Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet kijönni a tgyásból...

Hogy lehet kijönni a tgyásból meg a gyedből?

Figyelt kérdés
Most kerültem táppénzre-passzív,amjd munknélkülire.Kb mindkettő 36e ftot ad majd.Kétségbe vagyok esve,mert panelban lakunk és csak a fűtés most pl.22e volt,tudom nyáron ez kb 8e,de télen 40.És gőzöm sincs miből fogunk megélni.A férjem fizuja a törlesztőkre elég kb még ha nagyon összehúzzuk magunkat sem tudom mi lesz,mert a gyerektől nem vonhatok meg semmit-igaz vehetem az olcsóbbat de sokszor az sem olcsóbb.Már az eldobhatós pelusban sem gondolkodok,sztem mosni fogok,mert nem fogjjuk bírni anyagilag..Ti ,hogy oldjátok meg.Nem anyagi háttér érdekel,hanem lehetőség,tipp,hogy ne zuhanjak így magamba,mert most totál ki vagyok pedig még csak most kezdtem el itthon lenni.Segítsetek légyszi.Köszi,31hetes kismama
2008. máj. 11. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia.Sajnálom a helyzeted.Nálunk az önkormányzat ad ilyenkor havi támogatást,(lakásfentartási segély).A babadolgokban pedig a helyi zöldkereszt szokott segíteni, amennyire tud.Babaruha,gyógyszer,esetleg pelus.De ad fürdetőkádat, és cumit, cumisüveget is.Írd meg mid nincs, és hogy honnan írsz.
2008. máj. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,szerencsére a babadolgokat megvettük hónapok alatt és a családban van egy kisfiu tőle sok ruhát kaptunk.Nem is ez a gondom,hanem hogy ezután ,hogy fogunk kijönni a pénzünkből,mert nagyon sok a lakás.Nem tudom,hogy önkormányzatnál lehet valami szoc.segéyért folyamodnai?de félek azt meg nem adnak ,mert a férjemnek van munkahelye,igaz a fizuja nem min.béres,de azt el is viszi a lakás szinte...szóval nem egyszerű a dolog.Tudom sokak vannak így csak egyenlőre még nem látom a kiutat.Amikor a pici megfogant még én is tök más helyzetben voltam csak közben elvesztettem a munkahelyemet,majd felvettek máshová de hat.időre ami lejárt és így maradt a munkanélküli...az meg nem elég úgyhogy nem tudom mi lesz még..Amúgy pesti vagyok,már csak az is elkeserít,hogy a bérlet 8350ft és ezt megvenni pedig muszáj ha orvoshoz megyek meg a kh-ba...szval valamit ki kell találnom ,mert ez így nagyon nehéz lesz.de köszi a segítséget:)
2008. máj. 11. 21:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia.Az első válaszoló vagyok, és az önkormányzatnak kötelező lakásfenntartási támogatást adni, ha az 1 főre jutó nettó jövedelem 42.000ft alatt van.Ha meglesz a baba ő is beleszámít, nyugodtan igényeld, ha nálatok ez összeg alá esik.Nem sok pénzt adnak, de ilyenkor 10.000is jól jön havonta..De mindenféle segélynek, meg támogatásnak utánatudsz nézni a www.magyarország.hu- n.Sok sikert, és kitartás.Nyugi minden rendben lesz, és mindig van kiút!
2008. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!! Hát nagyon nehezen. De szerintem ti meglesztek, mert neked a férjed legalább keres. Oké, elmegy a törlesztőre, de ezzel a lakhatásotok ki van fizetve. A többiből már meglesztek. Nekem nincs férjem, meg semmiféle apuka, így havi 55 ezerből élünk. Szerencsére (nagy nehézségek árán, hosszas utánajárásra, mindenféle kérvényezés eredményeként) sikerült kapnunk önkormányzati lakást, aminek legalább a bére nem sok. Figyelj, spórolni sokmindenen lehet. Én a babaruhákat vagy a kínaiban veszem (sétálós rucik, ilyesmik), amit meg csak itthon adok rá, azt ismerősöktől kaptam, vagy bababörzéről származnak. Szerintem nem olcsóbb a mosható pelenka, legalább is, ha olcsóbb eldobhatóshoz hasonlítod. Elég drága megvenni a mosható pelenkából annyit, amennyi kell, ráadásul ugye a villanyszámla, a víz, meg a mosópor, hát kb. ugyan ott vagy. Én olcsó pelust használok, vagy a DM saját pelusát, vagy ami szerintem a legolcsóbb, az a Profi saját pelenkája, a Pöttöm. 1200 forint 36 db. És sose ázott még át, nem okozott kiütést, szóval nem a kisbabám rovására spórolok. Aztán amin spórolok még az a popsitörlő, amit nem nagyon használok, mert a gyerekorvos szerint elég meleg vizes vattával megtörölni, utána úgyis bekenem, akkor meg nem mindegy? A makacsabb kakit meg babaolajos vattával törlöm, ahogy azt csinálták akkor is, amikor nem volt még popsitörlő. A kajával lehet spórolni, ha nem vagy megrögzött bioéletmód képviselő :) Én sokszor csak összedobok egy kukoricasalátát ebédre, vagy amit nagyon szeretek, az reszelt párizsis tészta tejszínnel :)) Tudom, hogy hülyén hangzik, de nagyon finom. De leginkább főzeléket szoktam enni, az nem olyan drága mulatság. Szerintem ne aggódj, ki fogtok jönni.
2008. máj. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem vagy egyedül ezzel a gondal. mi meg most csináljuk a házunkat .bár nincs hitelünk,de elég nehéz mert én nemkapok állást a férjem meg hol minimálbérenvan hool ennyit kap hol annyit. szoval nehéz. ráadásul még a házat is csinálni saját erőből . mert mire szülök beszeretnék költözni.
2008. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a támogatást,akkor nem csak én vagyok így megijjedve.Ha jól számolom pont nem kapjuk meg a lakás támogatást,de azért majd rákérdezek...Pospsitörlőt én is csak azért vettem most,hogy a khba legyen,de sztem én semfogom használni,nem beszélve arról,hogy ki tudja milyen vegyszerekkel van átitatva...na mindegy majd lesz valahogy..

2008. máj. 12. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!