Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyedből hány százalék...

A gyedből hány százalék adóelőleget vonnak?

Figyelt kérdés
Postán szeretném beküldeni a kérelmet, a nyomtatvány végén van egy olyan pont, hogy "xx % adóelőleg levonását kérem". Tehát nekem kell beírnom, hogy hány százalékot vonjanak, de nekem fogalmam sincs róla!
2010. máj. 13. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Hú, én is most töltöm az igénylőt, de amit tavaly novemberben tett fel az oep, azon nem szerepel ilyen. Gyorsan megnéztem újra az oep honlapon, de az igénylőn csak az szerepel:

Nyilatkozat adóelőleg megállapításához:

A Személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény

- 33. §-a alapján járó adójóváírást kívánja-e igénybe venni: igen 0 , nem 0

- 40. § (1) bekezdése alapján (súlyos fogyatékosság címén) járó kedvezményt kívánja-e igénybe venni igen 0, nem 0

- 40. § (2) bekezdése alapján járó családi kedvezményt kívánja-e igénybe venni: igen 0, nem 0,


SZázalékos kérdés sehol. Biztos vagy benne, hogy jó, amit töltesz? Nem a munkáltató elszámolóját töltöd véletlenül? Vagy egy régi nyomtatványt?

2010. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia

én múlt héten töltöttem ki a nyomtatványt, ezen sehol nincs %-os kérdés, csak az, hogy kéred az adójóváírást vagy sem. és itt csak X-elni kell. az OEP honlapján megtalálod a nyomtatványt. persze egyéni vállálkozóknál más lehet a nyomtatvány, de ezt akkor a könyvelődnek kell tudnia.

2010. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A munkáltató által kitöltött lap már készen van, ez a másik, amit nekem kell kitöltenem. Januárban kaptam az oep-től, amikor bent voltam a tgyást intézni, hogy ezt töltsem ki a gyedhez. Amit az első válaszoló írt, azok alatt van 4. pontként: __% adóelőleg levonását kérem. Munkavállaló vagyok, nem vállalkozó.
2010. máj. 13. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor hagyd ki. Az adóelőleg levonása amúgy kötelező, és a kifizető vonja, nem is értem, miért akarja az oep, hogy te határozd meg. A honlapjukon fent lévő nyomtatványon nincs ilyen kérdés.

Vagy hívd fel az oep-et, és kérdezd meg, mi a fenét akarnak tőled:)

A kitöltési útmutatón mi szerepel?

2010. máj. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van még egy ötletem: írd be a 17%-ot. Mivel a gyedből csak szja-t vonnak adót (meg nyugdíjjárulékot, de az nem adó, hanem járulék), és az szja 17%, így te 17% adóelőleg levonását kéred. Csak az jutott eszembe, hogy esetleg lehetővé tennék, hogy bevallással egyidőben fizess adót, bár ezt nagyon nehezen tudom elképzelni. Tiszta hülye ez az oep.

Vagy még jobb: tölts le egy új változatot az internetről, és töltsd ki azt, abban nem szerepel ez a hülye kitétel. Lehet ez lenne a legjobb megoldás.

[link]

2010. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs nyomtatóm, és nem is tudok megkérni senkit. Amúgy a két nyomtatvány teljesen ugyanaz, kivéve ezt az egy sort. Próbáltam hívni az OEP-et, de csak fél 3-ig voltak, majd holnap...

Köszi mindenkinek a választ.

2010. máj. 13. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!