,mindkettő tudja amiket leírtam. mert már 2 évesen elkezdtünk mindent megtanulni. 2 évesen már szobatiszták voltak. meló van vele de megéri. a válaszommal azt akartam "üzenni" h ez nem az óvónénik dolga,otthon szépen tanítgassa ha eddig nem tette,h a gyerek felzárkózzon mert így csak szorongani fog szegény

2012. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Nem vársz sokat!! A mi ovinkban szerencsére nagyon rendesek. Ovinéninek az a dolga, hogy segítsen a gyerekeknek, bármiben amíg meg nem tanulja vagy fel nem oldódik!

2012. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Ne aggódj, bele fog rázódni, és megszokja az ottani rendszert!


Szuper anyukának pedig gratulálok!

(Minden kérdésnél van legalább egy belőlük, csak azt nem értem, hogy miért van szüksége erre az oldalra annak, aki tökéletes).

2012. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14%
talán h segítsen azoknak akiknek tud mert van olyanban is tapasztalata amiben másnak nincs? nem a mellemet döngettem és nem bíráltam. csak sok olyat láttam h a gyerek oviban,iskolában! zárkózott és félénk,és sír és nem barátkozik,mert a család nem készítette fel arra h ott mi lesz. én ezért csináltam másképp. nem mondtam h szuperanya vagyok. és csakis a gyerek érdekében mondtam amit mondtam.
2012. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Ha holnap is ezt a nemtörődömséget tapasztalom, akkor megkérem szépen őket hogy kicsit figyeljenek a gyerekre.


Tényleg nem azt várom hogy körülötte forogjon a világ, de azért kicsit figyeljenek oda.Pl a poharakat meg sem mutatták hogy ott van.Kimentek az udvarra a két óvónő leült beszélgetni, a gyerekek meg mentek amerre láttak.


Ráadásul az sincs hogy 25 gyereket kell egyenként kiszolgálni, mert vegyes csoport, a nagyok már tudják mi a szokás, mi hol van, és összesen 3 új gyerek van.

2012. szept. 3. 14:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A kislányomnak úgy, hogy előtte 1 évet már bölcsis volt, kellett még mutogatni sok mindent. Persze nem annyit, mint annak aki most jött közösségbe először.

Ha már arról van szó, hogy töltsön magának inni, most, hogy lassan 4 éves lesz, most engedik nekik, hogy használják a kancsót (csapról már előző évben is tölthettek).


Nekünk nagyon jó óvónők jutottak, és odafigyelnek, hogy könnyebben beilleszkedjenek a gyerekek, pedig csak picik vannak, nem vegyes korú csoport.


Szerintem jobban kellene nekik segíteni a kezdőket.

2012. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!