Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák és nem anyukák!...

Anyukák és nem anyukák! Hüvelygyűrűt használ valaki fogamzásgátlás céljából? Megosztanád a tapasztalatodat?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Én azt használok most már egy éve, és nagyon szeretem.

Felrakom, 3 hét múlva leveszem, a kettő között meg eszembe sem jut, hogy ott van.

Praktikus, én előtte gyógyszert szedtem, de ez sokkal jobb.

A vérzésem kevesebb tőle, és nincs mellékhatása.

2012. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Használtam egy ideig, de nekem nem jött be. A tablettát pont azért hanyagoltam, mert egyszerűen nullára csökkent a libidóm, de sajnos a gyűrű is így hatott rám :(

Ugyan nem lehet érezni használat közben, de szex alatt igen, így előtte mindig ki kellett venni, ami egy kicsit kiábrándító, mármint amikor végre belefeledkezne az ember az örömökbe és közbe meg ki kell józanodni egy kicsit. Na értitek :) Utána 2 óráig lehet visszahelyezni, ha jól emlékszem.

Nekem akkor lett elegem, amikor a 7. napon felraktam egy újat, de még megvolt a menzeszem és egy gyors, figyelmetlen tamponcserénél a wc-ben landolt a gyűrű. Észre sem vettem, csak a következő cserénél kerestem és mivel nem volt meg, így gondolom akkor jöhetett ki. Ez ugyan az én hülyeségem, de ez volt az utolsó csepp, mivel már akkor is elegem volt belőle. Volt még1 a csomagban, azt még elhasználtam és kész.

Pár hét után a libidóm is visszajött :)

Ja és az meg a másik fele, hogy majdnem 10e Ft a 3 havi adag, vagyis évi kb. 40e Ft.

A Mirena 44e volt 5 évre, így végül inkább emellett döntöttem 1,5 hónapja.

2012. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Disi ***** válasza:
Nekem nagyon bevált, nagyon szeretem. Mellékhatást nem tapasztaltam :))) Egy barátnőm is ezt használta szülés előtt évekig.
2012. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem eleinte nagyon tetszett, hogy egyszerű, nem felejthetem el mint a tablettát. De aztán a libidóm olyan szinten lecsökkent, hogy a férjem már bepánikolt hogy mi van velem. Most tablettát szedek, azóta azért jobb a helyzet..
2012. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, sokat segítettetek ! Őszintén szólva azt nem értem, hogy mennyire kell felhelyezni, gond-e , ha nincs fent totál... értitek :) Ezt ugye a nőgyógyász írja fel ?
2012. aug. 22. 20:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy bután hangzik, de ráérzel majd. Van hozzá egy kis füzet, abban le is van rajzolva hogy hogyan kell. De nem nehéz, és miután felhelyezted, "megtalálja" s helyét. Sajnos jobban nem tudom megfogalmazni :)

Igen, orvos írhatja csak fel. De nekem pl míg a gyógyszert mindig felírja a házi orvos, addig a gyűrűt nem írta fel. Nem tudom, hogy ez általános-e vagy csak az én dokim volt ilyen mert mondjuk nem ismerte...

2012. aug. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos a háziorvos nem írhatja fel,csak szakorvos. Pedig régebben fel lehetett, nem tudom, miért változott meg.

És amúgy tényleg nem lehet elrontani a felhelyezét, mert ha nem jó helyen van, akkor érzed. Ha jó helyen van, akkor meg fel sem tűnik.

2012. aug. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Azt hittem, hogy úgy van, mint a tablettánál, hogy elég a háziorvosomhoz menni feliratni, hát ez így nagyon necces így, ha mindig a nőgyógyászhoz kell vissza járni !
2012. aug. 24. 18:39
 9/9 anonim ***** válasza:
De van 3 havi adag is belőle, szóval nem kell rendszeresen menni.
2012. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!