Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog hogy a párom...

Normális dolog hogy a párom mindig nagyon túlreagálja ha azt mondják hogy a lányunk rám hasonlít?

Figyelt kérdés

2,5éves a kislányunk,és olyan mint ha az én klónom lenne kicsiben. Mindenki ezt mondja még vadidegen emberek is akik először láttak. A gyerekkori képeinket összehasonlítva mintha ikrek lennénk!:)))

A férjem meg ezen megsértődik,és azt mondja nem is igaz,meg annyira nem is hasonlít. Mindenki hülye,mindenki hazudik aki ilyet mond!

Mi a fene baja van??? Lehet ha fiúnk lesz akkor meg olyan lesz mint ő!



2012. aug. 17. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
biztos rosszulesik neki, hogy mintha belőle semmi se lenne a gyerekben. de elég gyerekesen oldja meg a dolgot mindenesetre...
2012. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Féltékeny? Szeretné ha neki is "köze" lenne hozzá. Nálunk is hasonló a helyzet, a fiam pont mint én, csak kukival. De mindig azt mondom a páromnak, hogy természetét tőle örökölte, belül pont olyan, mint ő. Így nyugi van, mindenki elégedett.
2012. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztosan kicsit sok neki, hogy ennyire egyöntetűen mindenkitől csak ezt hallja, és így kirekesztettnek, kivülállónak érzi magát, mert őt csak meg sem említik, mintha neki köze sem lenne a gyerekhez. Ezért eshet neki rosszul. Biztos majd elmúlik neki idővel. Én megértem, hogy rosszul esik neki.
2012. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is megértem,de erről ki tehet? Ilyen lett a gyerek ez van!
2012. aug. 17. 16:00
 5/9 A kérdező kommentje:
És nem értem miért érzi magát kirekesztetnek,mikor a gyerek imádja?! Az hogy mit mondanak mások miért fontos,még ha igaz is???
2012. aug. 17. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk mindkét gyerek rám hasonlít, de megmondom őszintén, engem is zavar, mikor az anyós meglátja őket, és elkezd sápítozni, hogy hát tisztára mint a nemtommilyen bácsi meg az ángyom, meg a nénje... mert én is azt érzem, hogy ő ezzel el akar távolítani a gyerekektől,mintha nekem nem lenne hozzájuk közöm.


Egyébként észérvekkel nem fogsz tudni hatni a férjedre, volt erről egy tanulmány is, hogy mennyire fontos, hogy csecsemőkorban a baba az apukára hasonlít, mert így tudja a "magáénak" érezni. Ez amolyan ránézéses "apasági teszt".

2012. aug. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam tisztára olyan, mint a családom férfi ága, a férjemre nem hasonlít, de -azért, hogy ne bántódjon meg-találtam hasonlóságot, s megmondtam a családomnak, hogy ezt hangsúlyozzák előtte. :) Nagyon örült. :)
2012. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A gyerek és az apja is imádják egymást ezzel nincs gond.:) Én soha nem mondom a férjemnek hogy csak rám hasonlít a gyerek! Arról meg én nem tehetek ha a rokonok meg idegenek megjegyzik,hogy kiköpött olyan a kislány mint én!
2012. aug. 17. 20:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nalunk meg a fiunk olyan szinten az apjara hasonlit,hogy meg az idegenek is teljesen ledobbenek ha meglatjak oket egyutt,hogy milyen dobbenetes a hasonlisag. Es nem csak az arcuk de az egesz test felepitesuk,alkatuk is ugyanolyan.

Ram egyaltalan nem hasonlit de en nem,hogy nem banom annyira buszke vagyok rajuk. Imadom nezni oket mikor egyutt vannak. Olyan szepek egyutt :) Csak az a baj,hogy igy mar ketto szerelmem van:)

Pedig en mennyiszer megkapom,hogy "rad egyaltalan nem is hasonlit", "biztos te vagy az anyja?", "neked kene DNS tesztre menni".

Jovo honapba fog megszuletni a masodik fiunk es mar most megol a kivancsisag,hogy O vajon kire fog hasonlitani:)

2012. aug. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!