8 év korkülönbség?

Figyelt kérdés
Ennyi lesz a lányunk és novemberben születő kisfiunk között. Mik a tapasztalataitok? Nagyon sok ez?
2012. júl. 23. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2 fiam között 2x ennyi van(16 év).A nagy most 20 éves, a kicsi 4,és mondhatom,imádják egymást.Ráadásul lassan születik a hugi...én nem aggódtam/aggódom emiatt,szerintem sok múlik a szülőkön,a családi légkörön,nevelésen.
2012. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy sok! A keresztény embereknél nem ritka a 4-6 gyerek sem, az első és az utolsó között akár 15 év is lehet. Sőt, az idősebb testvérek sokkal többet foglalkoznak a kicsikkel, talán ösztönösen is.
2012. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban szinte mindenhol nagy korkülönbségek vannak, 6-10 év a gyerekek között szinte minden ágon.

A legutóbbi példa, amit láttam: az unokanővérem kisfia 1 éves, a nagy pedig 11. A nagy szeretett volna egy kistesót, megkapta, és most mindenben körülugrálja, segít, cipeli-tolja a babakocsit, eteti, fürdeti, imádja az öcsit. Szerintem nincs baj a nagy korkülönbséggel, a nagy legalább egy kicsit beletanul a családi élet minden mozzanatába, ebben a korban már nem féltékeny, a kicsire pedig többen figyelnek, több törődést kap. :)

2012. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó, hogy csupa pozitívat írtatok! Én is így gondolom, de közben félelem is van bennem. Annyira szeretném, hogy szeressék egymást. Köszönöm nektek.
2012. júl. 23. 19:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Közöttem és az öcsém között pont 8 év van. Imádtam a babakorát, mindenben lelkesen részt vettem.

Gond csak abból lehet, ha már kamaszodik a lányka és élné a saját életét, de ragad rá az öcsi. Ha ő nem akarja majd, ne használjátok ingyen bébicsősznek.

Most már 20 éves nagy ló az öcskös nálunk, a kapcsolatunk nagyon jó, csajozós ügyekben tőlem előbb kérdez, sokszor elmondja az ezzel kapcsolatos problémáit. A férjemet imádja, a kisfiamat szintén, nálunk jól sült el a dolog.

Van egy bátyánk is, közte és köztem 3 év van, tehát ott 11 év a különbség, ennek ellenére mégis jól kijönnek. Suliban önbizalmat adott az öcskösnek, hogy van egy "nagy tesó", aki ha szükséges, bárkit lever. :)

2012. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
nálunk 7,5 év van köztük ami abszolút rossz!! és ráadásul egyik lány másik fiú. semmi jót nem tudok elmondani erről a korkülömbségről. és most jön a 3. gyerek (27 hetes vagyok) aki fiú így a nagy és a kicsi között 13 év lesz a két kicsi között 5 év. semmi jóra nem számítok......
2012. júl. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem van két bátyám az egyik 10 a másik 13 évvel idősebb tőlem. Nagyon jól megvagyunk! Imádjuk egymást!
2012. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem két bátyám van, az egyik nyolc, a másik hét évvel idősebb nálam. Mi sajnos nem jövünk ki túl jól (ők édestesók, én másik apától származom). Kiskorban valószínűleg féltékenyek voltak rám, mert ugye akkor én voltam a szenzáció, és a hozzáállásuk azóta is elég negatív felém. Persze ha úgy adódik, segítenek, együtt bulizunk stb., mégsem az igazi... De ez csak az előzmények miatt van így. Egyébként semmi bajom a nagyobb korkülönbséggel.
2012. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!