Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én várok túl sokat az óvónőktő...

Én várok túl sokat az óvónőktől vagy azért tényleg kicsit többet kéne segíteni egy első napos gyereket?

Figyelt kérdés

Nálunk úgy megy a beszoktatás hogy az első pár napban ott vagyok, de csak a távolból figyelek.

Ma volt az első napja a kisfiamnak, és szinte semmiben nem segítették az óvónők a fiamat, hozzá se szóltak jóformán.

Amikor mentek csoportostul kezet mosni, wc-re akkor a fiam szegénykém megilletődve követte a többieket a mosdóba, de ott csak lézengett, egyáltalán nem segítette az óvónő hogy megmutassa neki hogy "Gyere itt a csap, mossuk meg a kezecskédet!" vagy vmi hasonló.

Megkérdezte tőle hogy megmosta-e a kezét, mondta hogy nem és a dolog ennyibe is maradt.

Amikor kint voltak az udvaron, kint van nekik víz, meg kispohár.Persze hogy nem mer még szólni a fiam hogy szomjas, azt se tudja hogy ezért szólnia kell, meg hogy kinek ezt még meg kell szoknia, tanulnia és az óvónőknek eszükbe nem jutott volna megkérdezni a gyereket hogy szomjas-e, majd amikor láttam hogy a 30 fokban 2 órája egy cseppet sem ivott megkérdeztem hogy szomjas-e az óvónő mellet mondtam neki hogy kérjen az óvónénitől akkor töltött neki kb 3 korty vizet és a fiam nyújtotta a poharat hogy még kér, nem adott az óvónő inkább elfordult és elment onnan.


Nekem túl nagy az elvárásom, vagy azért ennyi segítséget jogosan várok el?Szóljak ezért az óvónőknek, vagy jobb ha nem?


2012. szept. 3. 13:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Második!


Ezek szerint Te minden új élethelyzetre tökéletesen fel tudsz készülni és minden helyzetben tökéletesen megállod a helyed. Legyen szó új munkahelyről, ahol még soha nem jártál azelőtt, de Te egyből tudod, hogy mi a dolgod, mit hogy csinálj, mit hol találsz ect...


Én igyekeztem felkészíteni mindenre alányomat, de úgy nehéz, hogy szegénykém azt sem tudja mi vár rá, azt sem tudja hova megy. Itthon kézmosás volt minden evés előtt, utána fogmosás teljesen önálló volt itthon és sorolhatnám, mégis kis esetlen volt az első hetekben. Bele kell jönni, meg kell tanulni, hogy ott hogy mennek a dolgok, és még ahhoz is hozzá kell szokni, hogy rajta kívül van még tizen, huszon gyerek, míg eddig csak 1-2volt.


Kérdező nem Te vársz sokat, szólj az óvónénik nyugodtan. Én is szóltam bár én más ügyből kifolyólag. Nálunk nagyon ügyesen csinálták a beszoktatást, a lányom nehezen barátkozott és ezért kértem meg őket, hogy figyeljenek kicsit rá, hogy ne legyen olyan kis anyátlan. 1 hét múlva nem volt gond, segítettek neki, barátkozni, beilleszkedni, azóta mindenki a barátja. :))

2012. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
13%

olvasni tudsz? beleírtam h maximum azt várhatja el h megmutassák mi hol van,de azt nem h kiszolgálják,és kérdezgessék mind a 25 gyereket


de abban igazad van h igyekszem mindenre felkészülni

2012. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is, viszont kérlek ne veszekedjetek.Minden szülő és minden gyerek más.Az én fiam valószínűleg tőlem örökölte az esetlenségét idegen helyen, én is ilyen vagyok.Itthon kis önálló bár az tény hogy pl inni nem tölt magának, mert általában minden innivalónk üvegben van azt meg nem tudja kinyitni.
2012. szept. 3. 17:11
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs nagy elvárásod. Az új gyerekek beilleszkedését a pedagógusnak minden esetben segitenie kell.

Nem kényeztetted el őt és tényleg szólj az óvó néninek, ugyanis ezért kapják a fizetésüket (és ha jól belegondolsz, a Te adódból is kapja, szóval valahol Te megfizeted a munkáját).

Nálunk is segitik a gyerekeket, tény, hogy nem jut mindig ugyanannyi figyelem a srácokra, mert sokan vannak, de amit csak lehet, megtanitanak nekik vagy rásegitenek a tanult dolgokra.

Amit Te tehetsz, hogy elkezded a kicsit szoktatni pl. kézmosás menetére vagy az ital öntésére- homokozóba tett kis üvegekbe öntögessen vizet, ha van rá lehetőségetek, illetve figyeld meg, mik azok a dolgok, amiket általában elvárnak az oviban (nálunk pl. az első évben az öltözködést gyakorolták, most a középső csoportban cél, hogy egyedül merjék a levest illetve bevezetik a villa használatát, ezeket itthon is lehet gyakorolni).

Ha az óvó nénik részéről ellenállást észlelsz, [link] van nekik főnökük, lehet ott is érdeklődni (vezető óvónő, felettese pedig a jegyző). Mondjuk, ez viszont azért rizikós, mert kitolhatnak a gyerekkel is...

2012. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
bocsánat, ez a rubintrékás link nem tudom, hogyan keveredett ide....:)))
2012. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!