Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem vártunk túl sokat?

Nem vártunk túl sokat?

Figyelt kérdés

Kislányom hamarosan betölti az ötödik életévét. Férjemmel most kezdtünk el "dolgozni" a második babócán. Néha eszembe jut, hogy vajon nem vártunk-e túl sokat? Ha minden elsőre összejön, akkor is már majdnem hat éves lesz a nagyobb, mire megszületik a kicsi. Nem fognak úgy felnőni egymás mellett, mint két idegen? Soha nem lesz semmi, ami egyformán érdekelné mind a kettőjüket. Vagy éppen ellenkezőleg és így a legjobb? Hiszen majd tudja babusgatni a picit.

Nem nagyon tudom, hogy mire számítsak. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?


2008. máj. 14. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ilyen problema lenne,mivel most varom elso gyermekem csak csaladi peldat tudok felhozni,van egy evvel idosebb lanytestverem es amikor en 8 eves,testverem 9 evesek voltunk jott a masodik testverem..nekem nagyon szep elmenyem maradt,arra nagyon emlekszem hogy simogattam anyukam pocijat es rugdosott a kistestver..maig joban vagyunk..
2008. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tapasztalatból mondom de szerintem gí lenne a legjobb.Mi úgy tervezzük kb 4-5 évet szeretnénk a babák között, nem is értem azokat akik be merik vállalni a 2 éves gyerek mellé a picit, hiszen egy 2 évessel is nagyon sokat kell foglalkozni és ő még nem érti meg, hogy a picit kell szopiztatni etetni most fáradt avgy stb.Hidd el, jól csináltátok, szerintem :o)
2008. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kb pont jó lesz. 4-5 év az aktuális. biztos fognak veszekedni, de az ettől független. majd az lesz a szép amikor tizenévesek lesznek és akkor már sokmindent együtt csinálhatnak. 20 felett meg aztán nincs korkülönbség. Jó lesz, ne félj semmit.
2008. máj. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én és a hugom között 7 év van.

Az elején nagyon jól eljátszottunk.Vond bele a gyerek gondozásába.Sokat fog segíteni neki is,hogy elfogadja az új helyzetet.

Aztán most hogy kezd kamaszodni már vannak súrlódások,de megértette,hogy én már felnőttem,ritkán járok haza,családot alapítok.

2008. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam februárban töltötte a 6. évet, és szeptemberben szülök. Szerintem jó, hogy enniy év van közöttük, mert a nagyobbat már nem kell ugy tutujgatni, olyan ügyesen ellátja magát (felöltözik, megfürdik, Wc-zik, eszik, elpakolja a játékait). És megérti, hogy kistestvére lesz, be lehet vonni majd a baba körüli teendőkbe. Én személy szerint nem birnám elviselni, ha a pici orditana a babakocsiban, a nagyobb meg az ölemben.

Nekünk igy sikerült, remélem azért szépen eljátszanak majd.

2008. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 hónap híjján 9 év lesz a különbség.

Nem terveztem a fiamnak tesót.

De mostanában egyre jobban vágyott rá, így tavaly úgy döntöttünk akkor legyen.

Tegnap kellett volna szülnöm. A fiam már be van sózva-pedig kishúga lesz.

De ha megcsörren a mami telefonja ordít anyunak, megszületett a Rozi:)


Azt sajnálom egy kicsit, hogy nem igazán fognak tudni együtt játszani. Úgy érzem önző voltam amikor nem akartam neki kistesót. Nem késő most sem, de már -szerintem- nálunk ez nem az igazi.

Viszont, mindig lesz valaki...

2008. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nagyjából lényegtelen a korkülönbség. A lényeg, hogy lesz testvére, mert nagyon jó dolog egy testvér :o) És minden attól függ, hogy Ti hogyan álltok hozzá. Tuljdonképpen mindkét oldalnak megvannak a nehézségei. Az én kicsieim közt 1,5 év van. De egy nagyobb testvérre is ugyanúgy oda kell figyelni, hiába önálló már. Nem szabad túl sok mindent ráerőltetni, de elhanyagolni sem. Nálunk ez a 1,5 évessel is így volt. Segített bekenni a baba popsiját, letörölte popsitörlővel...stb. Azért írtam, hogy igazából nem a korkülönbség a lényeg, hanem hogy Ti mennyire nevelitek Őket jó testvérekké. Nem szabad rátukmálni a nagyra, és nem szabad mindig a kicsinek igazat adni. A férjem és a sógorom közt 6 év van, és nagyon jól eljátszottak mindig. Aztán túl sokszor lett a nyakába akasztva a kistesó (14 éves kamasznak a 8 éves), és megromlott a viszonyuk sajna :o( Úgyhogy ez csak rajtatok áll.

Sok sikert! :o)

2008. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Öcsém és köztem 6,5 év van. Nálunk nem volt túl szerencsés, bár más is közrejátszott. Én eléggé megszűntem létezni a család szemében, mikor ő megszületett, mert már a terhesség is gondokkal teli volt,a születés is, és beteges volt vagy 10 éves koráig. Aztmával rohantak minden éjjel ügyeletre, mandulaműtétek...

Nekem annyi maradt meg a gyerekkoromból, hogy öcsém elment mellettem és belémrugott kettőt ok nélkül...

Mikor ő elérte a kamaszkort , a kb 15-16 évet, akkor tudtunk már kommunikálni együtt, és azóta nagyon jól megvagyunk. Tudunk beszélgetni, segítséget kérni egymástól, és minden rendben. Értelmes, érett, okos kis fiatalember lett belőle:-))Szeretem nagyon!!

De én arra voksolok, hogy olyan 2-3 év legyen a gyerekek között, én is azt tervezem, bár lehet a kettő között kell egy évet dolgoznom, mert a táppénzemből nem jutunk sokra....

Ja, és az is befolyásolja a dolgot, hogy fiúk, vagy lányok, vagy vegyesen vannak, és attól függetlenül, hogy van köztük 6 év, még tökéletes páros is lehetnek:-)

Én az én történetemet meséltem el.

2008. máj. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A testvérem és énköztem 8 év van. Én nagyon szerettem volna testvért, de anyuék nem akartak több gyereket. Aztán véletlenül összejött. Mi nagyon jól elvoltunk a tesómmal. Én imádtam őt hozni, vinni. Szinte én voltam az anyukája. Nálunk nem okozott gondot a nagy korkülönbség. Manapság van, hogy ő ad nekem tanácsokat az élet nagy dolgaiban. Ő 25 éves, én 33 vagyok. Szerintem nem probléma a 6 év.
2008. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!