Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján döntöttétek el,...

Mi alapján döntöttétek el, hogy mekkora legyen a korkülönbség?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ismerem magam.

Tudtam, hogy nem tudnék 4-5 évig folyamatosan otthon lenni, egyszerre 2 gyereket pelenkázni, így az egyik kicsi-másik pici verzió nálunk fel sem merült.

Annak ellenére sem, hogy 33 évesen szültem az elsőt (előtte 3,5 évig próbálkoztunk).

2 év után visszajöttem dolgozni, a kisfiam most 2,5 éves, már voltam dokinál, lassan belevágunk, 3,5-4 év lesz köztük.

Tisztában vagyok vele, hogy kicsi korukban ez túl nagy különbség, de nekem így jobb, és később ők is jó testvérek lesznek (remélhetőleg).

2012. szept. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megnéztük a családban a korkülönbségeket, és az anyukák véleményét. Mindenki mást mondott, persze, de azt is néztük, milyen az életük. Ahol 10 év körül volt, sok volt a kivételezés, és nem tűnt testvérinek a kapcsolat, ezt elvetettük. 3 évnél több anyuka is szólt, hogy az Istenért, ezt ne, már ők is megbánták, legyen 5 vagy 1-2 év. Az 5öt én nem akartam. Van két testvér is, akik másfél év különbséggel születtek, ott mondták, hogy az eleje rázós, aztán nagyon is jó volt minden, szóval ezt tűztük ki célként. A végeredmény: 1 év 4 hónap. Kíváncsi leszek, nemsoká megtudom.
2012. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem akartam visszamenni dolgozni, hogy aztán 1-2 év múlva megint el kelljen mennem. Úgyhogy ahogy lejárt az egyik gyerek után a gyed, már ott volt a következő. 2-2 év korkülönbség van köztük.
2012. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy 6 hónapos babánk van, kistesót minimum 4-5 év múlva tervezünk. A környezetemben, és itt a fórumokon is azt látom, hogy a kis korkülönbséget az egész család megsínyli. Az anyuka besokall az évekig tartó folyamatos otthonléttől és gyerekfelügyelettől, nem jut elég idő, energia és szeretet a gyerekekre egyenként, testvérféltékenység stb stb.
2012. szept. 6. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!